← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Вітамін е при вагітності

Вітамін Е під час вагітності варто приймати

Як приймати вітамін е при вагітностіВітамін е при вагітності рекомендують пити багато гінекологів, аргументуючи це тим, що його недолік, який нібито нерідко буває у майбутніх мам, стає однією з причин невиношування. Але чи так це насправді? І чи потрібно пити вітамін е при плануванні вагітності, тобто ще до зачаття?

В старих підручниках з акушерства та гінекології дійсно сказано про те, що цей жиророзчинний вітамін повинен додатково прийматися жінками. Але от тільки вагомих доказів цим твердженням досі немає... Зате проведені дослідження, у результаті яких виявлено, що старі рекомендації «вітамін е при вагітності дозування» багато вище безпечних. Визначена доза, яка може призвести до мертвонародження, вад серця у плода, низької ваги при народженні та інших тяжких патологій. А ще, до такої небезпечної патології, як прееклампсія (гестоз). Коли у жінок піднімається набагато вище норми артеріальний тиск, з'являються приховані і видимі набряки, білок у сечі. Звичайно, тільки надлишок цього вітаміну не призведе до гестозу, але теж відноситься до значимого фактору ризику. Перевищення вважається добова доза більше 400 одиниць на добу, незалежно від того, з якого терміну приймати вітамін е при вагітності.

Слід знати, що така ж або навіть більша доза міститься в багатьох комплексних вітамінах... Причому навіть тих, що призначені спеціально для вагітних. Тому, якщо ви вирішили, чи вам призначили приймати комплексні вітаміни, обов'язково уважно ознайомтеся з їх складом. Не секрет, що зараз продаж Бадів (до яких, до речі, належать і будь-які вітаміни) - дуже прибутковий бізнес. І лікарі призначають одні і ті ж вітаміни всім без розбору своїм пацієнткам. При цьому забуваючи, що це теж лікарські засоби, та їх безконтрольний прийом може вплинути на здоров'я... Багато лікарі не розповідають про те вітамін е при вагітності приймати, скільки часу, які точно дозування, і жінки, бажаючи зробити як краще, піддають свій організм небезпеки, випиваючи вітаміни понад максимальної дози. Рекомендується приймати не більше 30 ИЕ вітаміну в добу.

Є категорії людей, яким необхідний прийом вітаміну е:

  • недоношені діти в перший рік життя;
  • якщо порушене засвоєння жирів в організмі, відповідно і жиророзчинний вітамін е не засвоюється;
  • при деяких захворюваннях травної системи (наприклад, жовчнокам'яної хвороби, хвороби Крона, при вилученому жовчному міхурі тощо).

Всім іншим приймати цей вітамін зовсім необов'язково, його можна без проблем отримати з їжі. Планують вагітність і майбутніх мам серед перерахованих категорій людей немає. Але це не означає, що вітамін е і фолієва кислота при вагітності (яку також призначають майбутнім мамам) призначаються кожним лікарем всім без розбору пацієнткам. Дозування першого і другого мікроелемента може змінюватись.

Що ж стосується вітаміну е, то якщо його призначення викликає у вас сумнів - прямо запитайте у лікаря з якою метою його пити. Якщо виявиться, що для «профілактики загрози викидня» або чого-небудь подібного, можете сміливо не виконувати призначення. Мабуть лікар не в курсі результатів наукових досліджень, проведених в останні 10-15 років. Вам необхідно лише максимально урізноманітнити свій харчовий раціон. Що ж стосується конкретно вітаміну е, то він міститься в рослинному і вершковому маслі, яйцях, печінці, а також практично всіх продуктах рослинного походження. Тому, у здорової жінки, не сидить на дієті і не голодуючої, його дефіцит навряд чи виникне.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua