← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Фактори целюліту. Целюліт у чоловіків

версія для друку

ЧАСТИНА 1. ЦЕЛЮЛІТ СЬОГОДНІ Глава 1. Синдром целюліту

Ключові фактори утворення целюліту

Існує кілька факторів, які вносять свій внесок в освіту тканини, називається целюлітом. Я дала їм назву «ключові фактори». Про них і піде мова нижче.

Структура шкірного покриву

целюліт у чоловіківВідразу під зовнішнім шкірним покровом або епідермісом розташовується пухка сполучна тканина, що складається: з клітин, переважно жирових, у яких зберігається енергія, і фібробластів, особливих клітин, що синтезують колаген; волокон колагенових і еластинових, що представляють з себе мережа комірчастої структури, що забезпечує міцність і еластичність шкірного покрову; і, нарешті, основної речовини або міжклітинного матеріалу, що має за структурою вид гелю і грає роль своєрідного «клею», що зв'язує разом усі складові частини шкірного покрову. Всі ці компоненти пронизані кровоносними і лімфатичними судинами, а також закінченнями нервових волокон. Якщо шкіра гладка і пружна, це означає, що в шкірному покриві присутній гармонійна рівновага між усіма його складовими. Надалі ми дізнаємося, що ця рівновага може порушуватися, причому досить легко.

Локалізація

Стегна і сідниці є частинами жіночого організму, найбільш схильними до утворення в них целюліту. Саме в цих місцях жіночого тіла шкірний покров характеризується найбільшою товщиною і рихлістю, а значить і найбільш схильний до внутрішніх порушень різноманітного роду. До того ж при наявності надлишкової кількості жиру він частіше усього локалізується саме в цих областях. Цей процес не випадковий, він генетично запрограмований гормональною системою нашого організму. Ці ж гормональні чинники забезпечують затримку води в тілі людини, що, в свою чергу, ще більш збільшує проблему боротьби з целюлітом.

Кровообіг

Якщо в місцях, схильних до утворення целюліта, кровообіг протікає мляво і інертно, в кінцевому результаті це виливається в застійні явища. Капілярна мережа ослаблена, має місце зайва інфільтрація, що призводить до накопичення рідини в міжклітинних просторах. Для оптимального харчування клітин і мінімального накопичення рідини циркуляція лімфи в капілярах, яка називається микроциркуляцией, повинна проходити на високому рівні ефективності. Підвищення ефективності процесу мікроциркуляції і є однією з основних задач стратегії боротьби з целюлітом.

М'язи

Нестача тонусу м'язів також є одним з головних чинників, що вносять свою лепту в утворення субстанції целюліта. В основному целюліт розвивається саме в тих областях тіла, де м'яза в'ялі і нерозвинені. Приміром, нестача тонусу сідничного м'яза, найбільшою м'яза нашого тіла, призводить до того, що сідниці отвисают і, більш того, спричиняють за собою порушення форми стегна, у верхній частині якого утвориться характерна опуклість. Зміцнивши сідничні м'язи, ми таким чином як би підтягуємо нагору м'яза стегна і прибираємо утворилися нерівності контурів.

Харчування

Кількість їжі, яку ми вживаємо, не є саме по собі є вирішальним фактором у появі проблеми целюліту. Чого не можна сказати про якість їжі. Недолік істотних компонентів харчування, будь те внаслідок бідного вибору продуктів, поганого виховання або недбалого відношення до харчування, через визначений час позначиться в порушенні балансу на клітинному рівні, що, в свою чергу, призведе до ланцюга реакцій, який в остаточному підсумку створюють проблему целюліту. Наприклад, недолік надходить в організм калію в поєднанні з надлишком натрію є головною причиною застійних явищ, що характерні для целюліта. У будь-який дієті кількість поступає в організм натрію значно перевищує кількість калію, і, таким чином, тонке співвідношення двох важливих речовин у нашому організмі, яке повинно зберігатися незмінним, ризикує бути порушеним. Тому наша програма харчування передбачає максимально можливий прийом солей калію і мінімальний - натрію, щоб поліпшити співвідношення цих речовин і скорегувати нестачу першого.

Стреси

Правильне функціонування здорового організму базується на ефективності основних фізіологічних функцій: кровообігу, травлення, дихання і виділення. Стреси можуть у більшому або меншому ступені негативно позначатися на усіх вищевказаних фізіологічних процесах. Крім того, стреси негативно впливають на залози внутрішньої секреції, зокрема на наднирники, гормони яких регулюють водяний баланс в організмі. Крім цього, стреси найчастіше є причиною переїдання і споживання великої кількості алкоголю. Іншими словами, стреси, напруження, «нервування» виводять із рівноваги усі фізіологічні процеси нашого організму. А самі руйнівні наслідки цього - ліподистрофія, або целюліт, і передчасне старіння.

Вік

По мірі старіння організму (а цей процес починається вже після двадцяти років) сполучні тканини втрачають свою міцність і пружність. Шкіра також втрачає свою еластичність, особливо якщо ви ведете пасивний спосіб життя і маєте зайву вагу. Не існує якогось певного вікового бар'єру, після якого розвивається проблема целюліту, однак у кожному віковому періоді має свої характерні тенденції, які в кінцевому підсумку вносять свій негативний внесок у розвиток проблеми целюліту. Наприклад, звичка неправильно харчуватися складається до двадцяти років. У двадцять-тридцять років ми часто експериментуємо з різноманітними модними дієтами, найчастіше руйнуючи тканини власного організму. Таким чином, вік сам по собі не є причиною розвитку целюліта, проте погані звички, які ми купуємо в різні вікові періоди, зрештою призводять до руйнівних наслідків.

Сила тяжіння

Коли тканини часто піддаються змінам в обсязі, що є, як правило, слідством переїдання і наступної руйнівної дієти, то шкіра і лежачі під ній волокна розтягуються й обвисають під дією сили тяжіння. Така обвисла шкіра і м'язи звичайно супроводжують наявність проблеми целюліта і роблять її більш помітної.

Головне - контроль

Тепер, я сподіваюся, ви починаєте розуміти, що проблема целюліту - це хвороба системи (тобто організму) в цілому, а також знаєте, які стадії у своєму розвитку вона проходить. Я думаю, ви починаєте усвідомлювати, що ситуацію можна взяти під контроль. Оскільки целюліт в двох словах є наслідком серії помилок в образі життя, то ми в змозі змінити курс і повернути порядок в систему, яка постраждала в результаті ряду допущених зловживань. У наступних розділах я спробую пояснити і продемонструвати вам, яким шляхом можна ліквідувати хвороба і які заходи прийняти до того, щоб вона не повернулася назад.

Целюліт у чоловіків

Незважаючи на те, що целюліт вважається проблемою представниць слабкої статі, чоловіки теж вносять свій внесок у її розвиток. Фактично всі чоловіки зрілого віку борються з цією проблемою самі по собі, не даючи собі в цьому звіту. Можливо просто тому, що в чоловічому організмі целюліт не локалізується в тих же областях, що і в жіночому, і не приймає ті форми, що і у жінок.

Локалізація жирової тканини в організмі визначається гормонами. У той час як у жіночому організмі надлишки жирів акумулюються в областях таза та стегон, у чоловіків це відбувається навколо і вище талії. Цей жировий валик навколо талії, жартома званий «обіймами любові», отруює життя переважній більшості чоловіків і на ділі є однією з форм целюліту. Ви здивовані? Чому ж тут дивуватися, адже чоловіки роблять ті ж помилки, що і жінки, і їм також необхідно змінювати спосіб життя, щоб уникнути впливу на організм всіх згаданих вище зловживань.

Сполучні тканини чоловічого організму так само легко вразливими і піддаються тим же фізіологічним змінам, що і жіночого. І дійсно, ті ж фактори або, принаймні, більшість з них, впливаючи на чоловічий організм, призводять до утворення застійних явищ, які, в свою чергу, є причиною целюліту. Як ви дізнаєтеся надалі з глави 3, неправильне харчування, сидячий спосіб життя, стреси, погана циркуляція рідини в організмі, тісний одяг (а багато чоловіків протягом цілого ряду років носять ремінь на одному і тому ж місці) - все це призводить до утворення нових жирових депо і целюліту, І більш того, позбутися від цих деформованих відкладень в області талій для чоловіків так само важко, як для жінок усунути целюліт в області тазу і стегон.

Навіть ті чоловіки, які регулярно займаються фізичними вправами, стежать за собою і намагаються бути в формі, часто скаржаться на появу жирового валика навколо талії. Проблема, в двох словах, виникає саме там, де м'язи не мають регулярного фізичного навантаження, а щоденних побутових та інших рухів недостатньо. Погана постава справляє негативний вплив і погіршує становище.

І той факт, що ці області деформованої жирової тканини утворюються у досить струнких чоловіків - і так само трудноудалимы за допомогою дієти і фізичних вправ - підтверджує істину, що справа тут не тільки в простому надлишку жиру в організмі. А коли ми вникаємо в глибинні процеси утворення субстанції під назвою «целюліт» і причини, що його викликають, то стає абсолютно очевидним, що ця «хвороба» вражає чоловіків в тій же мірі, що і жінок.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua