← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Я вагітна що далі робити

Я вагітна: що ж робити далі?

Я вагітна що далі робитиЯ вагітна, що робити далі - цим питанням щодня задаються тисячі жінок. Звичайно, в першу чергу, напрошується відповідь - вирішити чи потрібен зараз дитина або перервати вагітність поки не пізно. Кожна жінка повинна знати, що штучне переривання вагітності - це сильний удар по організму, навіть при аборті в хорошій клініці можуть виникнути важкі ускладнення. Адже все ж аборт - це операція, нехай і з приставкою " міні". Однак, ускладнення зустрічаються тим рідше, чим менше термін вагітності, на яких він зроблений. Зараз у жінок з'явилася безопераційна його альтернатива - переривання вагітності за допомогою ліків, так званий медикаментозний аборт. Але і він не є абсолютно безпечним для організму. Але не будемо далі розвивати цю тему, краще поміркуємо як жінка, яка бажає стати матір'ю, залишити дитину - я вагітна, що робити далі?

В першу чергу, переглянути свій спосіб життя. Багато сучасні жінки поводяться, м'яко кажучи, неправильний спосіб життя і обростає шкідливими звичками. Пляшка пива після роботи, куріння раз на годину, а то і частіше для «розслаблення», гамбургери і картопля фрі з крижаною кока-колою... Знайомо, чи не правда? Так от, для майбутньої мами все це повинно бути під забороною, адже все, що потрапляє в її організм, всі ті шкідливі речовини, в тій чи іншій мірі отруюють організм її дитини.

Варто починати пити вітаміни? Адже самий напрошується відповідь на питання «я вагітна, що робити» - це саме купити розрекламовану квітчасту баночку комплексних вітамінів спеціально для вагітних. Однак сучасні лікарі, прихильники тільки виправданих лікарських призначень, не рекомендують приймати комплексні вітаміни, навіть дуже дорогі і «збалансовані». Здорова майбутня мати на ранніх термінах потребує лише йодиде калію, якщо проживає в йоддефіцитному регіоні (а таких в Росії більшість) і фолієвої кислоти. За показаннями може бути призначений препарат заліза (при анемії) або кальцій (зазвичай на пізніх строках). Деякі вітаміни, до речі, призначувані не надто грамотними лікарями, можуть бути навіть небезпечні у великих концентраціях. Це відноситься, в першу чергу, до вітамінів А і Є. Справа в тому, що синтетичні вітаміни - це ті ж ліки, і приймати їх потрібно тільки за суворими показаннями, а не для «профілактики» незрозуміло чого.

До речі, про ліки. Що робити, якщо вони приймалися в ранні строки, коли ще не було відомо про вагітність? Все залежить від того, які ліки... Прочитайте інструкцію, подивіться протипоказання. Якщо є сумніви в нешкідливості препарату для ембріона - порадьтеся з лікарем. Однак, в більшості випадків, якщо препарат дійсно негативно вплинув на дитину на ранніх термінах вагітності в першому триместрі), то відбувається мимовільний аборт (викидень) або плід гине, перестає розвиватися. Якщо на УЗД відхилень немає і скринінги також не показує патологій - можна не хвилюватися. Навіть рентген, проведений вагітній жінці, всупереч розхожій думці не завжди так небезпечний.

Тоді, можливо, потрібно зробити які-небудь щеплення? Ні, під час вагітності цього робити не можна. Однак, потрібно знати, які захворювання на особливо небезпечні для дітей. Це - краснуха і вітряна віспа. Якщо ними жінка ніколи не хворіла і не було від них щеплена, слід, по можливості, менше спілкуватися з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку - саме тієї вікової категорії, яку ці віруси найчастіше вражають. Не варто без великої необхідності відвідувати місця великих скупчень людей. Також може бути небезпечно у період вагітності зараження герпесом II типу (генітальний), токсоплазмозом, цитомегаловірусом та деякими іншими інфекціями. Потрібно бути дуже акуратною, можливо навіть звузити на час коло свого спілкування, так як навіть грип або ГРВІ можуть вкрай негативно позначитися на дитині. Краще більше гуляти, дихати чистим повітрям, при хорошому самопочутті займатися гімнастикою для вагітних і насолоджуватися усіма принадами свого цікавого положення, готуватися до зустрічі зі своєю найближчою людиною - своєю дитиною.

Але хоч зараз і в моді «природність» у всьому, але без лікарської допомоги не обійтися. За здоров'ям всіх майбутніх мам ретельно спостерігають медики в жіночих консультаціях. Отже, якщо я вагітна, коли йти до лікаря-гінеколога? Звичайно ж, бажано якомога раніше. Можна вже через 2-3 тижні після початку затримки менструації. Чим раніше ви встанете на облік по вагітності, тим імовірніше те, що виношування дитини пройде з мінімумом ексцесів, тим точніше буде поставлений термін вагітності і пологів, відповідно. І не забувайте чітко слідувати інструкціям свого доктора. Якщо раптом у вас виникнуть сумніви в його компетенції, в такому положенні не зайвим буде отримати консультацію в іншого спеціаліста. Відвідують лікаря-гінеколога вагітні жінки, в середньому, раз на місяць в першу половину вагітності, і раз у 2 тижні - у другу. Але багато що залежить від стану здоров'я, результатів обстежень і аналізів. Не секрет, що багатьох майбутніх мам кладуть «на збереження» в стаціонар. Ви завжди можете відмовитися від госпіталізації, але чи варто ризикувати здоров'ям свого ще не народженої дитини...

З цим зрозуміло, а що якщо я вагітна, а тест негативний, чи поставлять мене на облік в жіночу консультацію? Безсумнівно, якщо ви чекаєте дитину. Справа в тому, що на облік ставлять жінок, які чекають дитину. А це визначається, як мінімум, за допомогою гінекологічного огляду на терміні від 5-6 тижнів, коли помилки майже виключені. Інший варіант - аналіз крові на ХГЛ. За допомогою нього можна не тільки визначити чи є вагітність і її термін, але також і як розвивається ембріон. На УЗД можна також поставити правильний діагноз, але не завжди лікарі направляють жінок на дане обстеження в перший триместр. Хіба що тільки якщо жінка з власної ініціативи не пройде ультразвукове дослідження...

Якщо у вас негативний тест, але ви впевнені в тому, що зачаття відбулося, почалася затримка менструації, є токсикоз і (або) інші ознаки цікавого положення, варто повторити тест через пару днів. Краще вибрати тест-смужку з чутливістю 10 - так найвірогідніше, а також проводити домашню діагностику з ранку і, звичайно ж, чітко слідувати інструкції на упаковці.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua