← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Які вітаміни пити при плануванні вагітності

Вітаміни при плануванні вагітності

Які вітаміни пити при плануванні вагітностіЯкі вітаміни пити при плануванні вагітності цікавить всіх розсудливих майбутніх батьків. В аптеках продаються різні комплексні вітаміни, які з них вибрати, чи потрібно радитися з лікарем, і які саме мікроелементи вважаються особливо важливими?

Сучасні лікарі сходяться на думці, що абсолютній більшості планують вагітність, а також безпосередньо вагітним жінкам, приймати комплексні вітаміни ні до чого. Так як навіть при бідному харчовому раціоні, який буває в холодну пору року, материнський організм повністю забезпечує всім необхідним організм дитини. Однак у прийомі 2 вітамінів все ж є необхідність, а прийом інших двох може бути небезпечний. Зупинимося на цій темі.

Фолієва кислота - це водорозчинний вітамін надзвичайно важливий для синтезу ДНК і поділ клітин. Недолік цього вітаміну у вагітної жінки може спровокувати дефекти нервової трубки у дитини: розщілини хребта, відсутність головного мозку, розщеплена губа і т. д. З продуктів отримати достатню кількість фолієвої кислоти вельми проблематично. Вона міститься у багатьох овочах, зелені, використовуваної в якості приправи, бобових, але лише в мізерних кількостях. Саме тому лікарі рекомендують жінкам мінімум за 1 місяць до запланованої вагітності, а ще краще за 3 місяці, плюс перші 3-4 місяці безпосередньо вагітності приймати вітамінний препарат. Коштує він зовсім недорого і продається в будь-якій аптеці. Дуже важлива в даному випадку правильне дозування - 0.4 мг/добу для здорових жінок. Для тих же, у кого вже були випадки народження дитини з вродженими вадами розвитку, ця доза може бути збільшена до 4 мг/добу. При діабеті та епілепсії рекомендовано приймати 1 мг фолієвої кислоти в день.

В продовження того які вітаміни при вагітності та її плануванні потрібно пити - калій йодид, більше відомий як «йодомарин». Дозування для вагітних складає 200 мкг/сут. - 1 таблетка. Прийом йодомарину служить відмінною профілактикою йододефіцитних захворювань, деяких захворювань щитовидної залози, офтальмологічних захворювань та ін. Крім прийому таблеток рекомендовано досаливание їжі йодованою сіллю. В принципі, ця рекомендація актуальна практично для всього населення Російської Федерації.

Окрім двох описаних вище мікроелементів, багато гінекологів старшого покоління рекомендують приймати окремо вітаміни Е і А. Звідки взята ця рекомендація, і самі лікарі вже не пам'ятають. Вона була опублікована в підручнику 70-х років. Але в даний час доведено, що ці вітаміни при плануванні вагітності і безпосередньо після її настання, приймаються у вигляді таблеток, не потрібні і не сприяють швидшому зачаття і профілактики загрози викидня. Їх досить надходить разом з їжею. Передозування ж вітамінами А і Е, яка виникає навіть при прийомі Аевіта, може бути дуже небезпечна для дитини. Так, вітамін Е, прийнятий у високих дозах, може стати провокатором еклампсії (гестозу) у вагітної жінки і привести до пороку серця у плода. А вітамін А в більших концентраціях володіє тератогенним ефектом. Тому, якщо ви брали дані вітаміни, слід почекати із зачаттям мінімум 1 місяць. Крім того, планують вагітність жінкам рекомендують в цілому правильно, повноцінно і різноманітно харчуватися і обов'язково часто бувати на свіжому повітрі. У теплу пору року ви таким уникнете дефіциту вітаміну D. Тільки не варто для його отримання бувати на сонечку довго днем. Гуляйте зранку до 11 години та після 16 години вечора. Не відмовляйтеся від м'яса. Білок вам необхідний. Крім того, в м'ясі, і в особливості в печінці, міститься залізо - ще один дуже важливий мікроелемент, при його нестачі знижується рівень гемоглобіну в крові, може виникнути анемія. Для профілактики дефіциту кальцію, вживайте молочні і кисломолочні продукти.

Як бачите, рекомендації дуже прості. І при необхідності приймати комплексні вітамінки з красивих коробочок немає.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua