← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Чи шкідливе узд при вагітності

Шкода УЗД при вагітності: чи є?

Шкідливо робити узд при вагітності на ранніх термінахШкідливе узд при вагітності сперечаються не один рік. У пресі і на телебаченні періодично з'являються нібито результати сенсаційних наукових досліджень, які підтверджують, що є шкоду узд при вагітності - це і онкологічні захворювання у дітей, розумова відсталість, і інші патології.

Чи Так це насправді? Спочатку розберемо переваги даного обстеження. До речі, до рентгену воно не має ні найменшого відношення.

За російським медичним стандартам жінкам виконують ультразвукові дослідження не менше 3 разів. На термінах 12-14 тижнів, 20-22 тижні, 32-34 тижні. Але нерідко виникає необхідність у проведенні позапланових обстежень. Приміром, не можна обійтися без УЗД при підозрі на завмерлу або позаматкову вагітність, відшарування плаценти і т. д. Це що стосується самих перших тижнів. У другому триместрі додаткові обстеження можуть знадобитися при підозрі на істміко-цервикальную недостатність. А в третьому триместрі вагітності за допомогою УЗД і КТГ іноді доводиться моніторити стан плода - кровотік у плаценті та пуповині, його серцеву діяльність. При погіршенні стану може знадобитися екстрене кесарів розтин.

Якщо і це не переконливі обґрунтування необхідності УЗД, можна навести результати клінічних досліджень шведських, американських і австралійських учених.

Дані, отримані шведськими вченими, дають підстави стверджувати про відсутність впливу УЗД на підвищення ризику вродженої патології, неврологічних патологій, проблем з промовою, онкологічних захворювань. Про нешкідливість ультразвуку говорять результати досліджень американських і австралійських учених, які стверджують, що якщо і є потенційний ризик для дитини, то він набагато нижчий ризику втрати дитини внаслідок виявлення якої-небудь патології.

Багато росіянки звертають увагу на те, що в Європі та Америці майбутнім мамам роблять 2 планових УЗД. У третьому триместрі тільки при суворих показаннях. Пов'язано це з тим, що лікарі не знають точно шкідливе узд при вагітності для дитини і не хочуть ризикувати? Аж ніяк. Просто не вважають за доцільне проводити обстеження здоровим жінкам, скорочують тим самим витрати на медицину.

У висновку хотілося б нагадати всім майбутнім мамам, що у них є можливість відмовитися від ультразвукового обстеження, просто написавши розписку лікаря про те, що це їхнє особисте рішення, і вони в курсі про можливі його наслідки. Але перш ніж розмірковувати шкідливо робити узд при вагітності на ранніх термінах (вже отримавши підтвердження від лікарів, що ні), краще подумайте про його користь.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua