← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Виділення з молочних залоз при вагітності

Виділення з молочних залоз під час вагітності

Вагітність виділення з молочних залозВиділення з молочних залоз при вагітності лякають більшість майбутніх мам. Адже в численних жіночих виданнях розповідається про те, що поява молозива - це один з перших ознак наближення пологів. А адже з'являтися молозиво може і на 22-24 тижні. І це сприймається вагітними як ознака можливого настання передчасних пологів. Працівники швидкої допомоги підтвердять, що їм часто телефонують майбутні мами зі скаргами на молозиво і проханнями госпіталізації на всякий випадок. Але коли вагітність, виділення з молочних залоз - явище нормальне і ні в якому разі не є ознакою загрози пологів раніше терміну.

Отже, на що схожі ці виділення? Колір вони мають прозорий, на білизну зазвичай залишають світло-жовті цятки. Молозиво липке, може виділятися досить рясно, тому сучасні матусі воліють купувати спеціальні прокладки, вкладиші для бюстгальтера щоб уникнути забруднення одягу та білизни.

З'являються виділення з молочних залоз під час вагітності і після пологів завдяки гормону пролактин. Існує думка, що рано з'явилося молозиво, причому у великій кількості - це вірна ознака того, що у жінки буде багато грудного молока. Однак тут немає ніякого взаємозв'язку. У чималого числа жінок молозиво в період виношування дитини не з'являється зовсім, але незважаючи на це після пологів молоко приходить швидко і в достатньому обсязі. Кількість молока залежить лише від потреб дитини і частоти його годувань. Грудне вигодовування, здійснюване без тривалих перерв, якщо дитина прикладається приблизно кожні 3-4 години - кращий спосіб установки та збереження лактації. До речі, саме молозивом харчуються новонароджені перші 2-5 діб, поки їхні мами ще не виробляється грудне молоко. Молозиво дуже поживно, калорійно, буквально кілька крапель вистачить новонародженому, щоб насититися. Крім того, саме в цій рідині найбільша концентрація корисних для організму дитини речовин (в тому числі і зміцнюють імунітет), вітамінів.

Є думка, що молозиво є одним з перших ознак вагітності. Жінки, намагаючись дізнатися вагітні вони чи ні, з жорстокістю тиснуть на соски, виглядаючи чи виділення. Ці дії в корені не правильні. По-перше, виділення можуть з'явитися при натисканні і поза вагітності. Згадаймо, що молозиво з'являється завдяки підвищенню концентрації гормону пролактин. Але він підвищується не тільки з причини вагітності, але і при статевому збудженні, зберігається в підвищеному стані кілька годин після статевого акту і кілька місяців після закінчення грудного вигодовування, стрибок може бути із-за хвилювання і навіть просто поцілунку. Тиснути на соски небезпечно, так як навіть через зовсім непомітні тріщини в молочні залози можуть проникнути інфекційні збудники і привести до маститу (так, мастит буває не тільки у годуючих жінок!).

Слід згадати, що іноді виділення з молочних залоз під час вагітності з'являються внаслідок захворювання. Необхідно навчитися проводити самообстеження грудей. Звичайно, в період вагітності воно не дуже ефективно, так як молочні залози напружені. Зазвичай самообстеження проводять на 5-7 день менструального циклу. Але, в будь-якому випадку, патологічні зміни ви зможете виявити і самостійно. До них відносяться зміна форми сосків, збільшення пахових лімфовузлів, тверді утворення в молочних залозах, регулярні кров'янисті виділення із сосків. Якщо щось з перерахованого вище виявлено, вирушайте до мамолога. Лікар вас огляне і, швидше за все, направить на УЗД. Воно абсолютно безпечно для вагітних.

Якщо ж перераховані патологічні ознаки у вас відсутні, але все одно турбують часті випадки виділення молозива або характер цих виділень - сходіть на профілактичний прийом до лікаря. Пам'ятайте, що майбутнім мамам дуже шкідливо хвилюватися. А хороший лікар, як ніхто інший, може заспокоїти.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua