← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Шкода узд при вагітності

УЗД під час вагітності: користь чи шкода

Шкода узд при вагітності на ранніх термінах для плодаШкоду узд при вагітності може бути або це все міфи? Це питання турбує всіх майбутніх мам. Адже відомо, що будь-яке медичне втручання, прийом лікарських препаратів можуть погано позначитися на зовсім крихітному дитину. Але незважаючи на це, всім без винятку жінкам у жіночих консультаціях виписують направлення на ультразвукові дослідження, не менше 3 разів за вагітність. Про шкоду узд для плода ж нерідко розповідають у ЗМІ. Кому вірити засобам масової інформації, Інтернету і подругам, чи все ж лікарям і результатами наукових досліджень?

За останні 20 років була проведена маса наукових досліджень, щоб зрозуміти шкідливо робити узд при вагітності чи ні. Дослідження проводили вчені різних країн і материків. І всі вони прийшли до висновку, що ультразвук в помірних кількостях абсолютно безпечний для дитини і не призводить до онкологічних захворювання і нервово-психічним розладам.

Є ще 2 побоювання. Перше - датчик підвищує в місці дотику до шкіри температуру. Однак дотику ці тривають лічені секунди, локальне підвищення температури і дуже короткочасне. До речі, при УЗД вплив ультразвуку зазвичай обмежена 2-4 хвилинами. Все інше час лікар займається вимірюванням різних параметрів на екрані і пошуком патології на вже отриманої картинці.

Друге побоювання пов'язано з тим, що вплив датчика на шийку матки може спровокувати її розкриття. Навряд чи таке справді може бути. Однак майбутнім мамам, щоб уникнути навіть найменшого такого ризику, проводять УЗД абдомінальної - тобто через черевну стінку.

А якої шкоди узд під час вагітності може бути у разі проведення його в такому популярному зараз 3Д форматі? Ніякої різниці в плані ризику тут немає. Перевага цього типу УЗД - можливість отримання фотореалістичного зображення плоду. Це може бути важливо, наприклад, при підозрі на генетичні патології. Але частіше виконується просто за бажанням батьків, які хочуть пошвидше «познайомитися» зі своїм малюком. Більшість лікарів проти таких експериментів. Нехай шкоду узд на ранніх термінах вагітності і пізніх не доведений, але ультразвук залишається медичною процедурою. А вони повинні виконуватися тільки за показаннями, а не за бажанням.

У Росії прийнято робити вагітним 3 ультразвукових дослідження. Але їх може бути і більше у разі підозри на патології. Наприклад, додаткове УЗД може бути призначено у першому триместрі при підозрі на загибель ембріона або позаматкову вагітність. У другому триместрі при підозрі на неспроможність шийки матки. А в третьому триместрі для додаткових вимірів плода (якщо є побоювання щодо відставання його розвитку гіпотрофії), вивчення кровотоку в пуповині і плаценті, при великому плоді (щоб вирішити питання щодо способу розродження), для оцінки кількості навколоплідних вод і т. д.

Всі ці причини вагомі. При своєчасному виявленні патології є великі шанси на пролонгування вагітності та народження здорової дитини.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua