← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Внутрішньоутробна гіпоксія плоду

Гостра і хронічна гіпоксія плоду

Гостра, хронічна внутрішньоутробна гіпоксія плодаВнутрішньоутробна гіпоксія плода - це патологія, при якій ще не народженій дитині не вистачає кисню в утробі матері. Давайте поговоримо про ознаки гіпоксії, її види, методи діагностики та наслідки.

Типи гіпоксії, її причини та наслідки

Нестача кисню може бути хронічною і гострою. Перша зустрічається частіше і є більш сприятливою для матері і дитини. Ознаки хронічної гіпоксії плода - це різні патології вагітності і захворювання матері, які можуть провокувати регулярну нестачу кисню. Це захворювання дихальної системи (наприклад, бронхіальна астма), куріння, фетоплацентарна недостатність, коли через плаценту до дитини в кров не потрапляє достатня кількість живлення і кисню, залізодефіцитна анемія. Якщо по УЗД ставлять затримку внутрішньоутробного розвитку в 2 тижні і більше, є всі підстави ставити діагноз хронічна гіпоксія плода і запропонувати лікування в стаціонарі. У стаціонарі зазвичай проводиться профілактичне лікування для зняття тонусу матки (що повинно піти на користь матково-плацентарному кровообігу), в деяких випадках застосовуються препарати, що знижують в'язкість крові і т. д. Це допомагає поліпшити ситуацію з обміном кисню. Якщо жінка курить, їй рекомендується залишити цю шкідливу звичку. Якщо гіпоксія плода виникла внаслідок хронічного захворювання матері, проводиться його лікування препаратами, безпечними для вагітних жінок. Дуже важливо забезпечити майбутній мамі спокійну обстановку, правильний режим дня. Не зайвим буде санаторне лікування.

Набагато небезпечніше гостра гіпоксія плоду, коли дитина може загинути за лічені хвилини. Така патологія може виникати на будь-якому терміні вагітності і в процесі пологів. Причиною може стати туге багаторазове обвиття пуповиною, вузли на пуповині, розрив матки, відшарування плаценти та ін Якщо діагностується гострий брак кисню, жінці проводять екстрену операцію кесарів розтин. В таких випадках кожна хвилина дорога, так як тривала гіпоксія у новонароджених призводить до смерті клітин головного мозку.

Більш сприятливий результат, як правило, має гіпоксія затяжна. Але із-за нестачі кисню і поживних речовин дитина може повільно розвиватися і навіть до моменту пологів не бути життєздатним в природних умовах. Таких слабких дітей виходжують у кювезах, з допомогою сучасного медичного устаткування.

Діагностика кисневого голодування плоду

Якщо з діагностикою гострої нестачі кисню зазвичай не виникає проблем, то про хронічної можна тривалий час не підозрювати, особливо, якщо жінка не часто відвідує гінеколога і не проходить УЗД в рекомендовані строки.

Дізнатися, чи достатньо дитині кисню, в порядку кровотік можна 3 способами.

1. Коли лікар прослуховує з допомогою акушерського стетоскопа серцебиття дитини через стінку матки. Лікар звертає увагу на частоту серцебиття. Якщо вона нижче норми - це ознака патології.

2. Більш точно простежити серцевий ритм можна за допомогою КТГ. Це щось на зразок ЕКГ, але тільки на ньому досліджують серцебиття плоду.

3. За допомогою допплерографії. Виконується також, як звичайне УЗД. Досліджується кровообіг в маткових артеріях.

Крім того, сама жінка повинна стежити за стан своєї дитини. Це досить легко зробити з того моменту, як починають відчуватися ворушіння. За добу малюк повинен ворушитися не менше 10 разів. Причому збільшення числа ворушінь - симптом менш небезпечний, ніж зменшення. Дитина може ворушитися більш активно, якщо жінка приймає незручну позу, може таким чином реагувати на яскраве світло і т. д. А діти менше рухаються зазвичай саме через нестачу кисню.

Щоб вчасно помітити патологію або впевнитися в гарному самопочутті дитини, потрібно в рекомендовані строки здавати всі аналізи і проходити обстеження. Пам'ятайте, що внутрішньоутробна гіпоксія плода наслідки може мати досить важкі. Але в більшості випадків можна попередити.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua