← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Целюліт. Вивчаємо проблему під мікроскопом

версія для друку

Глава 2. Целюліт під мікроскопом. Поглянемо на проблему ближче

Людський організм - явище зовсім незвичайне.

Якщо б ми мали можливість розглянути ці тканини, в яких утворюється целюліт, під мікроскопом із збільшенням у кілька сотень разів, то змогли б побачити безліч різних клітинних утворень. Кожне з них окремо відіграє істотну роль у підтриманні життєдіяльності клітин і тканин. Для того щоб разобоаться в глибинних процесах утворення целюліту, розглянемо функції кожного такого утворення окремо.

Капіляри

У цих крихітних судинах, що оточують клітини, здійснюється найважливіша функція кровообігу, іменована обміном поживних речовин і продуктів виділення між тканинами і циркулюючої кров'ю. Коли ця життєво важлива функція порушується, капіляри слабшають і пропускають рідини в міжклітинний простір більше, ніж необхідно. Ця додаткова витік рідини і є початком утворення тканини, називається целюлітом.

Міжклітинний простір

Одна шоста частина людського організму складається з міжклітинного простору. Оскільки поживні речовини переходять з крові в клітини за допомогою процесу, іменованого дифузією, через рідину, що оточує кожну клітину, то дуже важливо, щоб клітини розташовувалися якомога ближче один до Одного І відстань між капілярами і клітинами зберігалося мінімальним. Крихітні простору між клітинами, ці проміжки між ними, не повинні містити більшу кількість рідини, ніж це необхідно для підтримки здорової і чистої «внутрішньої навколишнього клітку середовища», а саме, того середовища, в якій може ефективно відбуватися процес обміну поживних речовин і продуктів виділення. Коли утворюється зайва рідина, починається утворення волокнистого речовини. Це, в свою чергу, ще більше роз'єднує клітини і збільшує відстань не тільки між самими клітинами, а також між клітинами і капілярами. Процес обміну речовин в результаті ускладнюється. А тканина, що має ділянки застою, вже не може функціонувати ефективно.

Роль калію

Кисень і поживні речовини не переходять безпосередньо з капілярів в клітини. Навпаки, вони розчиняються в міжклітинному просторі і вже з цього простору відсмоктуються кліткою. Продукти виділення йдуть по тому ж маршруту, але в протилежному напрямку. Енергетично протікання цього процесу забезпечує, в основному, певне співвідношення солей, які знаходяться в тканинах, а саме солей натрію і калію. Разом ці два хімічні елементи утворюють своєрідний двонаправлений «насос», який з одного боку перекачує поживні речовини в клітини, а з іншого -- продукти виділення з клітини. Всілякі застійні явища, .«пробки» в тканинах істотно, послаблюють дію цього дуже важливого механізму, що називається «натрій-калієвим насосом», і тим самим уповільнюють процеси обміну.

Коли ми харчуємося раціонально, споживаємо здорову їжу, в організм надходить необхідна кількість натрію. Якщо натрію надходить більше необхідної кількості, то це призводить не тільки до затримки води в організмі, але і до зниження активності клітин. Калій є хімічним елементом, який натуральним шляхом нейтралізує дію натрію.

Продукти обміну

Трильйони клітин нашого організму знаходяться в безперервній роботі з харчування, відновленню і оновленню самих себе. В результаті цієї безперервної діяльності, яка носить назву клітинного метаболізму або обміну, утворюються продукти, які підлягають негайному видаленню. Якщо всі процеси нашого організму знаходяться в налагодженому, збалансованому стані, кількість продуктів виділення мінімально, і вони по мірі накопичення видаляються з .помощью лімфи.

Процеси утилізації та виділення не відбуваються, проте, однаково, рівномірно й одночасно по всіх частинах організму: в тих органах або тканинах, де процес кровообігу уповільнений - в даному випадку це - таз, стегна і сідниці - продукти розпаду накопичуються швидше, ніж видаляються лімфою.

Вільні радикали

Вільні або окислювальні радикали - це надзвичайно нестабільні молекули, які атакують клітку, проникають всередину і ушкоджують внутрішні, життєво важливі клітинні структури. Вільні радикали постійно утворюються в організмі, як побічні продукти хімічних реакцій. Куріння, надмірні дози алкоголю і кофеїну, наркотики і погана робота кишечника, хвороби - все це призводить до надмірного засмічення організму побічними продуктами окислювальних реакцій.

Раціони харчування з підвищеним вмістом жирів, як і переїдання в цілому, ведуть до накопичення в організмі вільних радикалів. Ці молекули легше всього вивільняються при окисленні жирів, тому чим більше жирної їжі ви споживаєте, тим більше вільних радикалів утворюється у вашому організмі. Однак занадто швидке спалювання жирів також тягне за собою утворення цих небезпечних молекул, тому слід уникати швидкого зниження ваги. Утворившись, вільні радикали руйнують колаген, який є одним з основних компонентів сполучної тканини, а також служить каркасом шкірного покриву, в результаті чого шкіра втрачає пружність і передчасно старіє. Іншою причиною руйнівної дії вільних радикалів є тривале перебування на сонці.

Продукти обміну і засмічення організму токсинами

Тісний взаємозв'язок між освітою целюліту і засміченням організму токсинами неодноразово доводилась європейськими фізіологами. Велике значення в забрудненні токсичними відходами нашого тіла відіграє порушення нормального функціонування кишечника (запори), застійні явища у печінці і нирках, цих двох найважливіших органах, що здійснюють очищення організму від продуктів розпаду. Чуйним індикатором рівня зашлакованості організму є стомлюваність. Стомлення, однак, є і частиною порочного кола: воно вивільняє токсини в організмі, а вони в свою чергу ведуть до ще більшої втоми. Стреси і нервові напруги також тягнуть за собою додаткове утворення шлаків, а значить і засмічення організму токсинами. В результаті як найважливіші органи очищення і виділення, так і міжклітинні простори нашого тіла виявляються переповненими продуктами розпаду. Очевидно, для поліпшення функціонування всієї системи в цілому необхідна загальна очищення організму на клітинному рівні.

Лімфа та її роль в очищенні організму

Першочергове значення циркуляції лімфи в організмі - це очищення його від продуктів розпаду. Циркуляція лімфи тісно пов'язана з кровообігом, але вона існує як окрема самостійна система, і частину її функцій - це сприяння у забезпеченні мікроциркуляції клітин.

Очищення організму лімфатичною системою відбувається наступним чином. Лімфа збирає зайву рідину, продукти розпаду та інші речовини з міжклітинного простору і доставляє їх на «станції фільтрації» або так звані лімфатичні вузли, які розкидані по всьому організму людини. Лімфатичні судини в кінцевому підсумку вливаються в дві великі вени, розташовані близько до серця, таким чином лімфа повертається в кровоносне русло, де в подальшому обробляється і доставляється до органів виділення. Тепер, я вважаю, вам легко зрозуміти, чому лімфатичну систему ще називають «системою управління утилізацією відходів». Лімфатична система виконує багато функцій, одна з них, наприклад, захисна, коли лімфа виконує роль своєрідного бар'єра, оберігаючи організм від хвороб та інфекцій.

На відміну від кровоносної системи, система лімфообігу не має центрального «насоса». Рух лімфи забезпечується скороченнями скелетних і дихальних м'язів.

Якщо швидкість циркуляції лімфи по .какой-небудь причини сповільнена, у тканинах відбувається накопичення і застій міжклітинної рідини. У тих місцях, де швидкість руху лімфатичної рідини особливо мала і в основному відбувається за рахунок сили тяжіння, наприклад, в області тазу і стегон, застійні явища провокують утворення целюліту. Погана циркуляція лімфи також позначається високою стомлюваністю і інертністю інших життєво важливих процесів. Ефективний відтоку лімфатичної рідини - завдання номер один для нормального функціонування організму в цілому.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua