← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Зарядка для вагітних

Яку можна виконувати зарядку вагітним на ранніх термінах і на пізніх

Зарядка для вагітнихЗарядка для вагітних обов'язкова, причому на всіх строках гестації. Так вважає багато сучасних, прогресивних гінекологів. Ось тільки навантаження слід підбирати відповідно до терміну вагітності і фізичної підготовки кожної майбутньої мами. Розглянемо це питання докладніше.

Все більше людей обирають здоровий спосіб життя. Нехай не професійно, але займаються спортом дуже багато жінок. Хтось ходить в басейн, хтось на фітнес, а хтось займається аеробікою будинку самостійно. І всі вони отримують в тій чи іншій мірі позитивний ефект від фізичної активності. Якщо вправи виконуються не відразу після їжі, а через 1-2 години після неї, і не на голодний шлунок, то після них відчувається помітний приплив сил, хочеться рухатися, працювати, підвищується настрій. І при регулярному занятті спортом ще й фігура покращується загальний стан здоров'я. Ви думаєте це стосується лише здорових і не вагітних? Аж ніяк! Для занять спортом існує зовсім небагато обмежень.

Так, зарядка для вагітних на ранніх термінах (до 12-16 тижнів) повинна бути обмежена дихальними вправами. Особливо, якщо жінка має погану фізичну підготовку. Але не думайте, що дихальні вправи безглузді і не варто витрачати на них свій час. Така своєрідна зарядка допоможе вам навчитися правильному, глибокому диханню, яке так важливо при пологах, так і в будь-якій ситуації, коли потрібно швидко заспокоїтися або зняти стрес. Крім того, такого роду зарядка позбавляє від зайвих калорій.

Чому лікарі не рекомендують більш активні заняття на ранніх термінах? Вся справа в тому, що до 12 тижнів відбувається левова частина викиднів. Звичайно, велика частина з них обумовлена «генетичними поломками» у плода або гормональним фоном майбутньої мами, але надмірні фізичні навантаження також можуть провокувати відшарування плодового яйця та інші негативні наслідки. Особливо варто бути обережними тим, у кого є в анамнезі неодноразово і мимоволі прервавшиеся вагітності.

Набагато спокійніше виконується зарядка для вагітних у другому триместрі. Термін 16-28 тижнів вважається найбезпечнішим, проблеми в ці тижні зустрічаються у здорових майбутніх мам не часто.

Які потрібно дотримуватися правил при заняттях фізкультурою в такому делікатному становищі? В першу чергу, це поступовість. Не варто відразу ж давати організму максимальні навантаження і «ґвалтувати» себе по 30-40 хвилин. Нехай перші тренування тривають не більше 20 хвилин. Цього буде цілком достатньо. Ну а потім, якщо все буде добре, час занять можна продовжити. Особливо рекомендуються вправи для тазового дна. Регулярна зарядка допоможе уникнути болю в цій області, яка не рідкість на великих термінах вагітності. Дуже корисно виконувати вправи для ніг і зокрема для литкових м'язів. Це відмінна профілактика варикозу і судом.

Ближче до пологів, після 36 тижня, фізичну активність знову-таки необхідно знизити, як і в першому триместрі. Нехай на цьому терміні народити вже не так страшно, але займатися фізкультурою з величезним животом не надто комфортно. А тому повертаємося до дихальної гімнастики. Винятком, мабуть, може з'явитися тільки аквааеробіка - у воді виконувати будь-які вправи набагато легше і приємніше. Заняття аквааеробікою проводять багато шкіл майбутніх мам, така зарядка для вагітних на пізніх термінах рекомендована всім, у кого немає протипоказань (їх можна дізнатися у свого інструктора і у гінеколога) і є бажання.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua