← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Відновлення після пологів

Відновлення фігури, менструального циклу, статевого життя після пологів

Відновлення фігури, циклу, грудей, піхви після пологівВідновлення після пологів проходить у кілька етапів, триває кілька місяців, а у деяких жінок займає до 2 років, поки проводиться природне вигодовування. У цій статті ми висвітлимо основні питання післяпологового відновлення організму: приведення в порядок фігури, відновлення місячного циклу і початок статевого життя.

Наше тіло

В нормі жінка повинна набирати при вагітності 10-12 кілограмів, з яких більша половина йде відразу після пологів (вага дитини, плаценти, навколоплідних вод, втрата крові тощо). А інші йдуть протягом перших 2-3 місяців, а іноді й раніше. Але чимало майбутніх мам набирає багато більше норми і тоді після пологів потрібно докласти зусилля для приведення себе в порядок.

Так, відновлення фігури після пологів можна почати з носіння післяродового бандажа, який допомагає тягнути животик і сприяє прискоренню скорочення матки. Якщо в наявності немає бандажа, можна замість нього скористатися дитячою пелюшкою. Що стосується фізичних навантажень, то вони повинні бути помірними для недавно народила жінки. Важкі навантаження можуть нашкодити організму, призвести до зменшення кількості грудного молока або навіть його повного зникнення.

Коли ж починати активне відновлення після пологів: вправи, аеробіка, басейн та інше? Лікарі рекомендують не менше, ніж через 2 місяці, до того часу як раз закінчуються післяпологові виділення, матка повністю скорочується, а молода мама звикається зі своїм новим режимом дня і навіть може знайти вільну хвилинку для себе коханої.

Щодо вправ: можна виконувати практично будь-які. Але врахуйте, що, наприклад, вправи на прес можуть викликати дискомфорт, так як у недавно народили жінок може досить відчутно боліти спина і поперек. Деякі з-за цього навіть на животі лежати не можуть. Тому, нехай навантаження зростають поступово.

Важливу роль у жіночої самооцінки відіграє відновлення грудей після пологів, яка може втратити свою форму. Можна виконувати вправи для грудних м'язів, але тільки помірно. Що ж стосується пігментацію сосків, яка з'являється у всіх вагітних, то з нею нічого робити не треба, не варто намагатися її «відмити». Вона самостійно зникне, так само як і вертикальна смужка на животі. Дуже важливо носити гарний підтримуючий бюстгальтер, особливо якщо розмір грудей великий.

Щодо харчування. Звичайно, в першу чергу потрібно дотримуватися дієти для годуючих жінок, яка буде дуже до речі і для схуднення. При лактації небажано їсти солодке і борошняне, так як це може привести до сильного газоутворення у дитини. Зате дуже корисні різноманітні каші, є низькокалорійними, що в даній ситуації буде дуже до речі.

Пити різні препарати для схуднення небезпечно, так як майже всі вони володіють проносним ефектом. Само собою, що цей ефект позначиться і на організмі дитини, якщо він п'є грудне молоко.

І остання рекомендація - це більше руху. На прогулянках з дитиною намагайтеся не стояти на місці, а постійно ходити. Якщо дитина не на руках, а в колясці, і погода тепла, такі прогулянки будуть тільки в радість.

Менструальний цикл

У нормі місячні можуть повністю бути відсутнім весь період грудного вигодовування, але частіше цикл відновлюється в перший рік після пологів. Перша менструація може початися вже через 6 тижнів після пологів. І, до речі, в перший же цикл навіть при грудному вигодовуванні можна завагітніти. Тому, слід користуватися засобами контрацепції. Це може бути презерватив, внутрішньоматкова спіраль або протизаплідні таблетки, що містять тільки гестаген, через 6-7 місяців можна буде перейти на більш надійні - комбіновані таблетки.

Врахуйте, що вагітність може наступити навіть при відсутності місячних. Пояснюється це просто і логічно. Після пологів відбулася перша овуляція, і незахищений статевий акт був саме в цей «небезпечний» період. Відповідно, відновлення місячних після пологів відкладається, настає вагітність.

Також варто згадати дуже популярний і відомий метод «природного» запобігання від вагітності під назвою лактаційна аменорея. Вважається, що якщо жінка годує свою дитину не рідше 1 разу на 3-4 години, включаючи нічний проміжок часу, і після пологів пройшло менше 4-6 місяців, у неї не відбувається овуляція через дуже високого вмісту гормону пролактин. Але і тут досить часто бувають промахи. Тому, не ризикуйте.

Відновлення циклу після пологів зазвичай не відбувається в один момент. Перші кровотечі можуть бути не дуже регулярними, занадто великими або навпаки мізерними. Норма чи патологія - гінеколог скаже, якого потрібно обов'язково відвідати через 2 місяці після пологів. І ще приємний момент - у більшості жінок після пологів місячні стають менш або зовсім безболісними.

Статеве життя

Статеве життя дозволяється через 2 місяці після пологів, після огляду гінекологом. Лікар повинен оцінити стан статевих шляхів, взяти мазки. І якщо все в порядку, лікар рекомендує вам на вибір контрацепцію. Про необхідність її застосування ми писали вище.

Нерідко у нещодавно народили жінок виникають проблеми зі статевим життям. З-за гормональних змін, характерних для періоду лактації, кількість виробленого піхвового секрету зменшується, знижується лібідо, а значить статеві зносини стають болючими. Для збудження потрібно набагато більше часу. Та й психологічний стан залишає бажати кращого. З сухістю піхви можна боротися за допомогою лубрикантів - матеріалів на водній основі. Вони нешкідливі.

Проблеми найчастіше виникають у жінок, які перенесли епізіотомію (розріз промежини при пологах) і отримали при пологах розриви промежини. Гояться добре зашиті шви швидко, але тільки залишається психологічний момент - страх жінки, що шви розійдуться, з-за чого неможливо розслабитися і отримати задоволення.

І ще важливий момент - відновлення піхви після пологів, як це відбувається? Статеві органи повертаються до своїх звичайних розмірів самостійно через якийсь час. Трохи прискорити цей процес можна за допомогою спеціальних піхвових тренажерів (вагінальні кульки, нефритові яйця), які продаються в інтим-магазинах. Або за допомогою вправ Кегеля для тазового дна. Ці вправи корисні ще й тим, що служать профілактикою опущення матки і всіх внутрішніх статевих органів.

У загальній складності відновлення після пологів триває близько 2 років. Саме тому такий мінімальний строк, протягом якого лікарі рекомендують утримуватися до нової вагітності.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua