← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Целюліт і харчування

версія для друку

Причини і наслідки

Самі по собі косметичні процедури, спрямовані на боротьбу з целюлітом не призводять до стійкого результату, а носять тимчасовий характер ( діють лише тоді, коли ви їх проводите і перестають "працювати" по закінченні курсу ). Це відбувається тому, що вони впливають на наслідок, а не усувають причину. А причини целюліту- гіпертрофія адипоцитів ( жирових клітин ) і порушення мікроциркуляції. Тому всі косметичні процедури мають сенс лише на тлі "антицелюлітного" харчування і тренінгу. Саме ці дві складові є запорукою перемоги над целюлітом і зайвою вагою. Тож якими мають бути харчування та тренінг?
Вам любите гіпосульфіт ?

Проблема надмірного харчування, що призводить до неконтрольованого набору маси, посилюється якістю, вживаної їжі. Насамперед харчування стало рафінованим, збіднене мінералами і мікроелементами, а також вітамінами та іншими біологічно активними речовинами, так необхідними для організму. З іншого боку їжа сучасної людини рясніє шкідливими насиченими жирами, що призводять до інфарктів та інсультів; простими цукрами - джерелом "порожніх" калорій ( абсолютно не потрібних при нинішній життя ) і призводить до ожиріння і розвитку діабету; а також різними барвниками, ароматизаторами, "покращувачами", "підсилювачами" смаку , консервантами і т.д., які, втручаючись в роботу організму, призводять до порушень у функціонуванні його систем. Надмірне споживання солі - також фактор, що приводить до затримки води і, як наслідок,- до набряклості в кінцівках, що сприяє застійних явищ - предвестнику целюліту.

У підручнику з гігієни харчування ми читаємо: "Для підвищення хлібопекарських якостей пшеничного борошна дозволяється додавати в борошно в якості харчової добавки бромат калію, гіпосульфіт, диамид вугільної кислоти, перекису кальцію, ортофосфорної кислоти і цистеїну". Може бути для "хлібопекарських якостей борошна" це і добре, але немає ніякої впевненості, що це добре для людини. Куди потім відкладаються ці "добавки" і як надалі все це позначається на перебіг життєвих процесів? Виробникові це не цікаво. Але нас - то це повинно хвилювати!А ви їсте Е - шки ?

"Антицелюлітний" харчування - здорове, адекватне харчування, включає в себе відмову від напівфабрикатів на користь натуральних продуктів. Чим же так завинили напівфабрикати? Ковбаса, наприклад, за Гостом містить лише 18% м'яса ( а за ТУ вона взагалі може не містити ), припустимо ще 30% жирів ( що теж не є добре ), але головне питання - а що ж решта 52%- це що? Ті самі "підсилювачі - покращувачі - наповнювачі - барвники" Е - шки, щоб довго зберігалася? На жаль, так.

Необхідно відмовитися від гідрогенізованих або трансжирів ( маргарини, спреди ), а також продуктів, приготованих з їх використанням ( печиво, чіпси тощо ). Максимально можливо обмежити пряме споживання тваринних жирів, а також рослинних, що містять велику кількість насичених жирів ( пальмова, кокосова, какао масла ). Збільшити в раціоні частку поліненасичених жирів, насамперед Омега - 3, що містяться в рибі, риб'ячому жирі і лляній олії ( при необхідності приймати додатково у вигляді добавок )Цукор - сіль проти краси

Відмовтеся від цукру. Немає ніякої біологічної цінності чи потреби в цьому продукті. Лише одна звичка отримувати легко доступні порожні калорії. Глюкоза, необхідна для роботи мозку, повинна надходити з фруктів і повільних вуглеводів ( з низьким глікемічним індексом ( ГІ ) ). Не забувайте про те, що в природі не існує цукру в рафінованому чистому вигляді.

Але найбільш шкідливих для фігури є одночасне вживання простих цукрів і жирів ( торти тощо). Цукор підвищує рівень інсуліну в крові, який "запихає" надійшов жир відразу в жирові депо. Крім того, торти - справжнє джерело стабілізаторів, консервантів, ароматизаторів та іншої нечесті, в якій наш організм не потребує. Не обманюйте себе, замінюючи цукор на фруктозу або мед. Фруктоза з такою ж легкістю перетворюється на жири, як і цукор. А мед ще більш калорійний і ,взагалі, вживати його потрібно як ліки. Якщо без солодкого зовсім не можете, то курага прийде вам на допомогу. Дві - три штучки кураги і ви отримаєте і фруктозу і глюкозу, і вітаміни, і клітковину. Все це хіба присутня в сахарі? Так навіщо його їсти, коли можна з користю замінити?

Якщо не можете відмовитися зовсім від прямого споживання солі, то максимально обмежите її кількість. Натрій, що міститься в соле є антогонистом калію, який відповідає за роботу серцевого м'яза. Чим більше натрію, тим менше калію, а значить - гірше серця. До того ж сіль затримує воду, яка опускаючись під дією сили тяжіння, йде в ноги, викликаючи набряки. І, тим самим, провокуючи целюліт. Немає жодного наукового доказу необхідності прямого вживання солі. Навпаки, ті, хто відмовився від солі поліпшили своє самопочуття, знизили вагу ( сіль затримує воду ) приблизно на 2 кг, а також позбулися одного ризик - фактору утворення целюліту.Думай, що п'єш

З тієї ж причини, що і вживання напівфабрикатів, "антицелюлітний" пиття передбачає відмову від лимонадів, кількість і інших напоїв, у складі яких містяться консерванти, барвники, стабілізатори і т.д.. Уникайте вживання соків з пакетів з додаванням цукру. Під заборону потрапляють кава і чай, склад яких міститься кофеїн. Винятком є зелений чай, до складу якого хоч і входить кофеїн, але його негативний вплив нівелюється іншими позитивними характеристиками. До того ж зелений чай - м'який діуретик, що зовсім не погано при вирішенні проблем зниження ваги і позбавлення від целюліту.

А що ж тоді можна пити? По - перше, питна столова вода, столова мінеральна вода. Абсолютно без різниці газована чи ні. Газ в даному випадку виступає в ролі природного обмежувача ( занадто багато не вип'єш ). По - друге, фреші або якісні соки з пакетів, на яких написано, що вони виготовлені без додавання цукру ( мякотное соки - все нектари, тобто виготовлені з пюре, води і цукру ). Соки бажано розбавляти водою. Не забувайте, що всі вони - прості ( швидкі ) вуглеводи з високим ГІ.Не всі тренінги однаково корисні

Як вже зазначалося, не будь тренінг корисний при боротьбі з целюлітом. Види спорту, пов'язані з сверхнапряжением ніг ( теніс, волейбол, аеробіка ) тільки погіршують ситуацію, оскільки підвищується навантаження на венозну мережу і "розбовтуються" суглоби. Правильним рішенням в цьому випадку буде: плавання, силовий тренінг при помірній кардіонагрузки. Адже з одного боку треба спалити максимальну кількість калорій, щоб зменшилися в розмірах гіпертрофовані адипоцити, а з іншого - поліпшити мікроциркуляцію. Тому що, чим краще кровопостачання, тим більше жирних кислот потрапить у кров. А чим вище буде необхідність в джерелах енергії, тим більше цих жирних кислот згорить. А значить - зменшаться обсяги, знизиться вага і покращає кровопостачання целюлітних зон, що нам і треба.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua