← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Антицелюлітний масаж

версія для друку

Антицелюлітний масаж в домашніх умовах

антицелюлітний масажОволодівши деякими навичками поводження з власною шкірою, багато антицелюлітні заходи можна проводити в домашніх умовах. Одним з найбільш доступних і дієвих методів є антицелюлітний масаж. Правильне застосування антицелюлітного масажу дозволить досягти наступних результатів:

 • Значно покращиться капілярний кровообіг. Стимуляція мікроциркуляції крові - одна з головних цілей, яку переслідує антицелюлітний масаж шкіри спеціальною щіткою.
 • Покращиться обмін речовин між клітиною і міжклітинної рідиною. Це означає, що процеси живлення і відновлення клітин значно активізуються.
 • Прискориться процес видалення продуктів обміну з міжклітинного простору. Це запобіжить утворенню застійних явищ у внутрішньому середовищі організму.
 • Значно покращиться циркуляція лімфи в організмі. Якщо ви пам'ятаєте, лімфатична рідина тече по судинах повільно і проти сили тяжіння. Ми в змозі прискорити цей процес "доставки" лімфи в лімфатичні вузли. Так ми завдамо вирішальний удар у боротьбі з горбами і ямочками в проблемних зонах тіла.
 • Полегшиться виведення зайвої води з тканин організму, зникнуть набряки.
 • Прискоряться процеси загоєння і відновлення клітин. Пам'ятайте, що здоров'я і зовнішній вигляд шкірного покриву безпосередньо залежить від ефективності процесів оновлення клітин.
 • М'язи розслабляться і звільняться від шлаків, а хороший м'язовий тонус завжди безпосередньо пов'язаний із станом м'язової тканини.
 • Сполучні тканини стануть більш гнучкими і м'якими.
 • Відкриття пір шкірного покриву поліпшить дихальну функцію. Це виявиться в кращому функціонуванні внутрішніх органів.
 • Поліпшується структура і якість шкірного покриву в результаті стимулювання діяльності гормональних і сальних залоз.
 • Поліпшення функціонування лімфатичної системи неминуче позначиться на підвищенні стійкості організму до різного роду захворювань. Оскільки лімфатична рідина - невід'ємна частина імунної системи організму, то підвищиться рівень імунітету. Перестануть мучити головні болі, застуди і грип.


Основні прийоми антицелюлітного масажу

Існує кілька основних правил, яких необхідно дотримуватися при антицелюлітному масажі:

 • Антицелюлітний масаж проводиться легкими і плавними рухами. Починайте робити його повільно і поступово прискорюйте темп.
 • Приступайте до масажу, коли м'язи абсолютно розслаблені і досить добре розігріті. Руки не повинні бути вологими або холодними. Якщо ви не використовуєте ніякого спеціального засобу для масажу, посипте руки тальком, щоб вони добре ковзали по шкірі.
 • Тривалість антицелюлітного масажу- півгодини - годину, періодичність - не менше рази на тиждень.
 • Масаж тіла робиться завжди знизу вгору у напрямку до серця.
 • Ніколи не слід масажувати область паху, підколінну западину і верхню внутрішню частину стегон навколо лобка.
 • Масаж живота здійснюється делікатно, особливо легкими рухами. Краще всього, якщо його виконає кваліфікований фахівець.
 • При наявності серцевих захворювань, варикозного розширення вен і хвороб шкіри слід утриматися від антицелюлітного масажу і вдатися до інших видів лікування.


П'ять основних способів антицелюлітного масажу

антицелюлітний масажПогладжування. Це легкий рух кінчиками пальців, яким починається і закінчується будь-який вид масажу. Воно полягає в простому погладжуванні пальцями тієї чи іншої ділянки тіла. Цей прийом покращує кровообіг в капілярах.

Розтирання. Відрізняється від погладжування тим, що при виконанні цього прийому пальці широко розставлені і щільно прилягають до шкіри, яка зміщується у напрямку до нижніх відділів. Розтирання підвищує тонус шкіри, зменшує товщину підшкірного жирового шару, а також активізує виведення рідини. На ногах цей масажний прийом виконується завжди знизу вгору, а на стегнах - круговими рухами. Не рекомендується при наявності великої кількості поверхневих вен, а також при підвищеній ламкості капілярів.

Інша різновид розтирання виконується так: обхопіть ногу обома руками, з'єднавши з одного боку великі пальці, а з іншого - мізинці. Тепер педнимайтесь до основи стегна, щільно притискаючи пальці, але не розминаючи тканини. Руки повинні тільки ковзати по шкірі. Такий масаж застосовується для кісточок, гомілок і колін.

Натискання. Буває поверхневим і глибоким. У першому випадку обмежуються тим, що відтягують і відпускають шкіру, домагаючись розм'якшення верхніх покривів. При глибокому розминанні захоплюють обома руками якомога більшу ділянку шкіри і підшкірних шарів і розминають, як тісто (уникайте занадто сильного тиску). Поступово руки зближуються. Цей прийом сприяє зникненню зон целюліту і повертає тонус м'язів.

Поплескування. Складається з серії ударів різної інтенсивності. Удари наносяться суглобами стиснутих в кулак пальців або просто постукуванням пальцями по масажованій ділянці тіла.Антицелюлітні масажні "захоплення"

антицелюлітний масажПрийоми у вигляді "захоплень" діють набагато ефективніше, ніж поверхневий антицелюлітний масаж, викликають більший приплив крові і тим самим активізують діяльність судин і благотворно позначаються на сполучної тканини.

Досить 10 хвилин щоденних занять, щоб поліпшити стан шкіри.

Хватальними рухами ви можете масажувати також передпліччя, коліна, живіт. Це рекомендується і після вагітності.

Після процедури нанесіть будь антицелюлітний крем (але не перед масажем, так як ваші руки будуть ковзати і ви не зможете досить сильно захоплювати ділянки тіла).Чотири прийому антицелюлітного масажу

 • 1. Для живота, стегон, сідниць. Стисніть руку в кулак і кісточками пальців сильно проведіть по шкірі в напрямку зверху вниз і назад, поки не виникне прилив шкіри і тіло не почне червоніти. (При наявності капілярної сітки слід обмежитися масажем, описаному далі в п.2 - 4).
 • 2. Для колін, стегон, сідниць. Скласти пальці разом і масажувати шкіру круговими рухами, злегка натискаючи на неї. Кругові рухи роблять як кінчиками пальців, так і великими пальцями, руки при цьому знаходять один на одного.
 • 3. Для внутрішньої сторони рук і стегон. Міцно захопити шкіру між великим та іншими пальцями і розгладжувати в напрямку знизу вгору. При цьому щипати треба не дуже сильно, щоб не виникли синці.
 • 4. Для живота, сідниць, стегон. Великим і вказівним пальцями рук утворіть трикутник і, сильно натискаючи, просувайте їх у гору в напрямі великих пальців. Потім розгладжуйте шкіру, рухаючи великими пальцями вниз.


Антицелюлітний масаж за допомогою масажерів

антицелюлітний масажДля антицелюлітного масажу за допомогою масажерів потрібна спеціальна щітка з натуральної щетини з довгою зручною ручкою.

Методичні вказівки при виконанні антицелюлітного масажу спеціальною щіткою:

 • Найкращий час для антицелюлітного масажу- ранок після підйому або вечір, перед тим як лягти спати. Багато люблять після масажу прийняти душ або ванну. Залежно від чутливості вашої шкіри починайте з м'якою ( або полумягкой ) щітки, а потім, коли шкіра звикне, використовуйте більш жорстку.
 • Не масажуйте ті ділянки шкіри, де є роздратування або пошкодження. Не масажуйте мокру або вологу шкіру: ви можете її розтягнути, що призведе до розтягування деяких ділянок. Завжди піддавайте масажу суху шкіру сухою щіткою.
 • Масажувати можна спеціальною щіткою або руками. Існують також вібромасажери. І деякі з них дуже хвалять: мовляв, вони і зручні та ефективні.
 • Однак є одне маленьке "але": вібромасажери призводять до вібрації внутрішніх органів, що, в свою чергу, може спровокувати непередбачувані процеси в організмі. Наприклад, якщо використовувати такий масаж в районі живота, це цілком може викликати опущення матки.

Так що краще не лінуватися і навіть у вік технічного прогресу пам'ятати про чудодійну силу людських рук.Антицелюлітний масаж з різними засобами

антицелюлітний масажДуже ефективний антицелюлітний масаж із застосуванням морської солі і різними отшелушивающими речовинами (наприклад, дробленными абрикосовими кісточками, крупномолотим кави). Але такий масаж не можна робити частіше одного разу в тиждень. Сіль володіє сильним ефектом, видаляючи зайву воду з тканин, покращуючи кровообіг, розігріваючи шкіру. Ви побачите і відчуєте поліпшення відразу. Причому кращі скраби - це саме сіль і кави.

Останнім часом з'явилися незвичайні засоби для антицелюлітного масажу- термоактивні гелі ( креми ); вони викликають локальний прилив крові в зонах нанесення, що здійснюється завдяки розширенню периферичних поверхневих судин. Можуть застосовуватися і як самостійний антицелюлітний крем (без подальшого масажу).

Через кілька хвилин після нанесення такого гелю спостерігається сильний тепловий ефект і шкіра червоніє ( почервоніння проходить через півгодини ). Кровообіг на такій ділянці посилюється, шкіра готова буквально "поглинути" все те корисне. що ми нанесемо на неї протягом цих 30 хвилин. ось тут і можна зробити грязьове або водорослеве антицелюлітне обгортання або застосувати антицелюлітний крем з екстрактами кави.

Будь догляду за целлюлитной зоною має передувати видалення відмерлих клітин - пілінг, який можна зробити різними способами ( виробляють його при прийнятті водних процедур або перед душем; на суху шкіру ):

 • скористайтеся будь-яким кремом - скрабом для тіла (але краще, якщо в нього входять морська сіль, водорості, кави тощо);
 • або щіткою середньої жорсткості з натуральною щетиною, рукавичкою з сизалю, кінського волосу;
 • раз в тиждень проведіть більш жорсткий пілінг тільки морською сіллю (наприклад, морська сіль і оливкове масло плюс декілька крапель ефірної олії за вибором).

Тепер шкіра готова з вдячністю сприйняти всі ті корисні компоненти, що ви завдасте.

Втирайте у проблемні зони антицелюлітний крем, сироватку, гель з термоэффектом і т.п. і помасажуйте ( поки крем не вбереться, можна і трохи довше, якщо це не викликає роздратування; оптимальний варіант - 5 - 10 хвилин на кожну ногу ).Антицелюлітний масаж із застосуванням ефірних масел

Це масаж із застосуванням ефірних масел здатних проникати через шкіру безпосередньо до органів, які потребують лікування. Унікальна властивість ефірних масел - здатність гармонізувати, приводити до норми різні процеси в організмі. Наприклад, комбінація масел мигдалю, бергомота, перцевої м'яти, лаванди і мандарина дає приємне відчуття, діє збуджуючи, знімає напругу і приносить відчуття тепла і захищеності.Антицелюлітний медовий масаж

Цей антицелюлітний масаж проводиться із застосуванням меду. Як ніякий інший, посилює обмін речовин в шкірі і підшкірно - жировій клітковині, посилює лімфовідтікання, що сприяє схудненню, зменшення проявів целюліту. Мед, віддаючи біологічно активні речовини, адсорбує токсини і сприяє швидкому виведенню їх з організму. Різке поліпшення кровообігу в глибоких шарах шкіри і м'язах покращує живлення внутрішніх органів і тканин.

Антицелюлитные засоби для масажу.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua