← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Йод при вагітності

Значення йоду при вагітності

Йод при плануванні вагітностіЙод при вагітності відіграє значну роль. Він дуже важливий для нормального функціонування щитовидної залози, яка в свою чергу контролює обмінні процеси в організмі. Але йод - елемент неоднозначний. Мало - погано, багато - ще гірше. У побуті нам знайома спиртова настойка йоду, всередину ж рекомендовано приймати калію йодид - таблетки.

У зв'язку з тим, що значення йоду при вагітності загальновідомо, виникає безліч абсурдних рекомендацій, пов'язаних з його використанням для діагностики і навіть створення сприятливих умов для викидня.

Роль йоду під час вагітності

Більшість регіонів нашої країни вважаються дефіцитними щодо споживання йоду. Грунт йодом не багата, а йод, який міститься в морепродуктах, практично повністю руйнується при їх термообробці. У повсякденному житті цілком достатньо використовувати йодовану сіль замість звичайної кухонної. Однак і ця проста рекомендація рідко ким виконується.

Під час вагітності потреби організму в цьому мікроелементі істотно зростають. Йод необхідний для нормальної вироблення гормонів щитовидної залози. Нестача йоду спочатку позначиться на здоров'ї жінки. Щитовидна залоза запустить компенсаторний механізм і почне збільшуватися в розмірах. Такий стан називається гіпотеріоз. Легкий гіпотиреоз раніше навіть служив сигналом, що наступила вагітність. Молодій дівчині, виданої заміж, зав'язували на потилиці тонку нитку. Якщо нитка рвалася, значить, жінка завагітніла. З точки зору медицини це пояснюється просто: настала вагітність, потреба в йоді підвищилася, а в їжі його недостатньо, ось щитовидна залоза і збільшилася.

Почався під час вагітності гіпотеріоз отримує свій подальший розвиток під час грудного вигодовування, коли зберігається висока потреба в йоді. Гормональний фон порушується, а захворювання може перетекти в більш серйозні форми, що потребують гормональної терапії.

Якщо дефіцит йоду зберігається, а компенсаторних можливостей організму жінки виявляється недостатньо, починає страждати організм дитини. Найголовнішим проявом йододефіциту визнано зниження розумових здібностей. Дефіцит йоду спричиняє неправильне формування або навіть відсутність деяких відділів головного мозку. Ось чому необхідно починати приймати йод при плануванні вагітності, приблизно за 2-3 місяці до зачаття.

Найстрашніше те, що йододефіцит, що виник в період внутрішньоутробного розвитку, неможливо компенсувати згодом.

Для запобігання всіх цих грізних порушень достатньо приймати препарати, що містять йодид калію, наприклад, йодомарин, йодактив та інші. Дозування йодиду калію для майбутніх мам становить 200 мкг на добу.

У таблетках йод під час вагітності необхідно приймати всім мешканкам йододефіцитних районів. Однак варто уникати надмірного споживання цього мікроелемента і контролювати утримання в їжі і полівітамінних комплексах.

Міфи про йоді

Визначення вагітності йодом - метод, не несе ніякого практичного значення. Суть народного методу в тому, щоб капнути в ємність з сечею краплю йоду і перевірити, розтечеться крапля чи ні. Нібито, якщо крапля зберігається на поверхні, вагітність є.

Сучасні тести на вагітність засновані на індикації рівня гормону ХГЧ, який підвищується вже через кілька днів після зачаття. Зв'язок між спиртовою настоянкою йоду і гормонами залишається загадкою.

Крім того, серед підлітків поширені розмови про те, як викликати викидень без звернення до лікаря. Один із способів - це переривання вагітності на йод з молоком. Розумній людині очевидно, що спиртова настоянка токсична і не призначена для внутрішнього застосування. Прийом такого коктейлю може викликати важке отруєння, опік органів травлення та передозування. Дівчина може таким чином не позбутися від небажаної вагітності, а занапастити власне здоров'я.

Ні за яких обставин не можна приймати настойку йоду всередину. Вона призначена лише для зовнішнього застосування з метою обробки країв рани. І те, що сучасні лікарі рекомендують з цією метою вжити більш безпечні антисептики, які не призводять до опіків шкірних покривів.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua