← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Другий скринінг при вагітності

Особливості скринінгу при вагітності

Другий біохімічний скринінг узд при вагітностіДругий скринінг при вагітності має більшу інформаційну цінність для лікарів, так як дозволяє виявити численні відхилення в розвитку дитини, причому не тільки хромосомні аномалії, але й анатомічні. Багато дефекти помітні при УЗД. Але щоб отримати достовірні результати, потрібно витримати правильні терміни другого скринінгу при вагітності і зробити вірний розрахунок ризиків.

Щоб отримати повну картину, треба починати обстеження приблизно з 12 тижнів вагітності, коли жінці проводиться УЗД і досліджується кров на два біохімічних показника. Це перший скринінг при вагітності, лікарі називають дуже чутливим. Але навіть його хороші результати - це не привід відмовлятися від обстеження крові в 16-18 тижнів і УЗД в 20 тижнів. Особливо це стосується пар, у яких є спадкові захворювання, якщо вік жінки більше 35 років і пр.

Скринінг другого триместру вагітності починається зі здачі аналізу крові на 3 або 4 біохімічних показника. Це обов'язково АФП, ХГЧ і экстриол-А. Але дані показники, точніше їх результати, окремо не дають повної картини. За ним не судять про ризик. Тому коли йде другий скринінг при вагітності показники норми вагітним жінкам знати зовсім необов'язково. Адже ризик підраховує спеціальна програма. А рішення про подальші дії допомагає прийняти генетик, якщо ризик народження дитини з вадами розвитку вище популяційної норми.

У разі якщо другий біохімічний скринінг при вагітності норма, майбутня мама може спокійно чекати УЗД, яке проводиться в 20-22 тижні. На цьому терміні всі кінцівки і органи плоду вже добре проглядаються, і лікар може з великою часткою впевненості сказати - здорова дитина та є у нього вроджені вади розвитку. Другий скринінг узд при вагітності дає можливість лікарю побачити проблеми з нирками, шлунково-кишковим трактом у плода, нирками. Якщо проблема серйозна, але не є вагомим приводом для переривання вагітності, потрібно продумати тактику лікування після пологів і народження. Можливо, знайти хороших лікарів-спеціалістів, які зможуть провести операцію новонародженому. Також на цьому УЗД лікар може діагностувати таку важку патологію, як відсутність мозку у дитини - це привід перервати вагітність, так як дитина не життєздатний.

Біохімічні скрининги при вагітності допомагають виявити жінок, у яких високий ризик народження неповноцінної або навіть нежиттєздатної дитини. УЗД дає ще більш повну картину. Але практично завжди для підтвердження діагнозу потрібне проведення інвазивної діагностики - амніоцентезу чи кордоцентеза, що дозволяють дізнатися каріотип плода. Перша процедура вважається безпечніше і набагато рідше призводить до викиднів.

Однак рішення про те, чи варто проводити інвазивну діагностику і переривати вагітність, якщо у дитини виявлено важкі вади розвитку, чи генетичні відхилення, залишається за майбутніми батьками.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua