← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Причини позаматкової вагітності

Позаматкова вагітність: види, причини, профілактика

Позаматкова вагітність - причини якої не завжди виявляються розкрито лікарями, це дуже небезпечна патологія, не виникає на порожньому місці. Потрібні певні передумови. Давайте коротко розглянемо саме явище позаматкової вагітності, її види та причини виникнення, а також кілька дієвих способів уникнути даної патології.

Загальне про розвиток вагітності поза матки

Позаматкова вагітність відрізняється від маткової локалізацією плідного яйця. У нормі воно розвивається в матці, і тільки в цьому органі можливе виношування дитини. Але іноді механізм ламається, і запліднена яйцеклітина імплантується в стінку іншого органу: яєчника, шийки матки, черевної порожнини або маткової труби - причини позаматкової вагітності самі різні і їх чимало. Останній варіант перебігу подій найбільш поширений.

Чому плід не може розвиватися в іншому органі? Справа в тому, що тільки матка має здатність до дуже сильного розтягування (середня вага дитини перед пологами 3-3,5 кілограма, зріст - 50-55 см). Тканини інших органів не пристосовані до виношування плода і у певний момент (а це буває приблизно в середині першого триместру) рвуться, викликаючи тим самим сильний біль у жінки і рясна кровотеча, яке практично у всіх варіантах розвитку загрожує здоров'ю жінки.

Лікування, найчастіше, проводиться оперативне. І чим раніше воно проведено - тим краще результат. При розриві маткової труби зазвичай проводять її ампутацію. Якщо ж вагітність поза матки була розпізнана до настання таких наслідків, а плодове яйце розташоване найбільш сприятливим чином і має невеликі розміри - можливо проведення лапароскопії, а іноді можна обійтися і без оперативного втручання. За допомогою спеціального лікарського препарату можливо зупинити зростання плодового яйця. Але ліки це досить токсична, і має протипоказання і побічні дії. Тип лікування вибирає лікар.

Причини розвитку вагітності поза матки і фактори ризику

Якщо берегти своє здоров'я змолоду, можна уникнути багатьох проблем зі здоров'ям, у тому числі - і гінекологічних, і дуже небезпечних. Давайте розглянемо, чому ж виникає позаматкова вагітність, можливі причини можуть бути ліквідовані самою жінкою чи ні.

1. Захворювання і патології маткових труб.

а) Хронічний сальпінгіт. Це той самий процес утворення спайок в маткових трубах, який і є основною причиною позаматкової вагітності. Виникає це неприємне захворювання з причини різних інфекцій, що передаються статевим шляхом. Обтяжуючими факторами стають аборти, оперативні втручання в дану галузь, нехай і тільки для діагностичних маніпуляцій, а також різні запальні захворювання репродуктивної системи. Спайки можна розсікти лапароскопічно.

б) Різні аномалії розвитку. Додаткові маткові труби, розширення в них отвори, аплазія і т. д. до Речі, ці патології виникають внутрішньоутробно, в більшості випадків, з вини матері, яка пила заборонені лікарські препарати під час вагітності, зазнала радіаційного впливу, через статевих інфекцій і т. д. Тому, милі жінки, обов'язково плануйте свою вагітність і уважно прислухайтеся до рекомендацій лікаря.

2. Деякі способи контрацепції.

А саме, причини позаматкової вагітності можуть полягати у використанні внутрішньоматкової спіралі або протизаплідних таблеток типу «міні-пілі» (а також ін'єкції медроксипрогестерону), не містять естроген. Справа в тому, що внутрішньоматкова спіраль оберігає від маткової вагітності, а від позаматкової немає... Адже її дію суто механічне - не дозволити заплідненої яйцеклітини проникнути в стінку матки. Між тим як вона (яйцеклітина) може почати розвиватися і не доходячи до матки... Ускладнює ситуацію не своєчасне видалення спіралі (не пізніше 5 років використання, як правило). Але як би те ні було, при грамотному використанні і відсутності протипоказань, спіраль - це один з найпопулярніших і надійних засобів контрацепції. Не варто забувати, що у кожного ефективного способу оберігання від небажаної вагітності є свої побічні дії...

Контрацептиви, що містять гормон естроген, не здатні повністю блокувати овуляцію, а тому ймовірність настання як маткової, так і позаматкової вагітності досить висока. Подібні засоби контрацепції рекомендовані лише певній групі жінок: вік старше 35 років + активне куріння більше 10 сигарет на добу, годуючим грудьми до виконання 6 місяців дитині і деяким іншим. Просто так пити міні-пили замість комбінованих оральних контрацептивів не варто. Не забувайте, що при їх використанні може наступити позаматкова вагітність, причини її полягають і в прийомі даних таблеток.

3. Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ).

Так, як це не парадоксально, адже запліднену в штучних умовах яйцеклітину вводять прямо в матку, вона може проникнути далі, ніж потрібно. Якщо вірити книгам по акушерству та гінекології, дана патологія спостерігається у кожної 20-ї жінки, що пройшла через цю процедуру. Так що ризик досить великий... Це реальна причина позаматкової вагітності.

Між тим, як ЕКО залишається єдино можливим способом зачати дитину при складних випадках безпліддя, при відсутності маткових труб, тяжких спадкових захворюваннях і т. д. Але без особливих показань на цю дорогу процедуру йти не варто. Як не дивно, є забезпечені здорові пари, що зважуються на екстракорпоральне запліднення тільки для того, щоб вийшло зачати дитину бажаної статі...

Щоб максимально виключити у себе причини позаматкової вагітності, виконуйте нижченаведені рекомендації.

1. Якщо у вас немає постійного партнера або якщо ваш партнер має захворювання, що передається статевим шляхом, обов'язково використовуйте надійну контрацепцію. Презерватив - єдиний практично 100% надійний спосіб запобігання від статевих інфекцій. Модні зараз сперміциди допомагають уникнути вагітності тільки (і то не завжди), але не побороти небезпечні бактерії і віруси.

2. Ефективне, безпечне, правильно підібране засіб від небажаного зачаття. Це дозволить уникнути абортів - досить вагомої причини позаматкової вагітності. Не забувайте, що аборти призводять до запальних явищ в статевій системі - в результаті можуть з'явитися спайки в маткових трубах.

Щодо правильного вибору - як ми вже писали вище, метод контрацепції краще підбере досвідчений гінеколог. Адже навіть звичні багатьом ВМС і міні-пили можуть виявитися факторами підвищеного ризику розвитку вагітності поза матки...

3. Планування вагітності. Чи багато хто з нас планують вагітність? Напевно, немає. Але це є гарною гарантією того, що дитина народиться здоровою, і його мати свого здоров'я не позбудеться. Особливо важливо планувати дитину жінкам старше 35 років, коли з набагато більшою вірогідністю виникає позаматкова вагітність, причини її з кожним роком тільки додаються... Лікар ж зможе в разі необхідності направити на лапароскопію для видалення спайок в маткових трубах, і ризик ектопічної вагітності знизиться.

4. Не переохолоджуватися, не носити синтетичну білизну. Цим особливо захоплюється молодь, не замислюючись про наслідки... І перше і друге провокує запальні процеси в репродуктивній системі, які можуть привести і до утворення спайок в маткової труби.

5. Не забувати регулярно відвідувати гінеколога. До речі, це повинні робити і ті дівчата і жінки, які не живуть статевим життям. Лікар зможе вчасно виявити ймовірні фактори і причини позаматкової вагітності (яка ще не відбулася, на щастя, поки що...) і призначити профілактичне лікування. Не забувайте, що багато патологічних процесів, про яких ми писали в цій статті, протікають безсимптомно. Мінімум раз на рік потрібно ходити до гінеколога кожній представниці прекрасної статі.

6. По можливості не тягнути з плануванням вагітності. Зрозуміло, що у багатьох жінок зараз на першому місці робота і кар'єра, а діти... там як вийде, може бути до 35-40 років. Але до цього віку значно додається хронічних болячок, багато з яких знову-таки стають причинами позаматкової вагітності. Варто кар'єра вашого здоров'я? Вирішувати вам!

Дотримуйтесь наші рекомендації і рекомендації свого гінеколога і ви значно знизите у себе ризик розвитку ектопічної вагітності.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua