← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Причини целюліту

версія для друку

Розділ 3. Причини виникнення і розвитку целюліту

Поява целюліту - не випадковість

причини целюлітуАж до цього моменту ми фокусували свою увагу в основному на фізіологічних аспекти виникнення та розвитку проблеми целюліту. Я навмисно примусила вас пройти весь цей «фізіологічний лікнеп», оскільки маю тверде переконання, що дуже важливо розуміти проблему зсередини, а саме: твердо усвідомлювати, які невидимі фізіологічні процеси відбуваються під шкірою.

Неправильне харчування

Неправильний підбір продуктів харчування, підсумовуючись з дня у день, призводить до серйозного дефіциту деяких поживних компонентів. «Зручна» їжа швидкого приготування, бідна щодо корисних компонентів для життєзабезпечення організму і багата жирами, цукром і сіллю, а також хімікати, що використовуються при їх виготовленні, часто складає основу раціону харчування більшості з нас. Коли ми харчуємося подібним чином, свіжі фрукти і овочі автоматично переводяться в розряд їжі «другого плану», в той час як саме вони повинні становити основу здорового раціону харчування. Те ж саме можна сказати і щодо споживаної рідини: солодкі газовані напої і соки з концентратів затуляють від нас споживання звичайної води.

Спосіб споживання їжі також має прямий зв'язок з тими проблемами, про які йде мова. Часто ми просто ковтаємо їжу, не встигаючи толком її пережовувати. Це, в свою чергу, викликає проблеми з перистальтикою і, як наслідок, запори, які перетворилися на справжній бич сучасного суспільства. Різні лікарські препарати, які нейтралізують кислоту або надають проносне дію, тільки посилюють проблему, оскільки втручаються у нормальний перебіг фізіологічних процесів в організмі. Те ж саме можна сказати і про болезаспокійливих таблетках, транквилизаторах і стимуляторах, пігулках для схуднення, до яких ми звертаємося занадто часто і іноді без особливої необхідності. Це посилює напругу вже і без того перевантаженої системи. Можна продовжити далі: кофеїн, алкоголь, нікотин...

Недолік освіти і знань в області харчування утворює іншу проблему, лише ухудшающую стан і без того вже сформувався целюліту: неправильний підхід і зловживання різними дієтами. Для більшості людей вони стали нормою. А в результаті - дефіцит життєво необхідних компонентів харчування в організмі.

Сидячий спосіб життя

Для багатьох з нас сидіння протягом декількох годин на службі - це щоденна реальність. Однак ми часто продовжуємо цю традицію і у вільний від роботи час, забуваючи про те, що сидячий спосіб життя характеризується неправильним кровообігом, поверхневим диханням, слабким струмом лімфи, застоєм в кишечнику і деякими іншими

факторами, надалі приводять до серйозних проблем зі здоров'ям.

Стреси

Стреси, напруження нервової системи, зайві хвилювання надають руйнівну дію на всі системи нашого організму, впливаючи на травлення, кровообіг, видільні системи, порушуючи нормальний сон і знижуючи загальний рівень енергії. І не тільки суворі життєві колотнечі тому виною, часто більший негативний вплив роблять саме щоденні і щогодинні дрібні проблеми, які отруюють наше існування.

Деякі інші причини целюліту

Існують і деякі інші чинники, що вносять свою лепту в появу і розвиток целюліта. Поганий кровообіг можна назвати в числі однієї з перших причин целюліту.

Погана постава

Погана постава призводить до неправильного розташування органів, що значно знижує ефективність їх функціонування і призводить, у свою чергу, до додаткового напруження системи кровообігу

Тривала нерухомість

Сидіння або стояння в одному положенні протягом тривалого відрізка часу призводить до того, що вся рідина в організмі збирається в нижніх кінцівках.

Схрещування ніг при сидінь

Сидіння зі схрещеними або скрученими ногами порушує нормальний кровообіг у нижніх кінцівках, оскільки в цьому положенні здавлюється одна з головних вен нашого тіла, що йде по внутрішній поверхні стегна. Це може принести певну шкоду, оскільки вени в області ніг дуже легко вразливі.

Носіння взуття на високих підборах

Носіння невідповідної взуття протягом тривалого часу деформує литковий м'яз і порушує нормальний кровообіг нижніх кінцівок. Крім того, штучне піднімання п'ятки змінює поставу з усіма витікаючими звідси наслідками.

Носіння тісного одягу

Носіння тісного одягу, поясів, ременів, нижньої білизни, які обтягують тіло і врізаються призводить до того, що рідина накопичується зверху або знизу місця обхвату. Якщо це продовжується тривалий час, то набряки і деформації можуть прийняти постійний або навіть необоротний характер. Більш того, даючи ілюзію «стиснення» проблемних зон, ці предмети одягу розслаблюють м'язи і згодом знижують їх тонус.

Крім того, вагітність, передменструальний стан, запори - усе це збільшує обсяг нижньої частини живота і вносить зміни в кровообіг нижніх кінцівок.

Роль генетичних факторів

Незважаючи на те, що багато чого ми отримуємо у спадок від батьків, дуже важливо мати на увазі, що одне - генетично успадковані якості і схильності, і зовсім інше - зрілий розвинутий синдром або хвороба. Той факт, що мати страждала целюлітом, зовсім не означає, що її дочка приречена на ті ж страждання. Навпаки, обізнаність про наявність негативної тенденції може зіграти важливу роль у запобіганні проблеми або ж до припинення її розвитку.

Вплив гормонального фактора

Жіночі гормони відіграють важливу роль у створенні благоприятнных умов для утворення целюліту за допомогою позитивного впливу на розвиток жирової тканини і на затримку води в організмі, яка відбувається, в основному, в області стегон і тазу. Безумовно, в житті жінки існують періоди, коли особливо висока гормональна активність: статеве дозрівання, вагітність, менопауза-механізм утворення целюліту активізується і стимулюється цим високим гормональним фоном. Однак дуже важливо мати на увазі, що гормони лише готують грунт - ми ж робимо все інше. Є багато способів, за допомогою яких можна нейтралізувати дію підвищеного гормонального фону і не допустити таким чином деформації жирової тканини.

Заключне слово про вашу фігуру і вашій вазі ...

Як вже говорилося раніше, зайва жирова прошарок не є невід'ємною частиною синдрому целюліту. Однак, в більшості випадків целюліт спостерігається саме у людей з надмірною вагою.

Целюліт утворюється в жировій тканині, тому чим менше підшкірний жировий шар, тим менше ймовірність придбати цю неприємну проблему. Іншими словами, першим кроком для профілактики появи целюліту є збереження нормальної ваги тіла. Нині вже загальновизнано, що немає ніякої необхідності з віком збільшуватися в об'ємі. Вага тіла і фігура, з якою ми підійшли до двадцатипятилетнему рубежу, за умови, що вони пропорційні статурі, можуть бути збережені протягом усього життя при зовсім незначних зусиллях з нашого боку. Саме розумне послідовне регулювання ваги тіла повинно стояти на першому місці. Коливання в межах 1-3 кілограмів, якщо не вважати періоду вагітності, є абсолютно нормальними.

Що ж стосується фігури, то тут немає чіткого критерію, як краще виглядати. Кожен з нас повинен сам визначити для себе поняття «ідеальної фігури», але при цьому слід зберегти гармонійну пропорцію між статурою і розподілом жирової прошарку адже саме вона утворює чудові контури „ ніжні обриси жіночого тіла. Треба сказати, що «досконала фігура», пропагована в засобах масової інформації, зовсім не є прикладом та наслідування. Досконала фігура - фігура розвинена пропорціях, відповідних вашому статурі.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua