← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ймовірність завагітніти

Наскільки ймовірно настання вагітності під час, до і після овуляції

Ймовірність вагітностіВірогідність завагітніти в той чи інший день менструального циклу цікавить багатьох жінок. Одні намагаються таким чином дізнатися коли найбільш ймовірно зачати довгоочікуваного дитини, інші ж навпаки, намагаються дізнатися коли їм не варто займатися любов'ю, щоб уникнути незапланованої вагітності. Але і для тих, і для інших існують свої закономірності.

Найбільша ймовірність завагітніти в день овуляції є. Про це знають всі грамотні жінки. Але тільки як дізнатися, коли саме відбудеться овуляція? Адже тоді можливо зачати з першого ж разу або уникнути аборту. Дізнатися точно коли почався період овуляції можна за допомогою тестів або на УЗД, менш достовірні вимірювання базальної температури і симптоматика. Цікавий момент зачаття може статися навіть у тому випадку, коли статевий акт стався до овуляції. Все тому, що сперматозоїди можуть жити всередині жінки до декількох діб. Саме тому є ймовірність завагітніти відразу після місячних, особливо у жінок з нерегулярним або з коротким менструальним циклом. Якщо враховувати той момент, що найчастіше овуляція відбувається з 10 по 17 день менструального циклу, це означає, що небезпечними слід вважати ще 3 дня в одну і в іншу сторону. Тобто з 7 дня по 20. Ймовірність завагітніти при місячних, в перші їх 2-4 дні, мінімальна, але все ж є. І з цієї причини, і через високу ймовірність запальних процесів в результаті проникнення інфекції в матку, інтимні відносини в період менструації допустимі тільки з використанням бар'єрної контрацепції - презерватива.

Куди менше ймовірність завагітніти перед місячними, і жінки цим користуються. Ті у кого більш-менш регулярний менструальний цикл і при яскраво вираженому ПМС можуть спокійно займатися незахищеним сексом за 2-3 дні до передбачуваної дати початку наступних місячних.

Чи існують категорії жінок, у яких ймовірність вагітності існує в «безпечні» дні? До неї відносяться жінки, у яких менструальний цикл менш 22 або більше 35 днів, бувають затримки менструації, в підлітковому віці і в пременопаузі. До речі, зачаття може статися навіть без менструації. У приклад можна привести жінок, що годують груддю і після пологів. Перші місячні у них можуть не з'являтися кілька місяців, але це не означає, що вони «стерильно». Овуляція може відбутися перед настанням першої менструації. Те ж стосується і зовсім юних дівчаток, у яких ще не настав менархе. Бувають випадки, коли зачаття відбувається у жінок, які вважали, що у них вже почався клімакс, хоча протягом цих 1-3 років перед менопаузою все ще можливо стати мамою, нехай і складніше.

Таким чином, ми з'ясували, що вірогідність завагітніти після овуляції і до неї дуже низька. Але і безпосередньо при попаданні незахищеного статевого акту на день овуляції вагітність настає не завжди. Чому так відбувається? Справа в тому, що, крім овуляції, важливі й інші аспекти. Наприклад, дуже важлива прохідність маткових труб, так як саме по ним рухаються сперматозоїдів до яйцеклітини, і потім запліднена яйцеклітина рухається в бік матки. Якщо в трубах є спайки, це може призвести до неможливості зачаття або розвитку вагітності поза матки. Інший важливий момент - наскільки здорова сама матка, як орган, у якому буде розвиватися дитина. Не менш важливий і чоловічий фактор. При невеликій кількості рухомих здорових сперматозоїдів зачаття менш імовірно.

А чи можна якимось чином знизити ймовірність настання вагітності, якщо відбувся незахищений статевий акт приблизно в період овуляції? Так, таке можливо. Жінка може скористатися засобом екстреної контрацепції - випити гормональні таблетки відразу після статевого акту, вони допоможуть придушити овуляцію, якщо вона ще не відбулася. Інший метод підходить для деяких жінок, які народили дитину - протягом 2-3 днів після статевого акту потрібно поставити внутрішньоматкову спіраль. А от різні народні методи екстреної контрацепції начебто спринцювання водою з додаванням лимонного соку - не тільки малоефективні, але й можуть завдати великої шкоди організму.

Якщо у вас не прийшли в свій термін місячні, і був незахищений статевий акт, або є сумніви щодо того чи спрацювала контрацепція - зробіть тест на вагітність або здайте кров на ХГЛ, сходіть до лікаря. Навіть якщо статевий акт був в день настання вагітності малоймовірно.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua