← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Позаматкова вагітність наслідки

Які наслідки має позаматкова вагітність?

Позаматкова вагітність наслідки негативні не завжди за собою тягне. На жіноче майбутнє впливає величезна кількість чинників: особливості проведення хірургічного втручання (якщо воно було), супутні захворювання, спосіб життя і т. д. Отже, давайте розглянемо кілька можливих ситуацій.

Якщо позаматкову вагітність вчасно не перервати

На жаль, досі не всі жінки планують свою вагітність і навіть не стежать за своїм менструальним циклом. Гінекологи легко підтвердять те, що аж ніяк не кожна їхня пацієнтка пам'ятає, коли у неї почалися останні місячні, а отже, і про своє можливе цікавому положенні теж можуть не підозрювати. Між тим, як уважне ставлення до себе може врятувати від трагедії. Адже наслідки позаматкової вагітності можуть бути смертельними, а можуть і не мати особливого впливу на репродуктивну систему жінки. Все залежить від дій самої пані та від швидкості постановки правильного діагнозу.

Якщо ектопічна вагітність не була розпізнана на ранніх термінах, а плід продовжує розвиватися, може відбутися розрив тканин органу, який имплантировалась запліднена яйцеклітина, будь то маткова труба, яєчник або черевна порожнина. Жінка може загинути від сильної кровотечі і больового шоку, якщо не буде проведена термінова операція.

Звичайно, бувають випадки, коли позаматкова вагітність сама перестає розвиватися, але такі ситуації досить рідкісні.

Якщо при операції була видалена одна маткова труба

Так, це стає для багатьох жінок шоком, адже такі наслідки позаматкової вагітності можуть привести до безпліддя. Але аж ніяк не завжди так. Здорові молоді жінки (до 28-30 років) вагітніють досить легко і з однієї маткової трубою... Головне, щоб з її боку добре функціонував яєчник. Жінкам ж постарше, особливо після 35 років, завагітніти набагато складніше, овуляції у них відбуваються рідше, а хронічних захворювань навпаки більше. Але в будь-якому випадку, вихід із ситуації завжди є - зробити ЕКЗ. Таким чином отримують шанс на материнство навіть ті жінки, у яких немає ні однієї маткової труби. Яйцеклітини у них беруться прямо з яєчників за допомогою міні-операції, а перед цим проводиться спеціальна гормональна терапія з метою викликати утворення декількох яйцеклітин, які мають всі шанси до зачаття. Ці яйцеклітини в штучних умовах запліднюються сперматозоїдами чоловіка (або донора). Вже запліднені яйцеклітини підсаджуються прямо в матку. Так що, маткові труби у процесі зовсім не беруть участь. Якщо що, можна обійтися і без них! Знову ж, шанси на успіх тим вище, чим здоровіше і молодше жінка і чим точніше вона буде виконувати всі рекомендації лікаря.

Якщо маткова труба була збережена

Зараз існують методики, що дозволяють при наявності інших сприятливих умов не видаляти маткову трубу. У цьому випадку такі наслідки позаматкової, як труднощі з зачаттям дитини, мають менше шансів виникнути. Однак, мінус у збереження прооперованої маткової труби все ж є - збільшується ризик розвитку знову позаматкової і знову в цій трубі. Будь-яке, навіть діагностичне оперативне втручання в тонкий репродуктивний світ жінки може мати страшні наслідки. Проте, лікарі вважають, що потрібно намагатися зберегти маткову трубу при СБ, якщо це можливо (якщо немає значних пошкоджень), а жінка згодом планує стати матір'ю. Ризик повторення ситуації нижче, ніж ризик виникнення безпліддя. Видалити маткову трубу, а другу перев'язати лікарі можуть, якщо того бажає пацієнтка, вік якої понад 35 років і має 2-х і більше дітей. Це називається жіноча стерилізація.

Зберегти маткову трубу можна, якщо зробити лапароскопічну операцію. Тобто, видалити плід і його оболонки за допомогою спеціальних інструментів, які здійснюються через невеликі проколи в черевній стінці. Але, на жаль, далеко не у всіх клініках нашої країни є необхідне обладнання та кваліфіковані фахівці для виконання подібних операцій, так і не у всіх випадках можливо видалити плід таким чином, без розрізів. Занадто великий розмір плоду або не дуже зручне розташування може послужити приводом до класичної операції - лапаротомії, тобто - через розрізи.

Ще менші позаматкова вагітність наслідки може мати, якщо вдасться її перервати не хірургічним, а консервативним шляхом. Зробити це можна за допомогою лікарського засобу, яке спочатку було призначене тільки для лікування онкологічних захворювань. Називається воно - Метотрексат. Препарат досить шкідливий для організму, і перед його використанням лікар обов'язково повинен упевнитися в тому, що у жінки не маткова вагітність. Якщо все проходить добре, препарат зупиняє ріст плода, той гине і розсмоктується, протягом 1-2 менструальних циклів необхідно ретельно оберігатися, так як дія препарату полягає у блокуванні фолієвої кислоти - речовини, при нестачі якого діти народжуються з важкими вродженими патологіями, якщо не гинуть ще внутрішньоутробно.

Але, як би там не було, наслідки позаматкової в даному випадку не такі серйозні, як при оперативному втручанні. Однак, при застосуванні Метотрексату можуть виникнути небезпечні ускладнення у вигляді кровотеч. А тому, призначати цей препарат і стежити за станом жінки повинен досвідчений фахівець. Ефективність консервативного лікування багато в чому залежить від рівня ХГЛ на момент введення препарату, чим він нижчий, тим більше шансів на успіх. Можливі наслідки від прийому Метотрексату: сильні болі, кровотечі. Операція проводиться якщо ХГЛ не падає, а навпаки зростає після прийому Метотрексату згідно з протоколом.

Як не допустити розвитку повторної позаматкової

Перше - це необхідно з'ясувати, чому ж все-таки таке з вами сталося. Найчастіше виною трубної вагітності стає непрохідність, спайковий процес. А значить, наступну вагітність потрібно обов'язково планувати. А перед цим обов'язково полікуватися і перевірити труби (або залишилася трубу - дивлячись які були наслідки позаматкової вагітності попередньої). Часто спайковий процес активізується під негативним впливом різних інфекцій, що передаються статевим шляхом - значить, потрібно здати всі необхідні аналізи і якщо щось знайдеться - лікуватися. Не можна переохолоджуватися, так як це провокує запальні процеси.

За статистикою, повторна ектопічна вагітність виникає приблизно у 5-20% жінок, а після 2 випадків, вже у 32%. У вас є можливість не потрапити в статистику.

Лікарі, знаючи, що у пацієнтки були випадки СБ, більш уважно стежать за перебігом вагітності, і планування також більш ретельне. Приміром, перше УЗД виконується не як прийнято на терміні 12 тижнів, а майже відразу після появи перших ознак цікавого положення. Адже жінка знаходиться в категорії ризику по СБ. Благо, численні представниці прекрасної статі спокійно виношують і народжують після пережитого кошмару.

Так що, позаматкова вагітність наслідки значущі для здоров'я не завжди має. Багато залежить від профілактичних дій після пережитої СБ, уважності жінок і лікарів.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua