← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Виділення у вагітних

Виділення у вагітної жінки: норма чи патологія?

Виділення у вагітнихВиділення у вагітних - завжди тривожна ознака. Однак, не всі заслуговують виділення такої пильної уваги і тим більше - занепокоєння. Давайте розглянемо кілька найбільш поширених причин появи незвичайного виділень з піхви.

У першому триместрі виділення у вагітної жінки являють собою густу слиз. І це нормальне явище. Такі виділення, до речі, виникають навіть не з початком вагітності, а з другої половини менструального циклу, коли починає вироблятися гормон прогестерон, «пролонгує» вагітність. І саме завдяки цьому гормону в шийці матки формується своєрідна пробка з слизу, щоб запобігти потраплянню інфекції в матку, зберегти життя дитині. У другому триместрі типові слизові виділення у вагітних, що обумовлено дією вже іншого гормону - естрогену. Але, все що ми описали вище є нормою тільки в тому випадку, якщо не доставляє незручностей - скажімо, свербежу, і якщо виділення не мають неприємного запаху і домішок крові, тим більше. До речі, ще відносно слизових виділень. Густі, тягучі виділення з прожилками крові в кінці третього триместру можуть означати відходження слизової пробки, що є однією з головних ознак дуже швидких пологів.

Ознакою статевої інфекції є зеленуваті і з «рибним» запахом виділення у вагітних на ранніх термінах вагітності. Поява їх свідчить якщо не про недавньому зараженні, то про рецидив захворювання (трихомоніаз, хламідіоз ін). А для дитини в перший триместр вагітності і те, і інше дуже небезпечно, так як захисного бар'єру від інфекцій (плаценти) поки що немає. Інфекційні збудники можуть спровокувати загибель ембріона і патології в його розвитку. Саме тому лікарі настійно рекомендують планувати вагітність - тобто обстежитися і при необхідності лікуватися ще до зачаття.

Наприклад, дуже поширеною інфекцією, що зустрічається у майбутніх мам, є молочниця. Її основна ознака - свербіж статевих органів і творожистие, білі виділення у вагітних. Збудник захворювання - грибок, який становить частину мікрофлори піхви, але при зниженні імунітету починає активно розмножуватися і викликає неприємні симптоми. Але неприємні відчуття - це справа друга, головна проблема полягає в тому, що ця, здавалося б, банальна молочниця може спровокувати патології розвитку у дитини, а в деяких випадках навіть призвести до викидня.

До речі, про викидень. Його основними ознаками є кров'янисті виділення у вагітних і болі в області матки і яєчників. При таких симптомах потрібно термінова госпіталізація, але навіть в цьому випадку не завжди вдається зберегти вагітність. Зазвичай, причиною кровотечі є відшарування плідного яйця (на ранніх термінах) або плаценти. Результат зберігаючої терапії залежить від індивідуальних особливостей здоров'я жінки і, звичайно ж, площі відшарування - чим більше, тим менше у лікарів шансів. Крім того, тривалі і навіть помірні кров'янисті виділення можуть призвести до зниження рівня гемоглобіну, що, в свою чергу, призводить до гіпоксії плода. При низькому гемоглобіні лікар призначає препарати заліза, які допомагають позбутися від анемії.

Але особливо небезпечно кровотеча на великих термінах, так як його зупинити медикаментозними засобами часом неможливо, і потрібне термінове оперативне розродження, інакше і мати, і дитина можуть загинути - мама від втрати крові, а малюк від гострої кисневої недостатності. В категорію ризику потрапляють жінки, які страждають підвищеним артеріальним тиском, пізнім токсикозом (гестозом), з передлежанням плаценти і зайняті на важкій фізичній роботі.

Однак, в деяких випадках подібне виділення з піхви з'являється і коли немає загрози переривання вагітності, наприклад, при ерозії шийки матки або механічних пошкодженнях стінок піхви в результаті яких-небудь маніпуляцій. В такому випадку зазвичай з'являються незначні кров'янисті або коричневі виділення у вагітних. Але іноді це може бути ознакою грізної патології - позаматкової вагітності. Якщо навіть незначні виділення з'явилися у вас в першому триместрі, і вам ще не робили УЗД матки для підтвердження маткової вагітності, плюс до того відчуваються болі внизу живота, потрібно обов'язково сходити на огляд до лікаря. Також коричневі виділення можуть з'являтися при завмерлої вагітності, коли плодове яйце перестало розвиватися і починається його відторгнення.

Не рідкість жовті виділення у вагітних. Як правило, вони не несуть ніякої небезпеки і не повинні викликати тривоги, якщо не сильні і не мають неприємного запаху. Однак насиченого жовтого кольору густі виділення, та ще й з домішкою зеленого свідчать про гнійному процесі. Найбільш поширені збудники запальних процесів: стафілококи, кишкову паличку, гонококи і т. д. При таких виділеннях необхідно здати аналізи і провести адекватне лікування. Якщо вчасно схаменутися, все може обійтися «легким» переляком.

Щоб не стикатися з подібними ситуаціями, позбавтеся від інфекцій ще до планування дитини, а в період його виношування дотримуйтесь правил особистої гігієни і не переохолоджуйтеся. У майбутніх мам і так ослаблений імунітет, не варто створювати для організму стресові ситуації.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua