← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Завмерла вагітність

версія для друку

Завмерла вагітність на ранніх і пізніх термінах: причини і профілактика

ЗАВМЕРЛА ВАГІТНІСТЬ - це припинення розвиток плоду і його загибель на терміні до 28 тижнів. Причини цього неприємного і іноді навіть небезпечного явища можуть бути самі різні - завмерла вагітність може бути наслідком генетичних порушень у ембріона ( або плоду ), викликана загостренням захворювань інфекційного або навіть шкідливими звичками. Завмерла вагітність частіше діагностується в першому триместрі вагітності ( до 13 тижнів). Завмерлої вагітності причини на ранніх термінах відрізняються від пізніх. Розглянемо докладніше таке явище як завмерла вагітність причини її та заходи профілактики.

Отже, ще в період планування вагітності необхідно відмовитися від вживання алкогольних напоїв ( особливо у великих кількостях ) і куріння. Не завжди алкоголь і куріння призводить до завмерлої вагітності, але ризик її настання у таких жінок зростає.

Абсолютно точно в період планування і самої вагітності ( щоб уникнути викидня і завмерлої ) не варто застосовувати лікарських препаратів без призначення лікаря. І перш, ніж починати їх прийом слід уважно прочитати інструкцію до препарату, можливо там у протипоказання є вагітність. До того ж, у багатьох ліків є властивість довго виводитися з організму. Майбутня мама може і не знати про те, що наступила вагітність і приймати будь-які ліки і як результат - завмерла. Ембріон дуже сприйнятливий до тератогенному дії. Але, між тим, завмерлу вагітність шкоди чи викличе прийом лікарських препаратах на дуже ранніх термінах - 7-10 днів з дня запліднення яйцеклітини, так як в цей період між майбутнім дитиною та її матір'ю немає тісного зв'язку. А після 8-10 тижнів дитини від тератогенного впливу частково захищає плацента і, відповідно, завмерлих вагітностей на великих термінах дещо знижується. Якщо ви працюєте на шкідливому виробництві, то у вас також підвищений ризик завмерлої вагітності.

Причина завмерлої вагітності може критися в порушеннях гормонального фону жінки, найчастіше, це недолік прогестерону - гормону вагітності. Якщо у вас в анамнезі вже була завмерла вагітність, викидень, часто трапляються затримки менструації і спостерігається оволосіння за чоловічим типом, то перш, ніж планувати вагітність, вам необхідно здати аналізи на гормони і якщо буде потрібно пройти лікування, таким чином ви зменшите ймовірність завмерлої вагітності в майбутньому.

Наступною причиною завмерлої вагітності не тільки на ранніх, але і на пізніх термінах є всілякі інфекції. Особливо небезпечно не загострення вже наявних інфекційних захворювань, а зараження ними в період вагітності. Зараження деякими з них ( наприклад вітряну віспу та краснухою ) може привести не тільки до завмерлої вагітності, але і, що найжахливіше, аномалій розвитку у плода. І тоді доведеться вирішувати питання про переривання вагітності... Саме інфекції можуть викликати такий стан, як завмерла вагітність на пізніх термінах.

Як уникнути завмерлої вагітності внаслідок загострення або зараження інфекційним захворюванням? По-перше, слід переглянути свою дитячу медичну картку або дізнатися у батьків ( якщо самі не пам'ятаєте ) про те, чи були вами перенесені в дитинстві такі захворювання, як краснуха та вітрянка. Якщо немає, і до того ж входите до групи ризику ( працюєте з дітьми ), то щоб уникнути зараження ними і як наслідок завмерлої вагітності або викидня, краще за 3 місяці до планування вагітності зробити від них щеплення. Якщо у вас є ІПСШ ( інфекції, що передаються статевим шляхом ), то слід, перш за все, позбутися від них і вже потім планувати вагітність.

Але якщо вагітність настала неждано-негадано, то під уникнення завмерлої або викидня лікар може призначити вам противірусний курс.

Всім без винятку жінкам для профілактики завмерлої вагітності і інших неприємностей, необхідно в період щасливого очікування малюка зміцнювати свій імунітет. Способів дуже багато, необов'язково пити Бади та вітаміни. Досить буде правильного, повноцінного харчування. У період вагітності завжди знижується імунітет, це пов'язано з виробленням особливого гормону - хоріонічного гонадотропіну, однією з функцій якого є захист майбутнього дитини від імунної системи матері. Без цього організм матері сприймає плід, як «чужорідний об'єкт, від якого потрібно позбутися, ось вам і чергова можлива причина завмерлої вагітності.

Але, все-таки, найбільш часто причиною завмерлої вагітності є генетичні відхилення у плода. Природа сама не дає розвиватися «хворому» ембріону і виникає завмерла вагітність. Як правило, якщо це і є причина завмерлої вагітності у жінки, то є велика ймовірність того, що це більше не повториться, якщо самі батьки здорові.


Симптоми завмерлої вагітності та її діагностика

На жаль, завмерла вагітність на ранньому терміні може не давати про себе знати. Пізніше ж, симптоми завмерлої вагітності у жінки можуть стати переймоподібні болі і мажучі кров'янисті виділення. Це зазвичай відбувається при початку відшарування плодового яйця, тобто починається викидень.

До суб'єктивних симптомів завмерлої вагітності на ранньому терміні також можна віднести різке припинення токсикозу ( якщо він був ). Також може пройти болючість молочних залоз і знизитися базальна температура. Зазвичай ці симптоми завмерлої вагітності не залишаються без уваги жінки. Завмерла вагітність на пізніх термінах характеризується відсутністю ворушінь дитини.

Діагностувати завмерлу вагітність можна трьома способами: здати аналіз крові на ХГЛ, сходити на огляд до гінеколога або зробити УЗД.

При завмерлої вагітності рівень ХГЛ нижче, ніж має бути на даному терміні вагітності. УЗД показує відсутність серцебиття плоду. А на гінекологічному огляді лікар визначає невідповідність розмірів матки терміну вагітності.

Так що, якщо ви підозрюєте, що у вас завмерла вагітність, знайте, що симптоми - це ознака другорядне. Головне - це медичні докази, якщо так можна висловитися... При такому явищі як завмерла вагітність симптоми у різних жінок можуть розрізнятися або навіть взагалі бути відсутнім.

Зазвичай завмерла вагітність закінчується «чисткою» порожнини матки в стаціонарних умовах. Але на ранніх термінах можливо провести вакуум аспірацію або викликати викидень за допомогою певних медикаментів ( під наглядом лікаря ). Іноді при завмерлої вагітності на ранніх термінах лікарі займають вичікувальну позицію, тобто очікують, коли у жінки мимовільно станеться викидень. І якщо цього не відбувається протягом визначеного лікарем часу або по УЗД в матці діагностуються залишки плодового яйця, то проводять кюретаж ( вишкрібання ) порожнини матки.


Вагітність після завмерлої вагітності

Лікарі рекомендують планувати вагітність після завмерлої вагітності хоча б через півроку. За цей час для профілактики в майбутньому випадків завмерлої вагітності проводиться лікування. Стандарту для лікування немає, все залежить від причини, яка викликала завмерлу вагітність. Але абсолютно всім бажано здати деякі аналізи і пройти обстеження.

У першу чергу варто здати мазок на всілякі інфекції, що передаються статевим шляхом методом ПЛР, здати аналіз крові для визначення рівня гормонів в крові, пройти ультразвукове обстеження. При необхідності визначити каріотип ( свій і партнера ), групову сумісність та інші аналізи та обстеження, а також пройти лікування, рекомендоване лікарем на основі результатів усіх обстежень в якості профілактики в майбутньому завмерлої вагітності.

Жінці, яка пережила такий стан, як завмерла вагітність лікування може не знадобитися зовсім, якщо всі результати аналізів будуть в нормі. Як ми вже писали раніше, завмерла вагітність, найчастіше трапляється через генетичної помилки, яка навряд чи коли-то ще повториться... Але якщо завмерла вагітність трапилася вже не в перший раз, то лікування, швидше за все, в будь-якому випадку знадобиться.

Кращою профілактикою є здоровий спосіб життя і регулярне відвідування гінеколога, і тоді вам навряд чи загрожуватиме завмерла вагітність.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua