← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Вітаміни під час вагітності

версія для друку

Прийом вітамінів під час вагітності

вітаміни під час вагітностіВарто під час вагітності приймати полівітаміни? Відповідь на це питання зовсім не очевидний!

Доповнювати харчування майбутньої мами препаратами, наприклад полівітамінними комплексами, потрібно по необхідності. По-перше, все залежить від якості харчування жінки, а по-друге, від її самопочуття. І навіть якщо такий препарат їй буде призначено, приймати його краще курсами, а не весь час.

 

Вітаміни в 1 триместрі вагітності

Є речовини, які відіграють важливу роль у розвитку малюка саме в першому триместрі. Фолієва кислота ( без неї неможливе формування нервової трубки дитини ), цинк ( він допомагає розвитку імунної системи дитини і зміцнює мамину, захищаючи від багатьох проблем у розвитку малюка, наприклад його головного мозку, сечостатевої системи ). І все ж якщо майбутня мама добре харчується, тобто її раціон день за днем включає всі основні групи продуктів ( молочні, овочі, фрукти, злакові, м'ясо, рибу, жири ), вона не скаржиться на апетит і добре себе почуває, полівітамінні добавки їй можна і не призначати.

Але бувають випадки, коли перші місяці очікування дитини у жінки змінюється сприйняття звичної їжі: їй, наприклад, перестає подобається смак м'яса або молока. Якщо у немилість потрапляють важливі для благополуччя майбутньої мами і малюка продукти, можливу нестачу поживних речовин потрібно буде заповнювати за допомогою полівітамінів. Той же рада отримають і вегетаріанки, їм доведеться приймати препарати заліза.

Токсикоз теж може викликати брак поживних речовин в організмі жінки. Тільки майте на увазі, що мова йде не про ранкової нудоти і разової блювоті, а про багаторазових виснажливих майбутню маму «підходах», з-за яких вона відчуває слабкість і втрачає вагу. В останньому випадку заповнити дефіцит важливих елементів їй допоможуть як полівітаміни, так і спеціалізовані продукти, створені для вагітних жінок: суміші, молоко, каш, соки, чаї ( для вагітних і годуючих мам ). Але, навіть отримавши таке призначення, приймати полівітамінний препарат краще курсом, не постійно, поки ситуація не налагодитися.

 

Вітаміни у 2 триместрі вагітності

Потреби організму майбутньої мами збільшуються, адже малюк росте. І знову, якщо вагітність проходить благополучно, жінка вдумливо харчується, не скаржиться на свій апетит, і очікування дитини не співпало з взимку і навесні, доповнювати раціон препаратами їй не обов'язково. І приймати такі «добавки», як вже говорилося краще курсом. Справа в тому, що досвід спостережень акушерів-гінекологів показують, що діти жінок, які приймали полівітаміни постійно, частіше народжуються великими. До того ж вагітність - не хвороба, щоб вимагати якоїсь серйозної підтримки полівітамінними препаратами, тим більше, що наш організм володіє деякою здатністю регулювати свої потреби.

В той же час є група продуктів, на які майбутнім мамам варто звернути увагу. Їх називають збагаченими, чи функціональними. Вони не тільки забезпечують нас енергією та корисними речовинами, але і підвищують імунітет і захищають від різних хвороб. До їх складу входять полівітаміни, мікроелементи та інші цінні компоненти: харчові волокна ( вони регулюють роботу кишечника, обмін речовин, виводять з організму токсини ), поліненасичені жирні кислоти ( захищають від серцево-судинних хвороб і підвищують імунітет, пребіотики ( ці речовини допомагають корисним бактеріям кишечника рости і зміцнюють імунітет ) та пробіотики ( біфідо - і лактобактерії ).

Наукові дослідження показали, що остання група продуктів запобігає появі алергії у малюка. Особливо якщо його мама харчувалася ними у ІІІ триместрі вагітності та під час годування груддю. А ще про - і пребіотики допоможуть жінці впоратися з проблемами травлення. Що стосується Бадів - це поняття складне і... дуже модне. В принципі до них можна віднести навіть деякі комплекси пробіотиків, не кажучи вже про полівітаміни, і час прийому таких препаратів теж повинно бути обмежено за часом.

Бажано, щоб полівітаміни в доповнення до харчування майбутньої мами призначав їй лікар, і лише якщо у цьому є необхідність. Статистика показує, що колишня традиція виписувати такі комплекси всім без винятку вагітним жінкам дала життя небезпечної тенденції - народженню невиправдано великих дітей.

Зараз цей показник зріс на 30-40%. Проблема в тому, що вага малюка ускладнює перебіг пологів, і з-за ризику травм вони частіше закінчуються кесаревим розтином. До такого результату приводять не тільки полівітаміни, але і часто призначувані зараз метаболічні терапії ( так акушери називають комплекс корисних речовин, які підсилюють приплив крові до майбутнього маляти ).

Звичайно, нам треба пам'ятати і про те, що результати досліджень останнього років показують: майбутні мами незалежно від віку, пори року і місця проживання, часто відчувають нестачу вітамінів і мікроелементів. В дефіциті виявляються залізо, йод, цинк, фолієва кислота, біотин, вітаміни групи В, а також А і D. Ці нестачі позначаються на розвитку малюка і самопочуття мами самим серйозним чином, тому допускати їх не варто.

Тим більше що призначення полівітамінних комплексів дає результати. Відомо, що введення препаратів кальцію в раціон майбутньої мам починається з 23-го тижня вагітності, знижує ризик початку передчасних пологів в 3 рази і 2 рази - частоту народження дітей з невеликою вагою. Але далеко не всі жінки стикаються з такими ризиками, і далеко не кожна вагітна має нестачу вітамінів і мінералів. А значить, до кожній жінці потрібен свій підхід.

І майбутній мамі, і лікарю-акушеру, які веде її вагітність, варто приділяти більше уваги якості харчування. Це перший крок до того, щоб запобігти можливу нестачу цінних речовин, потреба в яких під час вагітності зростає в 1.5 рази - через посилення обміну речовин, передачі частини з них малюкові, втрат під час пологів з плацентою і навколоплідними водами, а пізніше з молоком під час лактації.

Вважається, що збалансований щоденний раціон містить достатню для майбутньої мами кількість вітамінів, мікроелементів і інших важливих речовин, а значить, полівітамінна підтримка їй не потрібно. Принципи раціонального харчування відомі - головний упор потрібно робити на білки, не випускати з виду жири і обмежувати себе у вуглеводах. Раціон кожної майбутньої мами лікар складає окремо, з урахуванням її стартового ваги, і для повних жінок заборон в ньому буде більше.

В той же час є речовини, які на певних етапах вагітності лікарі призначають всім майбутнім мамам. Мова йде про фолієвої кислоти і вітамін Е, їх варто почати приймати за 3 місяці до настання вагітності і до 16-го тижня. Ці елементи знижують ризик аномалій розвитку нервової системи дитини. Всі інші призначення майбутнім мамам варто робити, тільки якщо у них дійсно є необхідність.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua