← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Причини виникнення целюліту

версія для друку

Продукти, що викликають целюліт

причини целюлітуЧинники, здатні спричинити целюліт, різноманітні. Але всі вони діляться на дві групи. До першої відносяться фактори ризику способу життя, до другої - ризик - фактори, пов'язані з наявністю захворювань. На думку багатьох авторів, навіть якщо целюліт починається з однієї або двох провокуючих причин, у подальшому їх стає все більше, і незабаром вони зливаються воєдино.

Проблема виникнення целюліту є закономірним результатом того життя, яким ми живемо. Серед головних причин виникнення і розвитку целюліту називають неправильне харчування, сидячий спосіб життя, стреси і шкідливі звички.

Всі проблеми, викликані харчуванням, пов'язані не з кількістю споживаних продуктів, а з втратою якості останніх. Основу раціону харчування більшості людей, схильних до целюліту, становить "зручна" їжа швидкого приготування, бідна щодо корисних компонентів для життєзабезпечення організму і багата жирами, цукром, сіллю і хімікатами, що використовуються для їх виробництва. А вживання великої кількості штучних барвників, харчових добавок і замінників може викликати порушення обміну речовин в організмі. Збій у функціонуванні адаптаційної системи веде до пошкодження тканин і застою рідини, в результаті чого збільшується вага, слабшають вени і лімфатичні судини.Жирна і солона їжа посилює целюліт

Велике споживання насичених жирів, посилює процес формування целюліту. Встановлено, що найбільш гостро проблема целюліту стоїть у країнах, в яких насичені жири становлять значну частину харчового раціону населення, наприклад, у Франції. В Японії, де насилу можна відшукати людину, яка страждає від целюліту, населення споживає виключно поліненасичені жири. Свіжі фрукти, овочі, зернові та бобові, тобто продукти, які мають становити основу здорового раціону харчування, у більшості людей знаходяться на "другому плані". Це призводить до дефіциту основних мікроелементів, порушення натрій - калієвого балансу і застійних явищ в міжклітинному просторі. Занадто велика кількість солі у раціоні також викликає скупчення рідини в організмі, яка під впливом сили тяжіння опускається в ноги, сприяючи виникненню целюліту або загострюючи вже існуюче захворювання.Дієти формують целюліт в нижній частині

Спосіб споживання їжі також впливає на процес утворення целюліту. Нерегулярне харчування і "перекушування", подменяемое споживанням солодких і жирних продуктів, формує целюліт в нижній частині тіла. Переїдання, поспіх у їжі і погане пережовування їжі викликає проблеми з перистальтикою і, як наслідок, запори, метеоризм. Різні лікарські препарати, які надають проносне дію, тільки посилюють проблему, так як втручаються в нормальний перебіг фізіологічних процесів. Те ж саме можна сказати про болезаспокійливих таблетках і транквилизаторах.

Недолік освіти і знань в області харчування призводить до зловживання різними дієтами, що лише погіршує стан целюліту. Чим довше жінки дотримуються дієти, тим більше вони худнуть зверху, але, коли вони набирають вагу, то сідниці і стегна стають ще товщі. Тому коливання ваги, пов'язані з періодичним дотриманням дієти,- так званий ефект йо - йо,- змінюють форму тіла, роблячи його грушовидним. Ряд дослідників відзначають, що не менше половини дорослих жінок і чверть дорослих чоловіків користуються різними дієтами два і більше разів у році. Особливо гостро ця проблема стоїть в підлітковому віці, так як експерименти з руйнівними дієтами починаються саме в цей період. Близько 80% дівчаток - підлітків періодично сидять на дієті і, отже, створюють вже в цьому віці дисбаланс в організмі і майбутні проблеми з фігурою.Сидячий спосіб життя причина целюліту

причини целюлітуОбмежена рухливість і сидячий спосіб життя можуть стати причиною виникнення целюліту. Малорухливий спосіб життя характеризується неправильним кровообігом, поверхневим диханням, слабким струмом лімфи, застоєм в кишечнику і деякими іншими факторами, які в подальшому призводять до серйозних проблем зі здоров'ям. Сидіння протягом тривалого періоду часу чинить тиск на стегна і сідниці, перешкоджаючи нормальному кровотоку в цих областях і пошкоджуючи капіляри. Це тиск не дозволяє належним чином забезпечувати тканини киснем і живильними речовинами, а кров і лімфа з лопнувших судин інфільтрує тканини. А це вже початок розвитку наступній стадії целюліту.

Не всі фізичні вправи сприяють профілактиці та лікуванню целюліту. Види спорту, що вимагають наднапруження ніг ( великий теніс, легка отлетика, баскетбол, волейбол, аеробіка ), тільки посилюють розвиток захворювання, так як під час занять "розбовтуються" суглоби і підвищується навантаження на венозну мережу. Особливо хороший ефект при лікуванні целюліту досягається, якщо займатися плаванням, лижами, їздою на велосипеді, здійснювати тривалі пішохідні прогулянки. Кількість і характер фізичних вправ необхідно підбирати строго індивідуально.Стреси і целюліт

Не менш вагомий внесок у проблему виникнення целюліту вносять стреси і напруги нервової системи. Вони надають руйнівну дію на всі системи нашого організму, впливаючи на травлення, кровообіг, видільні системи, порушуючи нормальний сон і знижуючи рівень загальної енергії. У стресовому стані відкладення жиру відбувається в наступних місцях: на верхній частині живота, під ребрами, над пупком або на потилиці, де утвориться бугор- "горб вдови". Через стрес шия стає осередком артриту, болів і спазмів. Стреси є неминучим компонентом нашого повсякденного життя. При стресі порушується функціонування всіх основних систем організму: дихальної, серцево - судинної, сечостатевої, травної, ендокринної. Все це виводить організм з рівноваги і створює сприятливий грунт для утворення целюліту.

Ступінь розбалансованості організму внаслідок нервового потрясіння залежить від того, як сприймається стрес і як з ним справляються. Тому шляхи подолання стресових ситуацій і зайвих хвилювань надає величезний вплив на психічне і фізичне здоров'я і фігуру. Близько 75% всіх захворювань провокується стресовими ситуаціями, які відкладають відбиток на зовнішній вигляд і, звісно, провокують появу целюліту.Нікотин, кофеїн - причини целюліту

причини целюлітуДо шкідливих звичок належать куріння, зловживання алкоголем і кофеїном у великих дозах. Все це призводить до надмірного засмічення організму побічними продуктами окисних реакцій - вільними радикалами. Вільні радикали- це нестабільні малекулы, які атакують клітку, проникають всередину і пошкоджують життєво важливі клітинні структури.

Самим небезпечним речовиною, що сприяє формуванню целюліту, є кофеїн, який міститься в каві і чаї, тому надмірне вживання цих напоїв, особливо міцних, не сприяє успішному лікуванню целюліту. Кофеїн перешкоджає засвоєнню деяких незамінних мінералів і особливо заліза. він, сприяючи виробленню адреналіну, створює підвищене навантаження на наднирники, які регулюють водний баланс в організмі. Зміни в діяльності надниркових залоз і нестабільне кількість адреналіну в крові призводять до порушення натрій - калієвого рівноваги, що є одній з головних причин утворення целюліту.

Характеризуючи дії нікотину на організм, відзначають, що, по - перше, він зв'язує кисень, зменшуючи тим самим кількість кисню, яке могло б використовуватися клітинами. По - друге, надає негативну дію на гемоглобін крові, який є основним переносником кисню. Все це погіршує ефективність кисневого обміну в крові. таким чином, нікотин чинить величезний вплив на формування целюліту, оскільки кисень є потужним стимулятором системи очищення крові.Постава - ризик-фактор целюліту

Більшість авторів виділяють в основну групу супутні ризик - фактори, до яких відносяться: погана постава, тривала нерухомість, схрещування ніг при сидінні, носіння взуття на високих підборах, носіння тісного одягу.

При поганій поставі органи розташовані неправильно, що значно знижує ефективність їх функціонування і призводить до додаткового напруження системи кровообігу. Сидіння або стояння в одному положенні протягом тривалого часу сприяє застою рідини в нижніх кінцівках. Схрещування ніг при сидінні призводить до здавлення вен і порушує нормальний кровообіг у нижніх кінцівках.

Носіння невідповідної взуття протягом тривалого часу деформує литковий м'яз, порушуючи нормальний кровообіг нижніх кінцівок, і сприяє зміні постави. Тісний одяг, пояси, ремені, нижня білизна, обтягує тіло, сприяють скупченню рідини зверху і знизу місця обхвату. При тривалій дії набряки і деформації приймають постійний або навіть необоротний характер.Гормони і целюліт

Аналіз сучасної вітчизняної та зарубіжної літератури показує, що більшість авторів єдині в думці: целюліт має гормональну природу. Толчковыми моментами в освіті целюліту є підлітковий возроста, вагітність, клімактеричний період, початок і закінчення прийому протизаплідних таблеток. Основною причиною виникнення целюліту в цих випадках є надлишок жіночих статевих гормонів, таких як естроген і прогестерон. Враховуючи це, можна виділити кілька періодів целлюлітного ризику: при статевому дозріванні, під час прийому протизаплідних таблеток, під час вагітності, у період перед менопаузою.

Як показали дослідження, проведені в Медичному центрі Бостона, целюліт з'явився в підлітковому віці в період статевого дозрівання у 12% опитаних, під час вагітності - у 20%, під час прийому протизаплідних таблеток - у 20%, в клімактеричний період у 25% опитаних жінок целюліт посилився, і у 15% прояви целюліту зникли.

Особливо цікавий період статевого дозрівання, який можна назвати критичним. У цей період у дівчаток встановлюється рівновага гормональних процесів і обсяг жирових клітин ( адипоцитів ) стає постійним. Під впливом різних факторів жирові клітини можуть гіпертрофована. Враховуючи цей факт, можна сказати, що саме з цього періоду починає формуватися надлишкове відкладення жиру, яке завершується появою ознак целюліту.

За даними лаборатирии GaLeni целюліт виникає через порушення кровообігу у 64% жінок, від відсутності фізичної діяльності - у 54% і з - за надмірної ваги - у 50% жінок.Погана спадковість і целюліт

Схильність до целюліту може бути вродженою. Але це зовсім не означає, що целюліт передається у спадок, мова скоріше йде про схильності до нього. Тому дуже корисно вивчити історію хвороб сім'ї, роблячи особливий акцент на випадки з ожирінням, варикозним розширенням вен, набряком щиколоток. Якщо буде успадкований хоча б один з цих факторів, то ймовірність захворювання целюлітом посилюється.

Однак у спадок передається і спосіб життя. Думки, ідеали, цінності, засвоєні в ранньому дитинстві, залишаються на все життя. До них відносяться культура приготування і споживання їжі, ставлення до рухової активноси і фізично вправам. Іншими словами, саме ці успадковані звички в більшості випадків спонукають організм до розвитку целюліту.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua