← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Целюліт: дієта, харчування

версія для друку

ЧАСТИНА II. СТРАТЕГІЯ БОРОТЬБИ З ЦЕЛЮЛІТОМ

Глава 5. Система правильного харчування Основні принципи правильного харчування

целюліт: дієта, харчуванняПоки ще не придумано якоїсь спеціальної дієти» для позбавлення від целюліту, тому розумний план збалансованого харчування, в якому перевага віддається свіжим, особливо поживним продуктам з низьким вмістом жирів, буквально створить диво при вирішенні проблеми запобігання утворення пухлин і жирових складок.

Я ніколи не вірила в рятівну роль всіляких дієт, як їх розуміють. Ці дієти не тільки вимагають від людини дотримання безлічі обмежень і відмови від звичної їжі, але приводять, крім того, до незбалансованого харчування і нестачі в організмі деяких таких необхідних складових. Нічого хорошого від програм подібного толку чекати не доводиться - в області психічного стану, ні в сенсі фізичного вдосконалення. Навіть і не намагайтеся дотримуватися яку-небудь дієту, якщо не впевнені, що будете дотримуватися її правил всю решту життя.

Дієти викликають зниження життєвого тонусу, великі коливання цукру в крові, поява надмірної ваги, утворення целюліту і створення нездорових умов для життєдіяльності всього організму в цілому.

Навчитися правильному харчуванню насамперед означає прийти до розуміння необхідності споживання тих продуктів, які мають максимальну поживну цінність. До продуктів, які постачають людині максимальну кількість поживних речовин, завдаючи при цьому мінімальний збиток здоров'ю, відносяться складні вуглеводи. Саме таких продуктів: овочів і фруктів, нераздробленному зерна, бобових ( горох, квасоля, сочевиця ) буде віддано перевагу в нашій системі здорового і різноманітного харчування. Названі продукти, крім усього іншого, є найбагатшими джерелами калію - нашого секретного зброї в боротьбі з целюлітом.

Складні вуглеводи природним шляхом перешкоджають ожирінню і обов'язково повинні становити спочатку більшу частину продуктів, споживаних у відповідності з вашої дієтою. Вони забезпечують надходження основної маси їжі і швидко викликають відчуття насичення при споживанні. А в результаті того, що ці речовини засвоюються організмом повільно, вони забезпечать стійку концентрацію цукру в крові, і ваш життєвий тонус буде високим. Крім того, складні вуглеводи за своєю природою містять жири в дуже незначній кількості. Однією з привабливих сторін пропонованої системи харчування є те, що вона дозволяє скинути зайву вагу всім тим, хто цього потребує, і в той же час без проблем залишити його незмінним тим, у кого власну вагу в нормі.

Звичайні помилки

Дотримання дієти призводить до ожиріння ... і до млявості

Вся концепція проходження дієті є в загальному помилковою. Вкрай рідко в них робиться наголос на постачання організму доброю здоровою їжею, до того ж багатою поживними речовинами. Таким чином, переважна більшість пропонованих дієт наводять у кінці не до оздоровлення, а до ослаблення організму.

У повсякденному житті будь-яка дієта сприймається нами як надзвичайна міра для того, щоб скинути зайву вагу напередодні якогось особливого події, з нагоди майбутнього відпустки або для того, щоб влізти в торішній купальник. Скинутий за час дієти вага майже завжди набирається знову, причому в багатьох випадках додатково до старих набирається ще пара кілограмів нових. Якщо підрахувати кількість таких випадків при дотриманні дієти, то воно становитиме приблизно 90 % від загального числа. Таким чином, цикл «дієта і скидання ваги - набір ваги після дієти» виявляється нескінченним.

Існує кілька причин, чому дієта не приводить до успіху. Крім того, що дієта вимагає від людини психологічної готовності до самообмеження, вона, як правило, залишає занадто мало енергії або спонукальних мотивів для фізичних вправ. А в тих випадках, коли дотримання дієти не супроводжується м'язовим навантаженням, наше тіло реагує шляхом уповільнення обміну речовин, щоб пристосуватися до зменшеного надходження калорій. Така реакція організму, в свою чергу, створює труднощі для подальшого зменшення ваги.

Якщо ваша вага зменшується занадто швидко, то цей процес відбувається насамперед за рахунок зменшення м'язової маси. Тому, чим більш струнким буде ваш силует, тим більше жирів ви збережете «всередині». Повторний курс дотримання дієти може тільки погіршити ситуацію, так як ви більше втратите в м'язової тканини і ще більше придбаєте в жирових.

Раціональна система позбавлення від зайвої ваги передбачає оволодіння навиком правильного харчування і регулярні заняття фізичними вправами. Така збалансована система харчування та фізичного навантаження в повсякденному житті є єдиним способом для вас добитися ідеального ваги і зберегти його на майбутнє. Завжди пам'ятайте про те, що ідеальним для вас є така вага, який можна легко зберігати незмінним без необхідності зменшення споживання їжі і без втрати енергії. Якщо ж вам доводиться обмежувати себе в їжі, щоб зберегти якийсь певний вагу, це означає, що вага вибраний для вас неправильно, і тіло повідомляє вам про це. Швидкість позбавлення від зайвої ваги не повинна перевищувати 400 грам в тиждень - при такому темпі схуднення ви отримуєте можливість позбавлятися від жирових плівок без втрат в м'язовій масі.

Пошкодження тканин... ще один наслідок дієти

По мірі збільшення підшкірної тканини в обсязі зростають і ваші шанси постраждати від утворення целюліту в тих ділянках, в яких ваше тіло зазвичай накопичує жир: в області стегон, таза, сідниць і живота. Крім того, внаслідок попеременных стиснень і розтягування шкіри в цих ділянках - для того, щоб пристосуватися до змін в обсязі підшкірної тканини - відбувається пошкодження клітин підшкірного шару. Ніжні еластинові і колагенові волокна здатні винести досить багато циклів такого поперемінного розтягування і стиснення, але з часом вони слабшають і втрачають пружність. А в процесі старіння нашого організму таке навантаження стає ще більш критичною. Якщо ж ви в цій ситуації ще й сидите на дієті, то організм буде позбавлений настільки дорогоцінних колагенових волокон, так як при дотриманні дієти ви змушені виключити з раціону харчування велике число продуктів, поживні речовини з яких йдуть на оновлення клітин колагенових волокон.

Отже, висновок перший: не сідайте на дієту... дотримуйтеся весь час правильної системи живлення.

Що можна сказати про калорії?

Калорії, запасені в різних продуктах, не рівні один одному. Ті калорії, які надходять у наш організм з жирами, перш за все і найбільшою мірою відповідальні за ожиріння. Однією з причин такої поведінки є те, що наш організм легко перетворює тваринні жири в наш власний жир. «Жирні» калорії - а їх майже 97 % - залишаються в організмі у вигляді жирових складок.

Отже, коли наступного разу вам на очі попадеться чергове повідомлення про кількість калорій, що містяться в тому чи іншому продукті, поцікавтеся походженням цих калорій і віддайте перевагу «пісним» калоріях. І взагалі, постарайтеся у своєму житті міркувати про якість споживаної їжі наступним чином: «тверді» продукти, такі як овочі і недроблене зерно, зроблять тканини вашого організму твердими, «жирні» продукти харчування, такі як масло, сир і м'ясо, зроблять ці тканини жирними.

Для переважної кількості людей число калорій, одержуваних з їжею, не повинно бути нижче 1200-1300 калорій. Це той мінімум, який вам знадобиться для ефективних занять фізичними вправами і фігурує в будь-оздоровчої програми. Це відповідає мінімальній кількості калорій, яке забезпечить надходження в організм усіх необхідних поживних речовин, включаючи вітаміни і мінеральні речовини.

Правильне харчування. Основоположні принципи

Першим ділом вам потрібно повністю припинити споживання таких речовин, про які в точності відомо, що вони не принесуть ніякої користі вашому організму. Другим кроком буде перехід на вживання таких продуктів, які містять у собі важливі поживні речовини, необхідні тілу кожної людини.

По можливості слід звести до мінімуму споживання наступної їжі:

- продукти харчування пройшли промислову переробку.

Значно скоротити споживання таких продуктів харчування:

- м'ясо;

- молочні продукти;

- жири;

- цукор;

- сіль.

Антицелюлітна система живлення

У цій системі упор робиться на вживання в їжу свіжих, пісних, багатих поживними речовинами продуктів. Рекомендується віддавати перевагу складним вуглеводам:

- фрукти;

- овочів;

- недробленому зерна;

- бобовим.

Зазначені вище продукти харчування є до того ж найбагатшими джерелами калію. Істотна частина фруктів і овочів вашого повсякденного раціону обов'язково повинна вживатися в їжу в сирому вигляді, так як це є однією зі складових нашої програми правильного харчування.

Крім того, пийте багато чистої води. Рекомендована доза: від 6 до 8 склянок на день.

А власне програма правильного харчування така:

- зберігати в тканинах оптимальне співвідношення калію і натрію;

- усунути дефіцит поживних речовин, як одну з причин утворення целюліту;

- усунути застійні явища в міжтканинних областях;

- завжди харчуватися так, щоб споживані продукти очищали організм;

- харчуватися так, щоб відбувалося зцілення і оновлення клітин різних тканин;

- запобігати та усувати затримку води в організмі;

- сприяти зниженню ваги (при необхідності);

постійно зберігати незмінним власний ідеальний вагу;

- підтримувати свій життєвий тонус на найвищому рівні.

Від чого треба відмовитися... і чому

По можливості виключіть споживання продуктів, що пройшли промислову переробку.

Переважна частина людей поглинає жири, сіль і цукор, а разом з ними - хімічні речовини, абсолютно даремні для нашого організму. Поряд з цими негативними моментами не слід забувати про те, що продукти після промислової обробки повністю або значною мірою втрачають поживних речовин. Хоча реклама говорить, що нам пропонується «насичена» або «багата вітамінами їжа, ми отримуємо продукти, практично начисто позбавлені поживних речовин, а якщо вони щось і збагачені, так це шкідливими в сенсі утворення целюліту хімічними сполуками.

В даний час існує понад 2000 хімічних добавок, які знайшли широке застосування в харчовій промисловості. Багато з таких добавок не пройшли перевірки на належному рівні, інші ж з'єднання не випробовувалися на сумісність один з одним. Багато тисячі інших хімічних сполук обхідними шляхами потрапляють в наш організм з продуктами, коли ці продукти вирощують, консервують, упаковують і зберігають. До таких хімічних сполук відносяться гормони і антибіотики, якими підгодовують тварин, пестициди, розпиляні на полях і городах, а також залишки різних миючих засобів, що використовуються для очищення інструментів і обладнання. Адже наш організм зовсім не призначений для поглинання такої кількості хімічних речовин.

Не зайвим буде засвоїти для себе, що свіжі продукти завжди краще тих, які пройшли хоч якусь промислову переробку. Тому що більшість продуктів харчування після такої переробки сильно видозмінюються і втрачають частину цінних поживних речовин. Пам'ятайте, чим ближче харчовий продукт до свого природного виду, тим вище його поживна цінність. Тому, коли робите покупки в магазинах або на ринку, віддавайте перевагу цілісним, свіжим продуктам і завжди уникайте рубаних, тим або іншим способом перероблених та консервованих. Постарайтеся скоротити до мінімуму, а згодом і повністю виключити споживання різних страв з кухні швидкого приготування, консервованих продуктів, а також продуктів після промислової переробки. Завжди пам'ятайте про те, що чим довший шлях будь-якого продукту харчування до вашого столу, тим довший за ним тягнеться хвіст з жирових, сольових і хімічних добавок.

Зменшіть споживання м'яса

М'ясо і м'ясні продукти - в особливості це відноситься до червоного м'яса - містять дуже багато «жирних» калорій, причому це стосується навіть самим пісним сортам. Але що ще гірше, практично всі сорти м'яса у великій кількості містять різні хімічні сполуки: антибіотики, синтетичні гормони і малі дози пестицидів.

Продукти з переробленого м'яса - ковбаси, копченості та їм подібні - особливо насичені небажаними хімічними добавками, а крім того, містять багато солі.

Що стосується домашньої птиці, намагайтеся віддавати перевагу самим пісним різновидам. На вигляд тушка такої птиці має менш «жовтий» відтінок. Наприклад, птах, рекомендована для смаження, буде менш жирної, ніж та, яка призначена для запікання. Досить пісним є м'ясо індички.

Загалом, постарайтеся змінити свої смакові пристрасті таким чином, щоб білки отримувати не з м'яса, а з якихось інших продуктів харчування. Якщо можливо, спробуйте замінити м'ясо рибою. Якщо ж ви не дивлячись ні на що вирішите і далі включати в свій харчовий раціон м'ясо, скористайтесь хоча б наступними рекомендаціями:

- постарайтеся вживати м'ясо не частіше, ніж 2 рази на тиждень;

- вибирайте саме пісне м'ясо, видаляйте з нього всі видимі ділянки, що вкриті жиром;

- використовуйте м'ясо лише як доповнення або смакову добавку, а не в якості головної страви;

- готуйте м'ясо у вареному або тушкованому вигляді, уникайте смажити його або запікати.

Скоротіть вживання молочних продуктів

Молоко і молочні продукти є традиційним джерелом надходження в організм людини кальцію, а також головним джерелом білка. Але не слід забувати про те, що вони в той же час містять багато жирів. Особливо це стосується молочних продуктів - наприклад, сиру, в якому, до того ж, як правило, присутній дуже багато солі. Тому слід особливо ретельно і обережно вибирати для себе всі молочні продукти.

Не зайвим буде пам'ятати про те, що молочні продукти не єдине джерело кальцію на нашому столі. Багато овочі також містять велику кількість цього елемента: спаржева капуста, шпинат і водяний крес, а також листя буряка і ріпи. Петрушка, проросле зерно і моркву також містять багато кальцію. До інших джерел цього хімічного елемента належать горіхи, насіння соняшнику, хліб з борошна грубого помелу і зерно.

Йогурт

Найкраще вживати в їжу йогурт з низьким вмістом жиру без жодних смакових добавок. Допускається трохи підсолодити його, додавши свіжі фрукти, смородину (ці фрукти порівняно з родзинками містять менше калорій і більше клітковини) або навіть чайну ложку варення (але тільки в тому випадку, якщо воно готувалося без додавання цукру).

Сир

Буде краще, якщо ви віддасте перевагу тим сортам сиру, які готуються із знежиреного молока: творогу, сиру із знежиреного молока типу «моццарелли» або «рікотти». До сортів середньої жирності відносяться «невшатель», швейцарський і «пармезан».

Чудовим способом задоволення потреби у сирі є добавка його в невеликих кількостях в тертому або дрібнопорізаному вигляді до салатів у вигляді смакової приправи. В якості загального правила рекомендуємо вам постаратися за один раз вживати не більше 30-60 грамів сиру і не частіше 3 разів на тиждень.

Молоко

Використовуйте молоко зі зниженим вмістом жиру або знежирене.

Що можна сказати про білках?

Ми потребуємо в цьому важливому живильному речовину, яка сприяє зростанню і зцілення тканин Але навіть незважаючи на те, що білки відіграють настільки важливу роль, ні в якому разі не слід споживати їх занадто багато. І при споживанні білків основним критерієм знову є якість, а не кількість

Всупереч широко розповсюдженому переконанню, білки зовсім не служать матеріалом для безпосереднього «будівництва» м'язової тканини (цей процес вимагає присутності вуглеводів), не є ефективним джерелом зростання енергії організму і не мають якоїсь магічної силою, яка сприяла б зменшенню ваги.

Взагалі кажучи, вам зовсім нема чого турбуватися з приводу того, що у вашому раціоні може виявитися занадто мало білків. У тому випадку, якщо ви харчуєтеся правильно, вся потреба в білках може бути задоволена без утомливих розрахунків. Будь-яка дієта, в якій акцент робиться на споживання овочів, недробленого зерна і бобових, повністю задовольнить потреби вашого організму в білках.

Білки містяться практично у всіх продуктах, які присутні на нашому столі. І буде краще всього, якщо більшу частину білків ви будете споживати у вигляді рослинної їжі.

Скоротіть споживання жирів

Жири не тільки роблять нас більш огрядними, вони до того ж ще перешкоджають нормальному обміну речовин і збільшують вміст в тілі руйнівних для нас вільних радикалів.

І хоча не викликає сумніву той факт, що і вуглеводи і білки, і жири необхідні для здорового раціонального харчування, співвідношення цих речовин в нашому раціоні далеко не однаково. Ідеальна дієта для повноцінного харчування нашого організму повинна включати в себе від 60 до 70 % складних вуглеводів, від 10 до 15 % білків і від 15 до 20 % жирів. Вам може здаватися, що ви вживаєте в їжу дуже мало жирів, але в дійсності виявляється, що частка жирів у вашому раціоні харчування набагато більше, ніж ви думаєте. А відбувається це внаслідок того, що велика частина жирів надходить в наш організм з «прихованих» джерел. В окремих випадках вони є природною частиною продуктів, таких, наприклад, як м'ясо або сир. В інших випадках жири додаються до продуктів у процесі їх кулінарної обробки - різні соуси на вершковою або масляній основі, різні продукти, приготовані у фритюрі і їм подібні. Зрозуміло, велика частина жирів додається в їжу в процесі її кулінарної обробки, і особливо це характерно для кухні швидкого приготування.

Багато низькокалорійні і пісні продукти в | процесі кулінарної обробки або приготування ка- " кого-небудь складного страви перетворюються в насичену жиром їжу. Наочним прикладом цього може служити картопля: 300 грамів картоплі в сирому вигляді :містять всього 2 калорії, обумовлені наявністю в складі жирів. Якщо ви посмажите картоплю, то додасте тим самим 220 «жирних» калорій! Іншим типовим прикладом є макарони. Самі по собі, тобто до свого приготування, вони містять дуже мало жирів. Але коли вони опиняться на вашому столі разом з соусом, особливо якщо цей соус буде на вершковою основі, макарони вже перетворяться в надзвичайно жирне блюдо.

Завжди використовуйте каструлі і сковорідки з анти-пригарным покриттям, що дозволить вам готувати їжу з мінімальною кількістю жирів або взагалі обходяться без них.

Додавайте при необхідності мінімальна кількість вершкового або рослинного масла. Або додавайте антипригарний масляний аерозоль.

Замість звичайного вершкового масла використовуйте топлене. В ньому міститься значно менше жирів. Для здоров'я заміна вершкового масла маргарином не є абсолютно безперечною. Краще все-таки вживати натуральні продукти, але в меншій кількості. Крім того, коли це можливо, рекомендуємо в якості жирів використовувати рослинне масло: наприклад, при смаженні.

Приготовлені овочі краще полити лимонним соком, ніж використовувати для приправи вершкове масло або маргарин. Пікантний смак овочів можуть також додати кілька крапель олії або невелика кількість свіжого тертого сиру.

Майонез використовуйте дуже економно - ніколи не .заливайте їм продукти і не допускайте перенасичення майонезом різних страв. Якщо можливо, з усіх представлених на ринку сортів майонезу віддавайте перевагу тим, які містять мало калорій і збіднені натрієм. З вашої сторони буде розумним кроком взагалі відмовитися від використання майонезу і замінити його йогуртом без смакових добавок.

Замініть частину рослинної олії у ваших салатах йогуртом без смакових добавок або огірковим пюре.

Які жири нам потрібні?

Вживання в їжу деяких жирів надзвичайно важливо для нашого здоров'я, але як ви незабаром переконаєтеся, мова йде про зовсім незначних кількостях. Жири необхідні для формування найтонших клітинних мембран, а також для синтезу гормонів. Крім того, жири використовуються нашим організмом для транспорту і поглинання жиророзчинних вітамінів А, ^, Е і К. І ще: жири перешкоджають висиханню і лущення шкіри та деяких інших тканин, надаючи їм моложавий вигляд.

Остерігайтеся споживання жирів, які пройшли теплову обробку

Уникайте вживати в їжу будь-які продукти, приготовані у фритюрі: картопля фрі, смажену цибулю, рибу фрі, картопляні чіпси, пончики та інші подібні страви. Справа полягає в тому, що коли жири нагріваються до високої температури, їх хімічна будова змінюється. В результаті таких змін жири начисто втрачають будь-яку поживну цінність, а то і зовсім стають отруйними. Ось вам гарне пояснення, чому ніколи не слід повторно нагрівати вже готові для вживання жири

У тих випадках, коли смажите які-небудь продукти в домашніх умовах, завжди використовуйте мінімальну кількість масла і ніколи не нагрівайте його до такої температури, при якій з нього починає виділятися дим. Для смаження настійно рекомендую застосовувати оливкова, арахісова або кунжутне масло.

Рослинні олії

Тому при покупці рослинного масла зверніть особливу увагу на те, яким саме способом проводилася його екстракція. Віддавайте перевагу тим сортам, у яких на етикетці або упаковці повідомляється, що масло отримано методом холодного пресування», що воно «нерафинировано» і що воно в процесі виготовлення не зазнавало хімічних змін. Купуйте рослинне масло, розфасовану у невеликій тарі і обов'язково зберігайте його в холодильнику (остання вимога не стосується тільки оливкової олії, яке може тривалий час зберігатися і при кімнатній температурі). В іншому випадку масло може зіпсуватися, в результаті чого в його складі з'являться дуже небезпечні для здоров'я вільні радикали.

Скоротіть споживання цукру

Наш організм не відчуває абсолютно ні найменшої потреби в рафінованому цукрі. Більш того, вживання цукру призводить до збіднення нашого організму настільки цінним елементом як калій.

Більша частина цукру надходить в наш організм в «прихованою» формою. Внаслідок цього навіть ті люди, які заявляють про те, ніби не їдять солодкого, насправді споживають набагато більше цукру, ніж їм здається. Адже цукор - це головна складова практично всіх харчових продуктів. Він міститься, можна сказати, у всьому, що ми їмо, починаючи з кетчупу і інших приправ і закінчуючи хлібом, крекерами, немолочными соусами, консервованим м'ясом, приправами для салатів, соусом для спагетті і бульонными кубиками - а адже це далеко не повний перелік подібних продуктів. Цукор, так само як і сіль, вживається скоріше за звичкою. І точно так само він абсолютно нічого не дає нашому організму крім непотрібних калорій і могутньої бажання споживати його все більше.

Зрозуміло, мед містить у своєму складі ряд дуже важливих поживних речовин, але в той же час і цукор, внаслідок чого навіть такі такі цінні продукти обов'язково треба вживати в дуже обмеженій кількості. Все вищевикладене зовсім не означає, що нам належить повністю і назавжди виключити цукор і солодощі з свого повсякденного раціону. Таку заборону було б позбавлене будь-якої реальної основи. Просто треба пам'ятати про те, що вживати солодощі слід з великою обережністю.

Не варто також вживати у великій кількості синтетичні замінники цукру, так як це виробить у вас звикання до «солодкого» смаку. Ці замінники допускається вживати в їжу лише в якості тимчасової міри для того, щоб знизити споживання справжнього цукру. Жоден із синтетичних замінників цукру не є повністю безпечним для вашого здоров'я.

Якщо вам дуже хочеться з'їсти чого-небудь солодкого, використовуйте замість солодощів і цукру свіжі фрукти.

По можливості уникайте вживати в їжу консервовані фрукти. Якщо ж в силу якихось обставин, вам доводиться харчуватися виключно такими фруктами, купуйте тільки ті, які консервувалися у власному соку без яких-небудь добавок.

Ніколи не зберігайте в своєму будинку з їстівного і пиття нічого такого, від чого ви збираєтеся з часом відмовитися, наприклад, морозиво, цукерки, печиво, прохолодні напої. Пам'ятайте, що якщо не буде під рукою заборонених продуктів, у вас не виникне спокуси з'їсти або випити це.

У тому випадку, якщо ви віддаєте перевагу пити чай або каву з цукром, поступово зменшуйте кількість. Мине не так вже багато часу, і ви обов'язково відчуєте, що цілком можете обходитися взагалі без цукру.

Скоротіть споживання солі

Переважна більшість людей вживає в їжу занадто багато солі - в середньому, приблизно в 20 разів більше, ніж потрібно нашому організму. Практично всі продукти, які ми вживаємо в їжу, містять кухонну сіль у кількості, цілком достатній для нашого організму. Що ж стосується солі, яку ми додаємо в їжу в процесі її кулінарної обробки або у вже готову страву, а також тієї солі, яка додається в різні продукти харчування при їх промисловій переробці, то це якраз та сіль, вживання якої тягне за собою багато напасті.

Для того щоб запам'ятати, яким саме чином концентрація мінералів впливає на величину обсягу води, задерживаемой в організмі, запам'ятайте таке коротке правило: де є натрій, там незабаром з'явиться і вода. Занадто велике споживання солі приводить до дефіциту в тілі калію і затримці води, а це, в свою чергу, викликає набряки і форсує формування целюліту.

Це зовсім не означає, що кожен з нас залишок свого життя повинен просидіти на дієті, яка виключає вживання солі (якщо, звичайно, до цього немає медичних показань), але більшості з нас варто серйозно подумати про істотне зниження споживання цього продукту. На противагу думку багатьох людей, сіль аж ніяк не покращує смаку їжі, а скоріше змінює його до невпізнання.

Наше щоденне споживання солі всього 200 міліграм в день.

Як і всі інші зміни в харчуванні, зменшення солі в вашому повсякденному раціоні повинно здійснюватися поступово. Ви набагато гостріше відчуєте різницю, набагато легше звикнете і набагато швидше перетворіть мінімальне споживання солі в свою звичку, якщо будете знижувати частку споживаної солі потроху. По можливості краще уникати вживати в їжу консервовані, заморожені, запаковані та інші готові до вживання продукти. Приклавши мінімум зусиль, ви зможете самостійно готувати чудову за зовнішнім виглядом і смаковими якостями їжу, яка, до того ж, постачатиме ваше тіло поживними речовинами, а не отруювати його.

По можливості готуйте їжу з продуктів у природному стані. Дотримуючись цього правила, ви отримаєте можливість контролювати кількість солі, що додається в те або інше блюдо (це, до речі, стосується також цукру і жирів).

У процесі приготування їжі ніколи не соліть її. Якщо вже ви ніяк не можете обійтися без цього, то краще посоліть те або інше блюдо після приготування, коли воно буде стояти на вашому столі - пам'ятайте, додавати сіль треба в мінімальній кількості і лише після того, як ви спробуєте блюдо. Так як сіль буде знаходитися тільки у верхніх шарах їжі, ви відразу помітите, що в такому варіанті солі використовується значно менше.

Як можна ширше використовувати різноманітні сухі трави і спеції для того, щоб посилити смакові якості різних страв. Часник, перець і цибулю зроблять смакові якості їжі, приготованої без додавання солі, значно більш різноманітними. Свіжий лимонний сік також покращує смакові якості багатьох страв. Уникайте вживати в їжу різні багаті сіллю приправи, такі, наприклад, як часникова сіль, цибулина сіль, сельдереевая сіль, ароматизиро-ванна сіль, бульйонні кубики і м'ясний соус. Для отримання найтоншої смакової гами спробуйте додати до страви вино або вишневу настоянку. І не турбуйтеся про те, що в них міститься алкоголь: в процесі кулінарної обробки весь спирт все одно випарується.

Промиваючи деякі продукти, що пройшли промислову переробку, в проточній воді протягом однієї хвилини, ви можете позбутися практично від усієї солі. Цим же способом можна значно знизити вміст натрію в таких продуктах, як консервована квасоля і консервований горошок.

Купуючи ті чи інші готові продукти харчування або напівфабрикати, обов'язково уважно вивчайте всі написи на етикетках та упаковках. Всі складові, у назві яких є слово «натрій», мають у своєму складі багато солі.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua