← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Завмерла вагітність: причини, наслідки, лікування

Причини, лікування і наслідки завмерлої вагітності

Завмерла вагітність: причини, наслідки, лікуванняПричини завмерлої вагітності можуть бути різноманітні, і часто вони залишаються невідомими лікарям і жінкам, які зіткнулися з цим нещастям. Проте існує певний перелік можливих приводів до виникнення даної патології, виключити які в силах кожна молода пара. Які ж ці причини?

Причини виникнення завмерлої вагітності

Їх можна розділити на 4 великі групи. Розглянемо кожну з них детальніше.

1. Генетичні порушення. Іноді винен каріотип кого-небудь з подружжя, в інших - у ембріона чомусь відбуваються генетичні «поломки», незважаючи на те, що його батьки в цьому плані повністю повноцінні. Як правило, якщо завмерла вагітність причини має саме хромосомні, то плід завмирає в розвитку досить рано, до 8-12 тижні, а то й раніше. Таким чином сама природа піклується про те, щоб хворі, недосконалі особини не з'являлися на світ і відповідно не справляли на світло подібних хворих людей. Звичайно, жорстко сказано, але це правда. Якщо завмерла вагітність повторюється, то пару зазвичай направляють на консультацію до генетика.

2. Інфекції. Існує маса інфекцій, що передаються статевим шляхом, згубним чином впливають на плід. Але найстрашніше, що багато хто з них протікають безсимптомно, і якщо пара не планує дитини і, відповідно, не проходить обстеження перед зачаттям, ці інфекції можуть атакувати ембріон і можуть призвести до його загибелі. Все ускладнюється тим, що вагітність - це час, коли імунітет жінки ослаблений, це необхідно для того, щоб організм дитини не відкидався, але в той же час це є негативним фактором.

Найгірші наслідки бувають у разі, якщо зараження відбувається на початку вагітності. Генітальний герпес, сифіліс, гонорея, хламідіоз та інші захворювання - досить часті причини завмерлої вагітності. Тому, ще до зачаття потрібно здати всі необхідні аналізи обом подружжю, навіть якщо вони впевнені в тому, що здорові, і якщо щось знайдеться, то доведеться спочатку підлікуватися. Не всі захворювання, що передаються статевим шляхом, на сьогоднішній день виліковні. Скажімо, генітальний герпес викликається вірусом, який назавжди поселяється в організмі, а всі ліки спрямовані тільки на тимчасове поліпшення. Вагітність при генітальному герпесі потрібно планувати колись частота рецидивів захворювання досягне мінімуму, так як рецидиви на ранніх термінах також можуть стати причиною завмерлої вагітності. Головне завдання - підняття імунітету, а цьому сприяє повноцінне харчування і загалом здоровий спосіб життя.

Причиною вагітності, що не розвивається можуть стати не тільки ІПСШ, але і банальні ГРЗ, грип, ГРВІ і т. д. Будь-яка інфекція потенційно небезпечна для эмбриончика, якого поки навіть плацента не захищає. Тому, на ранніх термінах постарайтеся взяти на роботі відпустку і поменше з'являтися в громадських місцях, і вже звичайно не спілкуватися з явно хворими респіраторними захворюваннями людьми.

3. Гормональні проблеми. У великому відсотку випадків причини завмерлої вагітності полягають у нестачі прогестерону або естрогену, а також в їх дисбалансі. В таких випадках або виникає загроза викидня, або зародок зупиняється у своєму розвитку. Але рішення є - лікарські засоби, що начебто підтримує гормональної терапії. Це допоможе виносити дитину.

4. Спосіб життя. Це дуже болюче питання. У якій сучасній кращої дівчини не запитай - так практично кожна впевнена в тому, що куріння сигарет приносить не занадто великої шкоди плоду, та й кинуть вони в разі настання вагітності швидко і одномоментно, у крайньому випадку - стануть палити менше. Багато хто впевнені і в тому, що бокал пива або вина, якщо їх вже дуже хочеться майбутній мамі, є нешкідливими. Аж ніяк, все це не правда. Позбавлятися від шкідливих звичок потрібно ще до зачаття, адже саме куріння і вживання алкогольних напоїв провокує завмирання плоду. Крім того, потрібно бути особливо обережною з прийомом різних лікарських засобів та біологічно активних добавок, після зачаття не проходити рентгенологічні обстеження і не піддаватися радіаційного впливу. Чимале значення має і правильне харчування - достатній вміст в їжі вітамінів та інших необхідних організму речовин. Нестача фолієвої кислоти викликає патології у розвитку ембріона, а надлишок вітаміну А або С може призвести до відторгнення плоду. Особливо ретельно потрібно стежити за своїм способом життя в найбільш небезпечні для ембріона тижні, це 3-4, 8-11, 16-18. За статистикою, саме в цей час найчастіше відбуваються викидні і зупинки розвитку.

Методи лікування

В Європі лікування завмерлої вагітності рідко проводиться у випадках, якщо ембріон перестав розвиватися в першому триместрі. Лікарі просто чекають, коли організм жінки сам відкине плід, адже рано чи пізно це все одно станеться. Однак, під час очікування за здоров'ям жінки здійснюється ретельний контроль. Кілька разів виконується УЗД, дама здає аналізи крові та сечі і т. д. Якщо з'являються ознаки запального процесу, тоді проводиться вишкрібання порожнини матки.

У Росії лікування завмерлої вагітності відбувається трохи інакше. І складно судити, добре це чи погано. Жінок з підтвердженим діагнозом направляють у стаціонар на чистку матки. Однак, в деяких випадках, особливо на великих термінах, порожнину матки не вискоблюють, а вводять в неї спеціальний розчин, який провокує сутички. Таким чином відбуваються штучні пологи. На невеликих термінах видалення плідного яйця можливо менш травматичним методом вакуум-аспірації.

У деяких випадках на ранніх термінах при невеликому розмірі плодового яйця за бажанням жінки, платно може бути проведений медикаментозний, не хірургічний аборт. Для цього необхідно лише прийняти кілька таблеток певного препарату (їх видає лікар) і чекати. Потім відбувається мимовільний викидень. Однак іноді такого лікування завмерлої вагітності буває недостатньо, порожнину матки повністю не спорожняється (це видно на УЗД) і доводиться робити чистку матки.

Які наслідки завмерлої вагітності і як їх уникнути?

Звичайно, всі пережили цю біду жінки дуже бояться наслідків даної події - того, що подія може спровокувати безпліддя, відсутність овуляції і т. д. Невже це правда? Звичайно, ні! Якщо завмерла вагітність лікування мала адекватне і була проведена яка-ніяка, але реабілітація, то все буде добре. Як же себе вести після виписки з стаціонару - чи варто відразу вагітніти або краще відкласти зачаття на 1-2 роки? Чим краще оберігатися? Лікарі зазвичай рекомендують почекати хоча б три місяці після неразвивающейся, і тільки потім планувати наступну вагітність. При всьому при цьому потрібно вибрати надійну контрацепцію, а це комбіновані оральні контрацептиви. Якщо у вас немає до них протипоказань, то лікар порекомендує на вибір кілька препаратів. По суті, комбіновані оральні контрацептиви від різних фірм мало чим відрізняються, за винятком ціни. Жодних обстежень для призначення «правильного» препарату проходити не потрібно - це все вимагання грошей приватними клініками. Повне обстеження бажано пройти, якщо попередня невдала вагітність була незапланованою, і ви з чоловіком не здавали перед зачаттям ніяких аналізів. В інших випадках 1 патологічний випадок не є приводом до повторного всебічному обстеженню, так наслідки завмерлої вагітності навряд чи з'являться. Варто сприймати цей випадок, як прикру помилку природи. Попросіть результати гістологічного дослідження, якщо була проведена чистка, і ви дізнаєтеся причину загибелі ембріона, однак навряд чи вам щось дадуть ці медичні терміни, а тому, краще розслабитися і не засмучуватися. Пам'ятайте, все що не робиться - все на краще. Швидше за все, ембріон мав патології не сумісні з життям...

Частіше завмерла вагітність наслідки має психологічні. Жінка боїться знову спробувати зачати дитину за попередньої неприємної ситуації. Як правило, страх з часом проходить. Особливо допомагає читати і слухати позитивні історії тих жінок, які після завмерлої вагітності спокійно виносили і народили. А таких більшість, повірте.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua