← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Сідничне передлежання плода

Сідничне передлежання: причини, лікування, пологи

Пологи при сідничному передлежанніСідничне передлежання плода - це досить поширена патологія. Полягає вона в тому, що дитина розташовується в матці не вниз голівкою, а сідницями або з ніжками. Це не впливає негативно на перебіг вагітності, але значно ускладнює перебіг пологів, підвищує ймовірність родових травм у плоду і матері. У тому ж випадку, коли дитина з'являється на світ голівкою вперед, все відбувається набагато простіше, і ускладнення виникають рідше.

Чому плід приймає неправильне положення

Які сідничне передлежання плода причини виникнення має? Ми перелічимо основні з них:

  • багатоводдя (коли у плоду набагато більше свободи для здійснення переворотів і рухів навіть у кінці третього триместру вагітності);
  • перерозтягнення матки в результаті попередньої вагітності;
  • новоутворення порожнини матки (частіше за все великі і численні міоматозні вузли, деформуючі внутрішню поверхню органу);
  • вузький таз матері;
  • вади розвитку плоду (частіше всього - гідроцефалія, коли з-за великих розмірів голова плоду не поміщається в тазової порожнини матері).

Як діагностується передлежання плоду

Побачити положення плоду можна на будь-якому терміні вагітності за допомогою УЗД. Але діагностичну цінність дане дослідження в цьому випадку має тільки з третього триместру вагітності, так як раніше цього терміну плід може регулярно змінювати своє положення. Таким чином, сідничне передлежання плода в 20 тижнів і навіть в 30 тижнів не повинно викликати ніякого занепокоєння: поки дитина ще зовсім маленький і може вільно переміщатися.

Якщо жінці в ув'язненні УЗД на 32 тижні написали сідничне передлежання, необхідно вжити заходів для перевороту дитини і регулярно перевіряти, чи дали ці заходи позитивний результат. І для цього зовсім необов'язково з чіткою періодичністю проходити ультразвукове дослідження: визначити передлежачої частина гінеколог може і методом пальпації. Для жінки, яка стала на облік по вагітності, це така ж звичайна процедура, як і регулярні зважування. Лікар пропонує пацієнтці лягти спиною на кушетку і зігнути в колінах ноги, після чого дуже обережно промацує нижню частину матки. Якщо там виявляється округле утворення, рухливе при вагітності строком менше 35 тижнів, це і є головка. Якщо ж передлежачої частина не прощупується, дно матки стоїть трохи вище норми, а серцебиття дитини прослуховується вище пупка - лікар може припустити неправильне положення малюка.

Як повернути дитину

Якщо поставлений діагноз сідничне передлежання плода гімнастика може допомогти. Лікар пояснює пацієнтці, як потрібно діяти, повідомляє, в якій стороні (ліворуч або праворуч) знаходиться голівка дитини. Це важливо для правильного виконання гімнастичних вправ.

1. Потрібно лягти на рівну поверхню, на бік, де знаходиться голова дитини. Полежати три хвилини. Потім перекотитися на інший бік і теж полежати кілька хвилин. Повторити 2-3 рази. Виконувати до трьох разів на день: вранці, вдень і бажано ввечері.

2. Через 2-3 години після прийому їжі лягти на спину, під поперек і сідниці покласти подушку, щоб підняти таз на 25-30 див. В такому положенні потрібно знаходитися до 20 хвилин. При цьому дитина впирається головою в дно матки. Це не надто зручне для нього положення, і, природно, по можливості малюк здійснює переворот, якщо йому нічого не заважає.

3. Стояти на четвереньках з піднятим тазом в протягом 10-20 хвилин.

Коли сідничне передлежання плода вправи можуть допомогти у 3 із 4 випадків. Але для цієї гімнастики існують строгі протипоказання. До них належать низьке розташування плаценти в матці, особливо якщо вона перекриває внутрішній зів, а також рубці від операцій і новоутворення великих розмірів.

Деякі лікарі можуть переворот дитини провести вручну, зробити так званий зовнішній поворот, якщо жінка молода й здорова. Це означає, що їй не більше 30 років, вагітність настала не в результаті ЕКО чи ІКСІ, ширина тазу, кількість навколоплідних вод і вагу в нормі, немає проявів пізнього токсикозу, загрози передчасних пологів та інших важких ускладнень вагітності, а плід відчуває себе добре і не обвитий пуповиною. Тоді жінці в стаціонарних умовах внутрішньовенно вводять препарати, які повністю знімають напругу матки, після чого лікар рухом двох рук повертає дитини. У разі успішної процедури на вагітну надівається бандаж.

Даний акушерський прийом заборонений в ряді європейських країн з причини високого ризику ускладнень і нестійкого результату (нерідко дитина знову приймає неправильне положення через кілька годин/доби після повороту). Подібні дії лікаря можуть призвести до розриву матки, відшарування нормально розташованої плаценти та інших тяжких наслідків. Тому фахівці воліють не ризикувати з зовнішнім поворотом, а проводять пологи при сідничному передлежанні плода шляхом операції кесарів розтин. Як показує лікарська практика і статистика, це найбільш безпечно і для матері, і для дитини. Гомеопатія, голковколювання та інші нетрадиційні способи повернути дитину в нормальне положення належного ефекту не показали.

Однак у деяких випадках можливі і природні пологи. Необхідні умови: якщо жінка народжує не вперше, має широкий таз, матку без патологій, а плід дрібний і знаходиться в класичному сідничному передлежанні (ніжки підняті вгору).Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua