← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Завмерла вагітність: симптоми, причини, наслідки

версія для друку

Регресуюча ( завмерла) вагітність: причини, симптоми, діагностика і лікування

У жінок, які зіткнулися з такою бідою, як завмерла вагітність, виникає ряд питань: які причини і наслідки цього явища, чи потрібно проходити лікування, буде нормальної вагітність після завмерлої, і завжди це відбувається на ранньому терміні, або на пізньому терміні буває теж? На всі ці питання ми спробуємо відповісти в цій статті.

Основні симптоми та діагностика регресу на ранніх термінах вагітності

Симптоми завмерлої вагітності на ранніх термінах можуть ніяк не проявлятися. Деякі жінки помічають, що зникає болючість у молочних залозах, зникають ознаки токсикозу. Трохи пізніше, десь через 2-3 тижні після регресу, можуть з'явитися кров'янисті виділення, переймоподібні болі і статися викидень.

Діагностувати неразвивающуюся вагітність може гінеколог на першому ж огляді, якщо термін її більше 4-5 тижнів. Лікар підраховує тривалість вагітності і якщо на огляді матка менших розмірів, ніж повинна бути на даному терміні, то терміново відправляє на УЗД. Якщо жінка за час вагітності приходить до гінеколога не в перший раз, то лікаря може збентежити відсутність росту матки протягом певного періоду.

Крім гінекологічного огляду та ультразвукового дослідження, симптоми такого стану як завмерла вагітність можуть проявитися відсутністю зростання ХГЛ ( хоріонічного гонадотропіну) в крові. Це може легко помітити і сама жінка, і лікар, якщо вагітність спочатку знаходиться під суворим медичним контролем і до уваги береться динаміка зростання ХГЛ.

При ультразвуковому дослідженні лікар може запідозрити неразвивающуюся вагітність, якщо на терміні понад 4,5 тижнів немає серцебиття або розмір ембріона не відповідає терміну вагітності. В такому разі виконується контрольне УЗД через 7-10 днів. І якщо ситуація не змінюється в кращу сторону, то таку вагітність вважають регрессирующей і призначають відповідне лікування, для того, щоб знизити ймовірність виникнення негативних наслідків для організму, і щоб наступна вагітність ( після завмерлої) пройшла благополучно.


Причини вагітності, що не розвивається

Найчастішою причиною регресу є аномалії розвитку плода, якісь «поломки» в генетичному коді. Природа сама відбраковує потенційно нежиттєздатних дітей. Якщо причиною є саме це, то можна не турбуватися - дуже маленький відсоток того, що історія повториться.

Іншою причиною є тератогенні фактори, які можуть не тільки спровокувати неразвивающуюся вагітність, але і всілякі патології у дитини ( якщо він все ж народиться). До таких факторів відноситься прийом деяких лікарських засобів, небезпечних харчових добавок ( деяких консервантів) і навіть шкідливі звички ( куріння і вживання алкогольних напоїв).

Ще одна можлива причина регресу - це гормональний дисбаланс. Якщо під час вагітності різко збільшується концентрація чоловічих гормонів ( тестостерону), то це може стати причиною завмирання вагітності, причому не тільки на ранніх, але і на пізніх термінах, у другому триместрі.

Часто причиною регресу стають інфекції, що передаються статевим шляхом: хламідіоз, уреаплазмоз, герпесу II типу, мікоплазмоз і т.д. Дуже небезпечно для вагітних жінок заразитися токсоплазмозом, вітрянку, краснуху. З-за них може трапитися завмерла вагітність навіть у другому триместрі.


Як проводити лікування і чи потрібно воно?

Для початку поговоримо про тактику ведення вагітності, що не розвивається. При підтвердженні регресу, в залежності від терміну вагітності та деяких інших факторів, лікар може запропонувати вичікувальну тактику ( якщо термін вагітності зовсім невеликий), тобто чекати поки буде самовільний викидень. Правда, в Росії так чинять рідко. Натомість у європейських країнах навпаки «чистки» проводять вкрай рідко, а в період очікування мимовільного переривання вагітності просто ретельно стежать за станом здоров'я жінки.

При терміні вагітності до 8 тижнів можливо провести її переривання медикаментозним шляхом, без хірургічного втручання. Якщо строк понад 8 тижнів, то проводять вишкрібання порожнини матки.

При пізньому регрес ( понад 16 тижнів вагітності) штучним шляхом викликають пологи.

Тактика подальшого лікування залежить від причин, що викликали цю патологію. Якщо це інфекції, то необхідно пролікувати їх до настання наступної вагітності. Якщо проблема з гормональним фоном, то потрібно пройти повне обстеження і нормалізувати ситуацію. Якщо проблема генетичного плану, то обом подружжю потрібно пройти обстеження у лікаря-генетика.

Пам'ятайте, що аномальне припинення внутрішньоутробного розвитку ембріона чи плода - це ще не вирок. Подібне трапляється у тисяч жінок і більшість з них в подальшому мають власних здорових дітей.

Данилова Т.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua