← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Викидень на ранніх термінах

Чому відбувається викидень на ранньому терміні і як його запобігти

Викидень на ранніх термінахВикидень на ранніх термінах - явище не рідкісне, проте незважаючи на це є великою трагедією для сімей, які планували дитину і готувалися до його народження. З яких причин може відбутися мимовільне переривання вагітності, які ознаки неблагополуччя, і може сама жінка запобігти нещастя?

Основні ознаки

Як правило, викидень на ранніх термінах вагітності проявляється наступними двома симптомами: біль у нижній частині живота та кров'янисті, бежеві або коричневі виділення з піхви. Біль схожа з тією, що буває при менструації або розладі кишечника. При появі цих ознак або навіть одного з них - потрібно терміново звернутися до лікаря. Чим раніше ви це зробите - тим вище шанс врятувати дитину, якщо це не завмерла і не позаматкова вагітність, звичайно ж...

Основні причини

Викликати викидень на ранніх термінах вагітності може величезну кількість причин, причому часто те, що послужило приводом до переривання, так і залишається невідомим. Найчастіше винуватими виявляються важкі хромосомні патології, тобто плід просто виявляється нежиттєздатним. В цьому випадку врятувати ситуацію не вдасться ніяк... Тому дуже важливо до і під час вагітності проводити профілактику патологій нервової трубки; значно знижує ризик виникнення патологій фолієва кислота, яку слід починати пити за 2-3 місяці до зачаття.

Інші причини викидня на ранніх термінах - гормональні. У другій половині менструального циклу і всю першу половину вагітності за «збереження» плоду відповідає гормон прогестерон. Але у багатьох жінок спостерігається його нестача, а тому без медикаментозного підтримки вагітності не обійтися.

Ще один вагомий привід до відторгнення плоду - це інфекції. Навіть ГРВІ в легкій формі може призвести до таких неприємних наслідків. Хоча, треба відзначити, що частіше викидні відбуваються через статевої інфекції, якою жінка заразилася вже будучи в цікавому положенні. Наприклад, такою небезпечною інфекцією є герпес. Відповідно, рада - до вагітності зробити необхідні щеплення (від краснухи, наприклад), не з'являтися без великої необхідності в людних місцях (особливо в холодну пору року, коли підхопити якусь «заразу» особливо легко), одягатися по погоді, не переохолоджуватися і, звичайно ж, до зачаття пролікувати ІПСШ (якщо вони є).

Ще однією причиною, хоча і досить рідкісною, є «надмірно» сильний імунітет, який провокує відторгнення плоду. Щоб цього не сталося, жінка повинна приймати лікарські препарати, що пригнічують імунітет. Їх виписує лікар.

Спровокувати викидень на ранніх термінах або викликати важкі вади розвитку у плода можуть різні тератогенні впливи. Рентгенівське випромінювання - це само собою, але не менш небезпечними для ембріона можуть виявитися і деякі лікарські засоби і навіть трави. Саме тому жінкам, які готуються стати матерями, а також планують вагітність ні в якому разі не можна займатися самолікуванням. І в разі хвороби, лікуючого лікаря також слід попередити про своє становище. В такому випадку він підбере найбільш безпечні для майбутньої дитини препарати.

Рекомендації: як не спровокувати викидень

В цілому, вище ми вже дали кілька корисних порад, але варто згадати і кілька рядових ситуацій, які ви в силах запобігти.

1. Фізичні навантаження. Звичайно, ніхто не говорить про те, що майбутня мати повинна всю вагітність лежати. Фізичні навантаження необхідні, але тільки в розумних межах. Не слід носити важкі сумки, піднімати дітей. А от прогулянки повільним кроком і спеціальні вправи для вагітних (але тільки починаючи з другого триместру) - дуже корисні. У першому триместрі краще поберегтися, особливо якщо раніше вже траплялися викидні.

2. Прийняття ванни. Багато жінок вважають, що гаряча ванна небезпечна для майбутніх мам. У певному сенсі це справді так, тому що гаряча вода призводить до підвищення температури у всьому тілі, провокує прискорення кровообігу. Тому, якщо ванна, то тільки тепла, а ще краще душ. У ванній кімнаті в цілях безпеки обов'язково покладіть гумовий килимок.

3. Ремонт. Дізнавшись про швидку появу на світ дитини і сама щаслива майбутня мати, і її родичі починають готуватися до цієї урочистої події. Купують меблі для дитячої, одяг новонародженому та інші приналежності, а також роблять... ремонт. Ніхто не сперечається з тим, що дитина має рости в хороші умови і чистоту, але не варто забувати про те, що майбутньої матері і цьому самому «винуватцеві» ремонту дуже шкідливо дихати парами, які виділяють фарба, клей тощо

4. Прийом вітамінів. Як так? Адже вітаміни всі лікарі прописують вагітним жінкам. Так, безперечно, але багато пані вважають, що чим більше вітамінів отримає дитина, тим він буде здоровіше, між тим як передозування деякими вітамінами може не тільки згубно вплинути на здоров'я ще не народженого малюка, але і спровокувати викидень на ранніх термінах... приміром, дуже обережною потрібно бути з вітаміном А.

5. Секс. А чи можна ним займатися під час вагітності, і зокрема - в першому триместрі? Лікарі-консерватори старого гарту не рекомендують. У багатьох радянських медичних джерелах можна прочитати інформацію про те, що в перші 12 тижнів вагітності і останні 8 секс може спровокувати викидень. Сучасні ж медики стверджують, що інтимні стосунки шкоди не принесуть в тому випадку, якщо відсутня загроза викидня на ранніх термінах (або вище). А позитивні емоції, навпаки, дуже потрібні майбутній мамі, так і татові теж... Головне - секс не повинен бути грубим, проникнення занадто різким і глибоким. При виникненні сильного, тривалого тонусу матки, болі в животі і появі кров'янистих чи бурих виділень із статевих шляхів слід терміново звернутися до лікаря.

Ось основне, що повинні брати до уваги майбутні батьки і найближчі родичі. Щасливої вам вагітності і легкого народження здорового малюка!Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua