← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Виділення після кесаревого

Які повинні бути виділення після кесаревого розтину

Скільки днів йдуть виділення після кесаревого розтинуВиділення після кесаревого розтину бувають так само, як і після природних пологів. Дуже багато жінок, яким належить операція, думають, що відновлювальний період полягає в успішному затягуванні швів, хірург під час операції «вичистить» і рясних виділень (лохій) не буде. Це далеко не так. Під час кесаревого хірург виймає тільки дитини і плаценту, вискрібати матку, щоб видалити ендометрій, було б травматичною і безглуздою процедурою, організм сам від нього позбавиться. Поговоримо про те, скільки днів тривають виділення після кесарева розтину і що являють собою в нормі.

У перший тиждень лохії виділяються зі згустками, насиченого червоного кольору, можуть бути лякаюче рясними в процесі годування дитини груддю. Ось які мають бути виділення після кесаревого розтину. Сам факт годування стимулює вироблення окситоцину, він же, у свою чергу, викликає активне скорочення матки, що може провокувати болі і підсилює кровотечу. Під час фізичного навантаження (достатньо взяти дитину на руки) виділення так само стануть рясніше.

Поступово, на п'ятий - сьомий день після кесаревого кров'янисті виділення стають все менше, замінюються мажущими, густими. Вони можуть з'являтися до декількох тижнів, і це нормально, особливо якщо дитину годують тільки сумішшю, так як в процесі грудного вигодовування матка скорочується швидше, швидше відновлюється. З часом вони повинні світлішати і стати прозорими та слизовими. У нормі через два місяці повинні виділятися звичайні білі.

Якщо після кесаревого немає виділень зовсім (у відновний період) - це привід для звернення за терміновою медичною допомогою! Частою причиною може бути загин, спазм шийки або раннє її закриття, що призводить до скупчення крові всередині матки.

Навпаки, тривалі рясні кров'янисті виділення без тенденції до скорочення, з додаванням зелених або жовтих згустків - тривожний симптом. Особливо якщо з'явився запах гнилі, підвищилася температура або почастішав пульс. У таких випадках можливе запалення ендометрія, шва або лікарі, закінчуючи операцію, забули що-небудь всередині (тампон, наприклад). При значному фізичному навантаженні шви можуть розійтися, що також буде причиною сильної кровотечі.

Буває так, що рясні в перші тижні виділення різко припиняються, потім відновлюються. У такому разі потрібен додатковий огляд і повторне УЗД. Трапляється, що плацента частково затримується в матці. Такі шматки, залишаючись в матці, заважають нормальному від'єднання ендометрію і гниють. Супутніми симптомами можуть бути гнійні жовті виділення після кесаревого розтину, підвищення температури, посилення кровотечі, а також болі в області матки і яєчників. Кардинальним лікуванням є «чистка» матки. Протизапальні заходи дають лише тимчасовий ефект.

На дванадцятий день колір виділень після кесаревого розтину, а також їх консистенція змінюються. Вони світлішають, стають слизовими і набувають жовтий відтінок з-за великої кількості лейкоцитів, це природний захист організму від інфекції. Нерідко у відновний період дає про себе знати молочниця. У такому разі з'являється свербіж в області слизової статевих органів.

У деяких жінок виділення після кесаревого розтину тривають до 2 місяців. Буває, кров з піхви знову з'являється через 4-6 тижнів після пологів. Це не що інше, як менструація. Зазвичай перші місячні після пологів, у тому випадку, якщо жінка годує грудьми, починаються пізно, іноді через 6 і більше місяців, але бувають і такі винятки. Але якщо після пологів пройшло менше 4-5 тижнів, то, швидше за все, проблема полягає в поганій скорочувальної здатності матки.

Кров'янисті виділення після кесаревого розтину через 2 місяці, тобто триваючі такий тривалий термін, навіть якщо в матці немає залишків плаценти, небезпечні сильним зниженням гемоглобіну. З-за цього кисень погано надходить у тканини та органи.

Мізерні коричневі виділення після кесаревого приходять на зміну кров'яним і найчастіше є ознакою того, що післяпологовий період скоро закінчиться, жіночий організм приходить в норму.

Отже, причини пізніх кровотеч можуть бути: неотделившиеся шматки плаценти, згустки ендометрію або крові. Всі ці «залишки» іноді не можуть вийти самостійно, особливо якщо матка погано скорочується просвіт або в шийці дуже вузький, і починають активно розкладатися, що ще більше підсилює кровотечу. Додатковими симптомами можуть бути низький тиск, прискорений пульс, підвищення температури, анемія, холодна шкіра. На тлі підвищеної температури невластиву блідість можна і не помітити, але щоб не залишилося сумнівів досить відтягнути нижню повіку, при анемії його слизова буде білою.

Виділення після кесаревого розтину з запахом, гноєм, незвичайного кольору вимагають особливо пильної уваги. Будь-яке відхилення від норми - привід звернутися за терміновою медичною допомогою. Дуже важливо в період відновлення дотримуватися гігієни і рекомендації лікаря. Легковажність і неуважність можуть мати сумні наслідки.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua