← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Причини целюліту. Фітнес та дієта проти целюліту

версія для друку

Целюліт і зайва вага

целюліт: причини целюлітуЦЕЛЮЛІТ існував завжди, але ставлення до нього не завжди було однаковим. Коли він ховався під довжелезними сукнями і його ніхто не бачив, він наче й не існував, а значить і нікого не хвилювало. Але коли стало модним виставляти своє тіло напоказ, то целюліт спільно з ожирінням став проблемою №1. А найбільш затребуваними процедурами в косметичних салонах напередодні пляжного сезону стали - корекція фігури ( зниження ваги ) і позбавлення від целюліту.

Багато проблему проблему зайвої ваги і целюліту розглядають окремо. Насправді, це не зовсім вірно, так як і в тому, і в іншому випадку провідною ланкою патогенезу є гіпертрофія адипоцитів ( тотальна при ожирінні і локальна при целюліті ). Більш того, найбільш поширеною помилкою при корекції фігури є однобічний підхід - коли, борючись з ожирінням, забувають про целюліт, а намагаючись впливати на жирову тканину в областях целюліту, забувають про жирової тканини в цілому. В результаті після схуднення програм раптом з'являється целюліт, який раніше був непомітний, а після проведення "антицелюлітних" заходів замість жиру з задньої поверхні стегон йде жир зі щік, рук або бюста. Для того щоб цього не відбувалося, необхідно розуміти, які процеси протікають в жировій тканині взагалі і при целюліті зокрема, а також що відбувається в жировій тканини при різних впливах, застосовуваних у косметологічній практиці.Причини целюліту

ЦЕЛЮЛІТ- це косметичний недолік, що утворюється на тлі застійних явищ, який характеризується локальними жировими відкладеннями на животі і стегнах у вигляді горбків або вузлів. Целюліт може бути як у жінок з надлишковою масою тіла, так і у худих, однак у будь-якому випадку спостерігається гіпертрофія адипоцитів, потовщення з'єднувальних перегородок, порушення кровообігу, що в результаті призводить до зміни рельєфу шкіри. Зазвичай до косметолога звертаються з приводу целюліту, розраховуючи заразом позбутися й від зайвої ваги.Целюліт - вторинний статевої чи хвороба?

целюліт: причини целюлітуПерш ніж говорити про лікуванні целюліту, необхідно розібратися, де кінчається целюліт- норма, тобто целюліт як вторинний жіночий статевий ознака, і де починається целюліт- патологія. Якщо говорити тільки про нерівностях шкіри в целюлітних зонах ( задня поверхня стегна, підколінної область, живіт ), які зазвичай описують як "апельсинову кірку", то тут доведеться змиритися з тим, що в одних жінок вона буде сильніше виражена, ніж у інших, і з цим нічого або майже нічого не поробиш. Згідно з гістологічним дослідженням, фактором, що приводить до появи целюліту у жінок є просторова організація жирових часточок. Якщо у чоловіків підшкірна жирова тканина в області стегон і живота складається з невеликих часточок, розділених сполучно - тканинними перегородками, які розташовані по діагоналі до поверхні шкіри, то у жінок часточки більш великі, перегородки розташовані майже перпендикулярно, а сама сполучна тканина менш однорідна. Вираженість ознак целюліту корелює з будовою сполучної тканини і з розміром адипоцитів в даних ділянках. А так як в області стегон і живота у жінок завжди накопичується певна кількість жиру, уникнути появи "апельсинової кірки" практично неможливо. Целюліт як патологія починається тоді, коли до гіпертрофії адипоцитів приєднується порушення мікроциркуляції і метаболізму жирової тканини.

Отже, в патогенезі целюліту провідною ланкою може бути як гіпертрофія адипоцитів, так і порушення мікроциркуляції. У першому випадку пусковим моментом стає переїдання і гіподинамія, а в другому - патологія кровообігу.Замкнений у клітинах

Щодо зв'язку гіпертрофії адипоцитів з патологією кровообігу існують різні гіпотези. Експерементально доведено, що інтенсивність обміну в жировій тканині залежить від інтенсивності кровотоку через жирову тканину - чим краще кровопостачання, тим вище швидкість. При застійних явищах в жировій тканині локальна гіпертрофія адипоцитів може розвиватися навіть на тлі нормальної маси тіла. Крім того, щоб адипоцит міг отримувати жирні кислоти і, навпаки, виділяти їх у кров, він повинен мати контакт з кровоносними посудиною. Якщо адипоцит втрачає зв'язок з микроциркуляционным руслом, жир виявляється замкненим у клітинах. Зате при спробах скинути вагу в першу чергу буде йти в хід найдоступніший жир ( наприклад, замість жиру з стегон і живота йде жир з вилиць і щік, з - за чого особа набуває виснажений вигляд ).Фітнес та дієта проти целюліту

целюліт: причини целюлітуГіпертрофія адипоцитів ( неважливо, тотальна або локальна ) виникає внаслідок дисбалансу між ліполізом ( розщеплення жиру ) і липогинезем ( формуванням жирової тканини ), тобто коли швидкість синтезу тригліциридів перевищує швидкість їх розщеплення на жирні кислоти. Швидкість ліполізу визначається, з одного боку, енергетичними потребами організму, з іншого боку - нервовими і гуморальними впливами. Крім того, на інтенсивність ліполізу впливає швидкість кровотоку в жировій тканині, і при застійних явищах ліполіз істотно сповільнюється.

У програмах з корекції фігури широко застосовуються методи, спрямовані на активацію ліполізу і/або пригнічення ліпогенезу, а також процедури щодо поліпшення кровопостачання жирової тканини в проблемних зонах.

Безсумнівно, стимулятори ліполізу відіграють важливу роль у вирішенні проблем, пов'язаних з надмірної жирової тканиною, проте цілком покладатися на них все-таки не слід. Ніякий, навіть самий потужний "розщеплювач" жирів сам по собі не здатний усунути целюліт або позбавити від зайвої ваги. І причин тут декілька.

По - перше, якщо жирові часточки оточені щільною фіброзною оболонкою, а кровоносних судин на всі адипоцити не вистачає, витягти жир з клітин буде непросто.

По - друге, як уже зазначалося, в організмі є багато іншого, більш доступного жиру, який і буде расходываться в першу чергу.

По - третє, навіть якщо кровопостачання жирової тканини не порушено, і жир благополучно розщеплюється на жирні кислоти, виникає проблема їх утилізації, інакше, не знайшовши застосування, вони знову де - небудь відкладуться. А так як багато хвороб асоційовані з ожирінням ( наприклад, атеросклероз ), пов'язані саме з підвищенням рівня жирних кислот у крові, вирішувати цю проблему треба досить швидко. Для дорослого організму, який вже не так сильно потребує матеріалі для будівництва тканин, самим надійним способом позбавлення від жирних кислот є м'язова робота.

Дієта і фізична активність є головними факторами, модулирующими метаболізм м'язової і жирової тканини, тому, як не банально це звучить, немає сенсу починати заходи по корекції фігури на тлі переїдання і гіподинаміїна головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua