← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Завмерла вагітність на ранньому, пізніх термінах

Завмерла вагітність на ранніх і пізніх термінах

Завмерла вагітність на ранньому терміні, на пізніх термінахЗавмерла вагітність на ранньому терміні може бути напевно визначена тільки за допомогою медичного обстеження, інші ознаки відносяться до вірогідним, а не достовірним. Але все-таки давайте розглянемо всі можливі симптоми, щоб раптом не пропустити цю неприємну патологію. Почнемо з того, що, на жаль, дитина може раптово припинити свій розвиток, точніше загинути на будь-якому терміні. Якщо розвиток плоду завмирає на терміні до 28 тижнів, то це називають неразвивающейся (завмерлої) вагітністю або викиднем, що не відбувся. Якщо на терміні понад 28, антенатальна загибель плода. Тому, стежити за своїм здоров'ям і самопочуттям потрібно впродовж всього періоду виношування дитини.

Симптоми вагітності, що не розвивається в першому триместрі

Їх помічають аж ніяк не всі майбутні матері - завмерла вагітність на ранньому терміні практично ніяк себе не проявляє. Можна лише зауважити (і то не завжди) зменшення або повне і різке зникнення ознак токсикозу. Приміром, ще вчора вагітна не знала як зробити так, щоб перестати виривати все, що їсть і п'є, а на ранок від такого сильного токсикозу і сліду не залишається.

Ще один явний ознака завмерлої вагітності - розм'якшення молочних залоз. Майже у всіх майбутніх мам буквально з перших днів після зачаття молочні залози знаходяться в напрузі, дещо збільшені і болючі. Після загибелі плода груди повертається до свого вихідного стану. Однак, судячи з розповідей майбутніх мам, даний ознака більш, ніж сумнівна, так як за 9 місяців груди може кілька разів розслаблятися і знову напружуватися і швидше за все, це пов'язано з гормональними змінами. Так що, панікувати не варто.

Також завмерла вагітність на ранньому терміні може провокувати зниження базальної температури. Це відбувається через зниження концентрації прогестерону - гормону, який підтримує вагітність. Яким чином виміряти базальну температуру? Відразу обмовимося, що надійніше всього вимірювати базальну температуру в прямій кишці. З вечора необхідно підготувати градусник, струсити його до низьких значень і покласти біля ліжка, так щоб до нього можна було дотягнутися рукою, не роблячи зайвих рухів - це дуже важливо, до і під час вимірювання мінімум 6 годин потрібно перебувати без руху. Недостовірні результати можуть бути при прийомі деяких гормональних препаратів, після сексу і під час хвороби, що протікає з підвищенням температури тіла.

Тест на вагітність став негативним. Звичайно, мало кому прийде в голову робити тест, коли вже точно відомо, що зачаття відбулося, але от у таких ситуаціях це може бути корисно. Такий результат може бути пов'язаний з різким зменшенням гормону ХГЛ, на який реагує тест (так якраз веде себе завмерла вагітність на ранньому терміні) або з неякісним тестом. А тому підтвердити або спростувати свої побоювання краще не купуючи черговий тест, а здавши кров на ХГЛ або зробивши УЗД. До речі, чимось схожі симптоми можливого викидня з позаматковою вагітністю (теж низький ХГЛ, іноді болі внизу живота і коричневі виділення, негативний тест і низька базальна температура), а тому будьте насторожі.

На ультразвуковому дослідженні лікар може діагностувати в разі завмерлої вагітності порожнє плодове яйце, або те, що залишилося від ембріона. Але іноді трапляються і помилки, і розвивається плідне яйце приймають за «мертве». Тому має сенс почекати до 6-7 тижнів вагітності (якщо немає нездужань) і повторити УЗД. Так як на такому терміні вже точно має бути видно ембріон та його серцебиття. В таких випадках лікарі за кордоном воліють використовувати вичікувальну тактику, тобто не робити чистку матки і чекати, коли станеться мимовільний викидень, звичайно, при цьому ретельно спостерігаючи за станом здоров'я пацієнтки. Наші ж лікарі зазвичай відразу після підтвердження завмерлої вагітності, жінку направляють на чистку матки. Воно і вірно, невідомо, станеться викидень сам, і які можуть бути наслідки... до Речі, при довгому знаходженні мертвого плода у матці, завмерла вагітність у другому триместрі провокує запальний процес в організмі, який проявляється спочатку просто підвищенням температури.

Також діагноз може підтвердити лікар гінеколог, який при вагінальному огляді відзначить розміри матки не відповідають терміну вагітності. Правда, не завжди це знову ж говорить саме про завмерла. Однак, якщо лікар відстежує динаміку розвитку вагітності, і за 1-2 тижні матка зовсім не змінила своїх розмірів або навіть стала м'якше і менше, то тут точно щось не те...

Кров'янисті виділення, біль завмерла вагітність на ранньому терміні не у всіх випадках викликає. В цьому її головна відмінність від викидня. Жінка може довгий час бути впевненою в тому, що у неї все в порядку - і місяць, і два таке може тривати, поки випадково на плановому УЗД лікар не поставить цей страшний діагноз.

Симптоми вагітності, що не розвивається в другому триместрі

Як ми зазначали на початку статті - плід може зупинитися в своєму розвитку і в 2-му триместрі і навіть перед самими пологами, тому розслаблятися не можна. Найбільш часто завмерла вагітність у другому триместрі діагностується на терміні 16-18 тижнів. Цей термін вважається найбільш небезпечним, тому побережіть себе.

Основні ознаки, які може побачити жінка при даній патології - це відсутність або припинення ворушінь дитини. Малюк починає ворушитися у вперше вагітних на терміні 20 тижнів, а у повторно вагітних на терміні 18 тижнів. І з того самого часу, як жінка відчула перше ворушіння, потрібно слідкувати за регулярністю скоєних дитиною рухів. У нормі ця рухова активність повинна спостерігатися не менше 10 разів за добу. Звичайно, зовсім необов'язково цілими днями прислухатися до себе і вважати ці серії рухів, так можна і до депресії себе довести. Відповідальні та уважні мами і без підрахунків можуть помітити, що ворушінь не було вже тривалий проміжок часу. Звичайно, бути може дитинка просто спить, але перестрахуватися і сходити до гінеколога зайвий раз не завадить... Чим може допомогти лікар, якщо жінка боїться, що у неї завмерла вагітність на пізніх термінах? В першу чергу, послухати серцебиття дитини за допомогою акушерського стетоскопа - це така невеличка дерев'яна трубочка. Серцебиття можна прослухати таким чином на терміні понад 20 тижнів. Якщо плацента ущільнена і знаходиться по передній стінці матки, то в деяких випадках прослуховується серцебиття погано, глухо. Однак і цього достатньо, щоб лікар зміг зробити висновки. Якщо лікар запідозрить недобре, то в екстреному порядку направить на УЗД. Увага! Пробувати самостійно прослухати сердечко дитини навіть на пізніх термінах марно. Можете не старатися і зайвий раз не хвилюватися.

Інша ознака - знову ж молочні залози, які стають менше розміром і більш м'які. Але головний відмітний ознака - це виділення великої кількості молозива, а потім і грудного молока. Так проявляється завмерла вагітність на пізніх строках - понад 25 тижнів. Але тільки лише виділення молозива без інших ознак завмерлої (наприклад, коли малюк продовжує ворушитися) - це звичайне явище, таким чином молочні залози готуються до грудного вигодовування.

Також завмерла вагітність у другому триместрі помітна і на гінекологічному огляді, особливо, якщо з моменту загибелі плоду пройшло більше 3-4 тижнів. Організм жінки, нехай і повільно, але готується відкинути мертвий плід, бо шийка матки трохи відкривається. У первісток вона може пропускати палець, а у повторнородящих два пальці. Однак теж саме може спостерігатися і при истмикоцервикальной недостатності. Тому, такий серйозний діагноз на основі одного огляду не ставиться. Крім того, лікар може помітити, що піхва і шийка матки почали набувати червоно-рожевий колір, який буває у не вагітних (у майбутніх мам статеві органи набувають синюватого відтінку). З шийки матки можуть з'явитися густі, коричневі виділення.

Так як матка перестає зростати, то її довжина не збільшується. Це може знову-таки помітити доктор, осматривающий пацієнтку при кожному візиті - довжина матки вимірюється зовнішнім акушерським прийомом за допомогою сантиметрової стрічки. Як правило, довжина матки відповідає кількості тижнів. Однак, матка може погано рости і через внутрішньоутробної затримки розвитку плода, що також небезпечно, але не безнадійно. Таких пацієнток зазвичай направляють на стаціонарне лікування.

У висновку варто нагадати, що завмерла вагітність на пізніх термінах і на ранніх - це явище доволі поширене, і не завжди його можна запобігти.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua