← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Позаматкова вагітність ознаки

Ознаки та методи діагностики позаматкової вагітності

Позаматкова вагітність, ознаки якої на ранніх термінах нічим не відрізняються від виношування дитини в матці, це дуже небезпечний стан, що загрожує життю жінки. На жаль, аж ніяк не завжди навіть лікарям вдається виявити дану патологію на перших тижнях після зачаття, тоді, коли можна уникнути навіть оперативного втручання (так, зараз є і такі методики!) або, якщо і провести операцію, то органозберігаючу і без великого ризику для здоров'я. Ознаки позаматкової вагітності повинна знати кожна жінка. Отже, які ж ці симптоми і відмітні особливості розвитку плоду поза матки?

У перші тижні розвитку плоду, жінка відчуває все те ж, що і ті дами, які виношують дітей в матці. Тобто, ознаки позаматкової вагітності в перші дні після початку затримки менструації, мало чим відрізняються від маткової.

1. Затримка менструації.

2. Токсикоз.

3. Болючість молочних залоз.

4. Прискорені сечовипускання.

5. Трохи підвищена базальна температура.

А тепер, що повинно насторожити. Як правило, ці ознаки позаматкової вагітності на 4, 5 тижня від зачаття проявляються в перший місяць затримки місячних.

1. Якщо хоріонічний гонадотропін (його концентрація) нижче, ніж повинна бути на даному терміні вагітності.

2. Тести на вагітність показують негативні або слабоположительные результати.

3. Якщо є кров'янисті виділення з статевих шляхів.

4. Якщо відчуваються болі в області матки і яєчників.

5. Фіксується підвищення температури тіла.

6. Низький тиск.

7. Запаморочення.

Останні 3 з перерахованих нами ознак часто проявляються і при матковій локалізації плідного яйця.

Для медиків відіграють роль такі ознаки позаматкової вагітності на ранніх термінах, як: знижений рівень хоріонічного гонадотропіну, больові відчуття, відсутність за результатами УЗД плідного яйця в порожнині матки, тоді, як на даному терміні воно вже має там бути. Крім того, лікар на гінекологічному огляді зауважує, що розміри матки дещо менше, ніж повинні бути на даному терміні вагітності. Звичайно, це може свідчити і про завмерлу вагітність. А тому, проводиться контрольний огляд через тиждень і якщо матка так і залишається невеликих розмірів, жінка направляється на здачу крові на ХГЛ і на ультразвукове обстеження. Так тягнути 7-10 днів можна тільки, якщо немає інших нездужань, інакше діагностика проводиться відразу ж, причому в стаціонарних умовах. Ще один відносний ознака вагітності поза матки - підвищення рівня лейкоцитів (визначається лабораторними аналізами).

Якщо на УЗД плодове яйце знаходиться в матці, то діагноз «позаматкова вагітність» відразу знімають - випадки коли маткова і позаматкова вагітність виникають одночасно - дуже і дуже рідкісні. Жінці ж ставлять діагноз або загрозливий викидень, або завмерла вагітність.

Чим страшна позаматкова вагітність? Тим, що жінка може загинути від втрати крові... Жодна такого роду патологічна вагітність не може закінчитися благополучно, якого б вигляду вона не була: з локалізацією в шийці матки, яєчнику, матковій трубі або очеревині. Просто мимовільне її переривання відбувається трохи по-різному і на різних термінах. Найбільш поширена позаматкова трубна вагітність. У дуже рідкісних випадках плодове яйце зупиняється в своєму розвитку, гине і не потрібно ніякого медичного втручання. Нерідкі випадки, коли підросло плодове яйце розриває трубу, чим викликає сильне кровотеча. Отже, які ж ознаки позаматкової, яка закінчилася розривом труби?

1. Болючість матки при огляді лікарем і пальпації. Через бічний склепіння піхви лікар може промацати плодове яйце в області одного з придатків.

2. Гострий біль у черевній порожнині, частіше - з боку тієї труби, де розвивалося плодове яйце. Біль віддає в пряму кишку.

3. Поява поту, блідість шкірних покривів, зниження артеріального тиску, потемніння в очах або втрата свідомості.

4. Кровотеча із статевих шляхів.

Ось ці ознаки - це вже свідчення до оперативного втручання. Тип операції визначається лікарем на місці. Залежить від локалізації плодового яйця, об'єму крововтрати, стану хворої і т. д.

Що робити, якщо ви побоюєтеся, що у вас позаматкова вагітність - ознаки - тест негативний, низький ХГЛ і т. д. Що робити в такому випадку?

По-перше, сходити до гінеколога і скоріше. Діагноз може бути зовсім не такою, як ви думаєте. Негативний тест може бути не тільки при позаматкової вагітності, але і за... відсутності вагітності. Тому, хвилюватися ще рано. Низький хоріонічний гонадотропін, точніше кілька знижений може свідчити про нестачу прогестерону з-за деяких гормональних порушень, але і це можна вирішити за допомогою сучасних медикаментів. Крім того, бути збільшеним ХГЛ може не тільки у майбутніх мам, але і при деяких захворюваннях в осіб будь-якої статі і віку.

Підтвердити на 100% діагноз «позаматкова вагітність» можна тільки при оперативному втручанні. Якщо розриву труби не сталося, а лікарі просто підозрюють позаматкову вагітність, то приблизний хід дій такий. Жінкам, які хочуть залишити дитину, якщо все в порядку, відразу виконується лапароскопія. За допомогою особливих інструментів через невеликі проколи в черевній стінці, хірурги досліджують органи. Якщо знаходиться плодове яйце, то виконується його видалення. Видалення маткової труби проводиться не завжди - завдання лікарів - зберегти фертильність жінки і мінімізувати ризики повтору ситуації. Однак, іноді труба так вражена спайками, що її краще видалити, ніж зберігати... Якщо жінка навіть у разі підтвердження маткової вагітності не планує її зберігати, то спочатку проводиться вишкрібання порожнини матки. І якщо в отриманому гістологічному матеріалі є ворсини хоріона, то можна з впевненістю констатувати, що вагітність була маткової. І тоді жінку ще трохи спостерігають і виписують, так як необхідність в лапароскопії більше немає.

Якщо ж СБ є, то вибір типу оперативного втручання залежить, більшою мірою, від локалізації плідного яйця (грає роль навіть те, в якому сегменті маткової труби воно розвивається). У дуже рідкісних випадках може вимагати екстирпація (видалення) матки. В інших випадках можлива лише лапаротомія - класична операція через розріз, звичайно, якщо діаметр маткової труби вже перевищує 5 див.

Крім того, в деяких випадках можливо проведення штучного трубного аборту (лікар видавлює плодове яйце через черевне отвір труби). Це можливо на дуже маленьких термінах.

Також на невеликих термінах при відсутності протипоказань можливо консервативне, безопераційне лікування за допомогою препарату Метотрексат.

Часто позаматкова вагітність виникає взагалі без вагомих на те причин, як здається жінці. Але це не так. Скажімо, запальні процеси в маткових трубах можуть протікати практично безсимптомно, але призводити до утворення спайок - основної причини позаматкової вагітності. А тому, бережіть своє здоров'я змолоду, правильно охороняйтеся від небажаної вагітності і не забувайте не рідше 1 разу на рік здійснювати профілактичні візити до гінеколога.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua