← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

БАД при дієті

версія для друку

Додавати Бади при дієті?

Коли ми «сидимо» на дієті, наш організм має потребу в підвищеній кількості мікроелементів і мінералів. Пояснення дуже просте: вони надходять з їжею, причому досить визначеною. Якщо надходження їжі обмежується, знижується і рівень цих речовин в організмі.

На жаль, європейці давно вже не харчуються так, щоб необхідний запас мікроелементів, вітамінів і мінералів надходив у їжею. Однак у кожної людини є певний резерв, який і починає використовуватися при стресах, підвищених навантаженнях, а також під час дієти.

Небезпечно, якщо дієта використовується часто і неправильно. Зрештою, порушується баланс речовин і організм, навіть якщо втрачає зайві кілограми, позбавляється можливості функціонувати, як раніше. Іншими словами, не враховуючи цих нюансів ми худнемо, отримуємо бажаний результат, однак абсолютно несподівано стикаємося з такими проблемами, як втома, зниження працездатності, шкірні неприємності, випадання волосся і т.д. Наслідки залежать від індивідуальних особливостей людини.

Чи можна цього уникнути? Так. Існують спеціальні добавки, які можуть використовуватися при дотриманні дієти. Особливо це важливо, якщо дієта довга і запланована більше ніж на тиждень.Що в добавках?

Залізо, мідь, цинк, йод, селен, хром, марганець - всі ці мікроелементи є біологічно активними речовинами і потрібні людині в невеликих кількостях. Для нормальної життєдіяльності всі необхідні мікроелементи, проте можна виділити кілька найбільш важливих, без надходження яких може відбутися порушення обміну речовин. Зупинимося на них більш докладно.

Залізо

Підвищує кількість гемоглобіну в крові, впливає на виробництво меланіну і перенесення кисню в гемоглобіні. Необхідно для переносу кисню червоними кров'яними тільцями. Бере участь у виробництві багатьох ферментів. Краще засвоюється разом з вітаміном С. Основні прояви нестачі заліза: відчуття втоми і розбитості, неспокійний нічний сон. При дефіциті заліза зростає ризик інфекційних захворювань.

Добова потреба в залізі у чоловіків 10 мг; у жінок 12-15 мг. Харчові добавки, що містять залізо, протипоказані при гемохроматозі, гемосидерозе, полиситемии і деяких формах анемії.

Мідь

Компонент антиоксидантної ензимної системи. Необхідна для утворення меланіну і метаболізму заліза.

Йод

Забезпечує нормальну роботу щитовидної залози.

Цинк

Необхідний для підтримання здоров'я репродуктивної та імунної систем, а також для відновлення тканин.

Марганець

Компонент ферментативної системи антиоксидантів. Необхідний для здоров'я кісток і нервової системи.

Селен

Діє як антиоксидант для нейтралізації вільних радикалів, сприяє зміцненню імунної системи, живить клітини, захищає їх від дії канцерогенів. Забезпечує еластичність тканин, сприяє нормальному розвитку клітин печінки, мускулатури, підшлункової залози, сприяє виведенню з організму важких металів, попереджає простудні та інфекційні захворювання, підвищує сексуальну активність. Обов'язково повинен поєднуватися з прийомом вітаміну Е.

Хром

Бере участь в регуляції рівня цукру в крові, сприяє виробленню інсуліну. При недостачі хрому організм відчуває великі перевантаження, так як змушений працювати з подвоєною силою, щоб підтримувати баланс цукру.

Якщо під час дієти хочеться солоденького, це свідчить про нестачі хрому. Надходження хрому в організм в цей період може скоротити невиправдано-завищену потребу в солодкому і вуглеводах.Жири: повністю не виключаємо!

Окремо слід сказати про жирах, тому як в більшості дієт саме вони виключаються з раціону. Жири беруть участь у будівництві клітинних мембран, покращує стан шкіри, діяльність головного мозку, імунної системи. Різке обмеження кількості жирів знижує витривалість організму і тривалість життя. Добова потреба в жирах - в середньому близько 80 р. При цьому тваринні жири, у тому числі за рахунок продуктів тваринного походження, повинні складати близько 55 г ( близько 70% ), а рослинні ( в основному за рахунок рослинних олій ) - не менше 25 р.

Поліненасичені жирні кислоти

Дуже корисний для здоров'я компонент. Покращують жировий обмін, знижують рівень холестерину в крові, активізують діяльність імунної системи, підвищують захисні сили організму, розумову працездатність, нормалізують діяльність серцево-судинної системи, знижують ризик пухлинних захворювань, покращують стан шкіри. Від кількості і складу залежить еластичність і проникність клітин, що відбивається на обміні речовин. З поліненасичених жирних кислот - синтезуються речовини - простагландини, які регулюють багато процесів, що відбуваються в тканинах організму.

Серед поліненасичених жирних кислот особливу увагу дієтологи приділяють кислот Омега-3 і Омега-6. Кислоти Омега-3 має суттєвий вплив на серцево-судинну систему, володіють здатністю усувати тромби і рятувати людину від аритмії, мобілізують сили організму, зменшують прояви алергії. Прийом відповідних добавок необхідно поєднувати з вітаміном Е.

Кислоти Омега-6 також необхідні для нормального функціонування організму, але в меншій кількості. Найбільш сприятливим співвідношенням Омега-3, Омега-6 в продуктах харчування фахівці вважають співвідношення 5-10 частин до 1 частини.

Лецитин

Важливий жировий компонент, необхідний для розщеплення і всмоктування жиру, проникнення холестерину і жирних кислот у кров, побудови клітинних оболонок. Покращує обмін речовин, функцію нервової системи. Мають велике значення для профілактики ожиріння, шкірних і серцево-судинних захворювань.За порадою до нутрицевтам

Отже, ще раз з'ясовується, наскільки важливо правильно підібрати дієту і серйозно до неї ставитися. Повторюємо, якщо дієта жорстка і тривала, то звернення до нутрицевтам або, як мінімум, дієтологам просто необхідна. Втрата ваги - не єдина мета дієти. Набагато важливіше хороше самопочуття і нормальне функціонування всіх систем організму в подальшому. Без цього сенсу в дієтах немає.

Після бесіди, а можливо і здачі певних аналізів, лікар допоможе вам не тільки у виборі дієти і подальшого живлення, але і порекомендує Бади, які під час стресового стану будуть підтримувати організм. Адже важливо не тільки психологічний стан, хоча воно, безумовно, первісно, але і ваше самопочуття. А воно багато в чому залежить від хімічних реакцій, що відбуваються в організмі. Як вже говорилося, при нестачі заліза ви будите відчувати сонливість, втома; недолік марганці призведе до примхливості, слезливому настрою, «жаль» себе і бажанням кинути дієту; дефіцит селену може позначитися на сексуальної активності і т.д. Багато мікроелементи необхідно приймати в поєднанні з іншими компонентами. Так, наприклад, селен не буде виробляти належного ефекту без вітаміну Е.

Часто при прояві тих чи інших симптомів, ми розводимо руками і говоримо: «це просто треба пережити, це все через дієти. Ось протягну ще тиждень, скину три кілограми, і більше ніяких дієт, ні за що і ніколи». А між тим багатьох симптомів можна уникнути, збалансувавши хімічний склад крові.

Самостійний вибір і прийом мікроелементів у вигляді Бадів може не дати потрібного результату, тоді як після поради з лікарем ви отримаєте саме той комплекс, який вам необхідний, а також суворі рекомендації щодо його застосування. Зрештою, ви не тільки легше пережити період дієти, але і досягнете бажаного результату швидше і без шкоди для організму.

Слід пам'ятати, що для підтримки результатів дієти не менш важливим є період, який слідує за нею. Якщо почати харчуватися, як до дієти, досягнення швидко зійдуть на «ні». Зменшити тягу до тих або інших продуктів і посилити отриманий ефект також допоможуть біологічно-активні добавки.

Що можемо ми самі?

Багато препаратів, представлені в аптеках продаються без рецепту і розраховані на постійне застосування для підтримки балансу хімічних компонентів в організмі. Вони можуть послужити хорошу службу, однак не можна забувати, що дози цих препаратів розраховані на звичайний період життя, а дієта відноситься до розряду стресових ситуацій. Крім того, приймаючи Бади без консультації з лікарем, є ризик перевищити допустиму дозу визначених компонентів, що загрожує наслідками, які нам зовсім ні до чого.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua