← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Лікування п'явками: гірудотерапія

версія для друку

Історія гірудотерапії ( лікування п'явками )

лікування п'явками: гірудотерапіяБагато почувши про п'явок, гидливо кривляться. Майже у всіх нас живе засвоєне з дитинства негативне ставлення до Дуремару і його "підопічних". А даремно... П'явки допомагають якщо не всіх, то дуже багатьох заболеваеий і проблем. І від зайвої ваги, проблем з шкірою і фігурою теж допоможуть позбутися.

ЛІКУВАННЯ П'ЯВКАМИ- гірудотерапія або бделотерапия ( від латинського "гірудо" і грецького "бдело"- п'явка ) відомо з незапам'ятних часів. Метод цей, незаслужено забутий сучасною медициною, нині знаходить "другу молодість".

Родоначальник методу - Никандр з Колофона ( 200 - 130 рр. до н.е. ). Авторами перших праць з гірудотерапії є Гіппократ, Гален, Авіценна.

Раніше лікування будь-якого захворювання починали з постановки п'явок. У 18 столітті в Росії їх щорічно використовували близько 30 мільйонів. Метод поставлений над п'явок застосовувався не тільки з лікувальною, але і з косметичною метою. Відомий факт з російської історії: напередодні балу навіть особи царської крові приставляли п'явок за вуха, щоб щоки палали натуральним рум'янцем, і не було втомилися в танцях до ранку.Лікувальний ефект гірудотерапії

Лікувальний ефект гірудотерапії складається з декількох чинників: рефлекторного, механічного і біологічного.

Рефлекторне дію гірудотерапії: п'явка прокушує шкіру тільки в біологічно активних точках ( точках акупунктури ). Механізм рефлекторного дії схожий з таким при голкорефлексотерапії. Механізм дії виражається в розвантаженні регіонального кровотоку. Біологічне забезпечується завдяки наявності в слині п'явки цілої гами біологічно активних речовин.

Гірудин гальмує згортання крові, причому не тільки в місці укусу, але і у всій кровоносній системі. Це зменшує тромбоутворення та в'язкість крові, викликає її підсилений струм по всьому організму, так само, як і струм лімфи, що благотворно впливає на обмінні процеси і спалювання жирів. Крім того, п'явки впливають на гормональні процеси, змушуючи ендокринну систему працювати і виправляючи її "недоліки", що особливо важливо при аліментарному ожирінні.

П'явки володіють нюхом, смаком та дотиком - особливо сильно ці почуття розвинені на передньому кінці тіла, де розташовуються численні надчутливим точки. Голодні п'явки швидко реагують на кров. Якщо в посудину, де знаходяться п'явки, влити трохи крові, вони негайно почнуть здійснювати переднім кінцем швидкі рухи, прагнучи знайти місце, де можна присмоктатися. Медичні п'явки розрізняють і запах шкіри тих істот, кров яких служить їм їжею. Так, якщо в банку з п'явками кинути дві пробки, одна з яких деякий час перебувала в руці чи під пахвою людини, можна спостерігати, як майже всі вони прекрепятся саме до цієї пробці.

Разом з тим п'явки уникають сильно пахнучих речовин і рятуються від них поспішним втечею. З цієї причини перед сеанцом гірудотерапії не рекомендується користуватись духами, дезодорантами, митися пахучим милом або гелем. Навіть протерши шкіру пацієнта спиртом, лікар зазвичай змиває його теплою водою, інакше п'явка не присмокчеться, а буде повзти з потрібного місця.Дієта при лікуванні п'явками

лікування п'явками: гірудотерапіяОскільки п'явки сприяють очищенню організму, під час курсу лікування рекомендується дотримуватися будь-яку очисну дієту, багату вітамінами і мікроелементами, уникати важкої, важко перетравлюваної їжі, копченостей, консервів, а також обмежити споживання цукру, солодкого і мучного.

Пити слід якомога більше, особливо простої води, так як гірудотерапія сприяє посиленню водного обміну в організмі. Також можна заварювати чай з листя кропиви, який сприяє очищенню й оновленню крові.

Зниження надмірної ваги і лікування целюліту гірудотерапією дає більший ефект у поєднанні з іншими процедурами по корекції фігури ( апаратна косметологія, мезотерапія ).

П'явок не можна ставити після ситної їжі і при переповненому кишечнику. В ідеалі кишечник повинен бути спорожнений безпосередньо перед сеансом, а перед курсом гірудотерапії бажано провести глибоке очищення кишечника.Лікування п'явками целюліту

Прояви целюліту знайомі більшості жінок. Мелкобугристая поверхню шкіри спочатку виникає тільки тоді, коли шкіру збирають в складку. Потім горбистість проявляється і без додаткових зусиль.

З часом целюліт може значно спотворити ноги і стегна - вони стають схожими на дріжджове тісто, яке довго і наполегливо тикали пальцем.

На жаль, серед безлічі пропонованих методик боротьби з целюлітом гірудотерапія чомусь "загубилася", хоча це найбільш ефективний метод усунення ефекту "апельсинової кірки", особливо на пізніх і самих важких його форм та стадій.

У слині п'явки міститься близько сотні ферментів, однак у рамках лікування целюліту найбільш важливими є гіалуронідаза і ліпаза ( саме вони надають лікувальну дію ). Гіалуронідаза сприяє розщепленню основної речовини сполучної тканини - гіалуронової кислоти і проникненню в організм інших біологічно активних речовин. "Розсмоктуючу дію гіалуронідази також має значущість при лікуванні захворювань, що супроводжуються рубцевими і спаєчними процесами. Ліпаза ж розщеплює жир, що допомагає при боротьбі із зайвою вагою.

Завдяки наявності в слині п'явки інших біологічно активних речовин поліпшується мікроциркуляція в тканинах, зникають набряки і застійні явища.

Ферменти руйнують жирові відкладення, ліквідують "апельсинову кірку". Відбувається зменшення округлості проблемних зон, нормалізується вага, шкіра стає гладкою, пружною, еластичною. Але не поспішайте ставити п'явки на проблемні зони самостійно! При лікуванні целюліту п'явки зовсім не обов'язково розміщуються на проблемних зонах! Грамотний фахівець індивідуально визначає місця поставлений над з урахуванням наявної у пацієнта супутньої патології.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua