← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Друге узд при вагітності

Друге планове узд при вагітності: що дивляться

Друге планове узд при вагітностіДруге узд при вагітності виконується зазвичай на терміні 20-22 тижні, рідше призначається до 24 тижня. Мається на увазі планове обстеження в рамках другого скринінгу. Але нерідко буває, що виконується друга за рахунком ультразвукове обстеження раніше, якщо, наприклад, є підозра на істміко-цервикальную недостатність або «завмирання» вагітності. Пізніше обстеження може бути виконано, як правило, з вини жінки.

Але все ж терміни проведення другого узд при вагітності регламентовані. І пов'язано це з тим, що саме 20 тижнів - це термін, на якому можуть бути вперше виявлені небезпечні патології та вади розвитку плода. Ну а для жінки це УЗД тим приємно, що можна зробити фотографії, на яких дитинка буде видно практично повністю. А ще, другий скринінг узд при вагітності допомагає визначити статеву приналежність малюка.

Отже, лікар у своєму висновку обов'язково вказує наступні показники.

1. Фетометрия плода. Розмір голови, гомілки, плеча і передпліччя. Розміри менше певної норми можуть говорити про внутрішньоутробної затримки розвитку плода або неправильно встановленому терміні вагітності. За цим даними можна приблизно визначити вагу плоду.

2. Анатомія плода. Проглядається серце, хребет, шлунок, нирки, кишечник, сечовий і жовчний міхур. Таким чином можна визначити маркери хромосомних відхилень, які є приводом до проведення інвазивної діагностики, найчастіше - амніоцентезу (генетичного аналізу). Коли друге планове узд при вагітності що дивляться - прописано в кожному протоколі скринінгового дослідження.

3. Навколоплідні води, пуповина і плацента. Обов'язково визначається індекс навколоплідних вод, на підставі якого можна судити про те, чи мають місце багатоводдя або маловоддя, якщо так, то помірне або виражене. Індекс залежить від того, на якому терміні роблять друге узд при вагітності, норми його змінюються від тижня до тижня. Лікар також досліджує структуру плаценти, її товщину. І на підставі отриманих вимірів та інших ознак ставить ступінь зрілості плаценти. Якщо вона значно більше норми для даного терміну вагітності, говорять про її передчасному дозріванні. А це в тяжких випадках може призвести до кисневого голодування плоду і складнощів в отриманні ним поживних речовин.
Крім того, визначається, наскільки високо плацента розташована від внутрішнього зіва матки, немає її часткового або повного передлежання. Часткове передлежання плаценти - те, на що лікар звертає увагу. Однак при такій патології є велика ймовірність успішного результату, так як «дитяче місце» зі збільшенням терміну вагітності мігрує, піднімається вище в матці. Повне ж передлежання - це великий ризик відшарування плаценти, а значить, сильної кровотечі і загибелі дитини. Таку вагітну ретельно спостерігають і родоразрешают шляхом кесаревого розтину. При повному передлежанні плацента ніколи не мігрує на безпечний рівень.
Пуповину досліджують на наявність в ній судин. У нормі їх 3. Але у деяких жінок 2. Це може бути маркером хромосомної патології або індивідуальною особливістю, що не несе шкоди.

Крім того, лікар вимірює довжину шийки матки. Якщо вона менше 3 см - існує загроза передчасних пологів. Жінці можуть рекомендувати накласти на шийку матки шви або носити кільце-песарій. Це не дозволить їй далі зменшуватися і розкриватися. Слід враховувати той момент, що точно виміряти довжину шийки матки можна тільки при проведенні УЗД за допомогою трансвагінального датчика. Тоді як у другому і третьому триместрі частіше роблять УЗД абдомінальної - водять датчиком по черевній стінці вагітної жінки. Трансвагінально дивляться зазвичай тих жінок, у яких були в минулому випадки передчасних пологів через неспроможність шийки матки.

Нерідко лікарі у своєму висновку також пишуть про локальний тонус міометрія. Цей показник не повинен вас турбувати. Це не фактор ризику передчасних пологів, а реакція міометрія (м'язового шару матки) на проведення по черевній стінці датчиком.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua