← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Внутрішньоутробний розвиток дитини

Етапи внутрішньоутробного розвитку дитини

Внутрішньоутробний розвиток дитиниВнутрішньоутробний розвиток дитини проходить у три етапи. Перший, початковий - коли яйцеклітина зустрічається зі сперматозоїдом, утворюється зигота, клітини якої починають ділитися. І це крихітне створіння починає рухатися в матку, для імплантації в її стінку. Другий період - ембріональний. Він триває до 12 тижнів вагітності. У цей період дитини називають ембріоном. Відмітна особливість другого періоду в тому, що саме в ці три місяці відбувається формування всіх органів і систем організму. Після 12 тижнів починається фетальний (плодовий) період розвитку. Малюк стрімко росте, набирає вагу, удосконалюється його організм. Давайте розглянемо ці три періоди внутрішньоутробного розвитку дитини детальніше та визначимо їх основні особливості і відповідно з ними дамо рекомендації майбутнім мамам.

Перший період. Він настає до початку затримки менструації у жінки, коли ще не має ніяких доказів своєї вагітності. А тому, багато пані ведуть не завжди здоровий спосіб життя: можуть вживати алкоголь, палити, пити лікарські препарати, які не дозволені у період вагітності, робити рентген і т. д. Звичайно, таке відбувається в першу чергу з жінками, свою вагітність не планують. Але не все так страшно. Справа в тому, що на такому ранньому терміні ніякі шкідливі фактори не призведуть до внутрішньоутробної патології. Якщо шкода буде занадто великий, то вагітність просто не настане, запліднена яйцеклітина загине. Набагато небезпечніше тератогенні впливи після початку затримки менструації. Тобто на терміні більш 4 акушерських тижнів вагітності (акушерський термін рахується від першого дня менструального циклу, а не з дня овуляції або зачаття).

Другий період, можна сказати, вирішальний у внутрішньоутробному розвитку дитини. Якщо щось піде не так, швидше за все, станеться викидень. Свого малюка, а по-науковому ембріона, можна побачити на екрані монітора при ультразвуковому обстеженні, коли той має розмір всього лише 2 міліметри. 4,5 тижні вагітності починає битися крихітне сердечко, удари фіксуються на УЗД. І це головне свідчення того, що вагітність і дитина розвиваються нормально. Приблизно в 7 тижнів у ембріона з'являються тактильні відчуття. А в 9 тижнів і смакові відчуття.

12 тижнів - початок третього періоду розвитку дитини. Його лікарі вже називають плодом. І саме на цьому терміні проводиться перше значуще ультразвукове дослідження. Це так званий перший скринінг. Він дозволяє з найбільшою достовірністю визначити ступінь ризику народження дитини з генетичними та іншими відхиленнями. Якщо у лікаря є підозри на внутрішньоутробні вади розвитку або хромосомні відхилення, жінці може бути рекомендовано проведення інвазивної діагностики - кордоцентез або амніоцентезу. Втім, це питання зазвичай вирішується після другого скринінгу в 16 тижнів і контрольного УЗД в 20 тижнів. Якщо є серйозні відхилення, лікарі можуть порадити перервати вагітність. За медичними показаннями це може бути зроблено на будь-якому терміні. Також хотілося б доповнити, що генетичні відхилення зустрічаються тим частіше, чим старше майбутні батьки. Але не будемо про погане. Що ж відбувається малюком, яке внутрішньоутробний розвиток дитини по тижнях у другому та третьому триместрах.

Приблизно в 13 тижнів у дитини диференціюються статеві органи. Таким чином на УЗД, за умови його проведення на хорошому апараті і досвідченим лікарем, вже можна визначити стать дитини. Правда, поки не дуже точно.

У 14 тижнів дитина починає чути, правда він сприймає звуки як вібрацію. І це важливий етап його розвитку. Він запам'ятовує тембр голосу матері, музику та інші навколишні звуки. Все це ясно простежується після народження уважними батьками. Саме тому фахівці про пренатальному розвитку рекомендують майбутній мамі читати казки вголос, слухати класичну музику, щоб ще до народження привчати дитину до прекрасного, прищеплювати йому хороший смак. У 28 тижнів дитина вже чітко розрізняє звуки, вловлює інтонацію.

В 25 тижнів дитина починає бачити, і зрідка навіть відкриває очі. НА УЗД явно видно, що дитина реагує на світлові подразники, прикриває руками очі. І з цієї причини, і внаслідок несприятливого впливу ультрафіолетових променів майбутній мамі не рекомендується довго перебувати на відкритому сонці. Пляжний відпочинок краще відкласти.

28 тижнів - черговий переломний період у житті дитини. Якщо він народиться, то в нього є великі шанси вижити, завдяки можливостям сучасної медицини, висококласного обладнання.

Все інше час в утробі матері у дитини продовжує вдосконалюватися нервова і дихальна система, з'являються волоски на голові, підшкірний жир. Стрімко наростає вага. Приблизно до 37-38 тижні дитина вже готовий до життя поза утроби матері.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua