← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Обжерливість. ІМТ

версія для друку

Напади обжерливості ( булімія )У чому причина нападів обжерливості? У відсутності сили волі, або в даному випадку задіяні приховані фактори, протистояти яким слабка людина не може? Але ж люди підкорили космос, гори й океани, про котлету перемогти не в змозі?! Нерозумно якось... Але спробуємо розібратися.

Слово «булімія» походить від грецьких «bus» - «бик» і «limos» - «голод». Однак найчастіше її нагороджують епітетом «вовчий голод». Булімія характеризується виникають у вигляді нападів відчуттям болісного голоду, супроводжується різкою слабкістю, іноді навіть непритомністю, болем в підшлунковій області.

Лікарі називають цей стан «компульсивним харчовим поведінкою» або «харчовим запоєм». Можна відзначити два основних шляхи, на нерівні стежинки яких збиваються нещасні жертви загадкового недуги.

Перший шлях: тут бродять люди, які страждають ожирінням. Провокують напади обжерливості, як правило, незбалансовані дієти. Не можна змусити організм швидко втратити те, що він любить, і до чого звик! Він буде захищатися! Неконтрольований момент пожирання всього, що попадеться під руку, зазвичай триває від 30 хвилин до 2 годин. Після цього подобревшие товстунчики відчувають себе задоволеними та щасливими і спокійно засинають, блаженно посміхаючись.

Другий шлях: це навіть страшніше, ніж перший випадок. Люди, переважна більшість з яких з нормальною вагою ( індекс маси тіла у них в межах допустимого - про це мова піде нижче ), одного разу вирішують, що їм необхідно радикально схуднути. І тут трапляється перший парадокс! Потрібно прийти на консультацію до професіонала, який допоможе скласти правильну дієту, розраховану на довготривалий результат, дасть позитивний емоційний настрій, однак попередньо змусить відвідати деяких лікарів, випише направлення на аналізи, проведе бесіду - і тільки потім буде прийнято рішення і про дієту, і про можливу фізичному навантаженні, і про додаткові процедури.

Але замість цього людина або звертається до відвертого шарлатану, або слухає нерідко суперечливі поради друзів і подруг, або починає самостійно виснажувати себе невиправдано строгою дієтою і важкими вправами. Результат легко передбачуваний: такі «подвиги» і незбалансоване харчування призводять до стресового стану всього організму, ослаблення імунітету, зниження рівня життєвого потенціалу ( навіть, якщо на якийсь час здалося, що ви готові гори звернути ).

Згодом з'являється дратівливість, злість, агресія, напади меланхолії і туги. Виникає дієтична депресія. Ось тут-то організм і починає мстити. Спочатку епізоди обжерливості можуть мати місце як проста реакція на стрес: один раз в місяць. Але якщо подібне стало відбуватися в періодичністю два рази на тиждень, і протягом шести місяців - це вже хвороба.

Люди інтуїтивно відчувають, що знаходяться на хибному шляху, переживають з-за цього, розкаюються у скоєному. І тут їх наздоганяє другий парадокс, ще більш страшний. Знову-таки, замість того, щоб звернутися до лікаря, страждальці вважають себе вправі компенсувати надлишкове надходження їжі штучно викликаної блювотою, або ставлять, ледь не по кілька разів на день клізму, або кожен вечір поглинають сильні проносні засоби. В результаті організм вимотується настільки, що вже просто не в змозі приймати їжу: вона мимовільно відторгається, блювотний рефлекс може виникнути при одному тільки погляді на їжу або від одного її запаху. Психологічна травма наявності. У фізіологічному плані людини наздоганяє виснаження.Індекс маси тіла. ІМТ

Перш за все, визначаємо відправну точку. Потрібно тверезо, нічого не приховуючи і не прикрашаючи, вести харчовий щоденник: як, коли, що і скільки ви їсте. Протягом 2-х тижнів. При цьому харчуватися слід як завжди, не намагаючись що-небудь зменшити або зменшити: тут важливі чесність і точність. Потім ретельно треба підрахувати ( це може зробити лікар ) калорії. І ви побачите, до якої калорійності звик ваш організм. Далі обчислюємо індекс маси тіла:

 • ІМТ = маса тіла в кг/ ( зростання в м2 ).

 • Нормальним вважається ІМТ від 18,5 до 25.

 • Менше 18 ( до 15 ) - дефіцит маси тіла.

 • Від 25 до 30 - надлишок маси тіла.

 • Від 30 до 40 - ожиріння.

 • Від 40 до 70 - значно виражене ожиріння.


Калорія. Калорійність. Норма споживання калорій

Калорія - позасистемна одиниця кількості теплоти. Кілокалорія дорівнює 1000 калорій. Калорійність - кількість енергії, виражене у килоджоулях або кілокалоріях, яку організм отримує при окисленні 100 г харчового продукту.

Щоб визначити свою щоденну потребу в калоріях, можна скористатися наступною формулою: 655 + ( 9,6 х вага в кг ) + ( 1,8 х зріст в см ) - ( 4,7 х вік ).

Тепер визначте рівень вашої активності. Якщо ви ведете сидячий спосіб життя, отримане число помножте на 1,2; якщо 3 - 5 разів на тиждень ходите в спортзал - на 1,5, а при більш інтенсивних навантаженнях на 1,7.

В результаті ви отримаєте мінімальну денне споживання калорій з урахуванням вашого рівня активності.

Що таке метаболізм? Говорячи простою мовою - це інтенсивність, з якою наш організм перетворює містяться в продуктах харчування речовини в енергію або калорії. Так, з'їдений бутерброд перетворюється в субстанцію, іменовану глюкозою. Але якщо в даний момент організм не відчуває потреби в енергії, калорії перетворяться в жир. Якщо ж ви задовольняли законний голод, вони без залишку підуть на підтримку роботи всіх органів і систем. Звідси «золоте правило» метаболізму: не хочете обзавестися зайвими кілограмами, не споживайте більше калорій, ніж можете витратити.

Сідаючи на дієту, не потрібно надриватися. Формула успіху: без шкоди для організму можна втратити не більше 4-5 кг на місяць, причому не більше 3 місяців підряд - потім необхідно зробити перерву на 1-2 місяці. Зрозуміло, ця «переменка» не дає права повертатися до минулого способу життя. Якщо розлучатися і ненависними кілограмами швидше, вас незабаром вразить рикошет: скинутий такими зусиллями зайву вагу швидко повернеться, причому організм почне запекло акумулювати нові запаси.

Щоб досягти бажаного ефекту, потрібно всього лише обмежити себе в їжі, прибравши ... 600 ккал. Адже нас цікавить ДОВГОТРИВАЛИЙ результат, тобто все життя ми не маємо наміру повертатися до того, з чого почали. Якщо ж сісти на жорсткі дієти ( весь день - від 700 до 1200 ккал ), то, втрачаючи набагато більше - близько 1000 ккал у день, - ми повільно, але вірно рухаємося до дієтичної депресії. До речі, 100-грамовий шматок вершкового масла - це, в середньому, 650-750 ккал. А рослинне масло - той же жир: в ньому немає холестерину, але жирність даного продукту ніхто не відміняв.

Слід зазначити, що для задоволення нормальної потреби організму в мікроелементах необхідно отримувати приблизно 5000 ккал в день ( так як наша сьогоднішня їжа дуже бідна мікроелементами ). Тому на низькокалорійних дієтах потрібно намагатися забезпечити збалансованість харчування.Правила дієт

На правильно підібраною, збалансованій дієті легке відчуття голоду через 3-7 днів майже повністю проходить.

Це природне почуття в перші кілька днів, і треба бути готовим його подолати.

Важливо знати основні психологічні принципи, які допоможуть подолати всі труднощі на шляху до ідеальної фігури здорового способу життя. Людина - істота соціальна. Поведінкова модифікація - спосіб перехитрити самого себе.

 • Ставте собі питання: «Чому?» - це основне питання, на який потрібно чесно відповісти, перш ніж відправити в рот черговий шматочок. Розберіться, голод чи рухає вами або бажання прогнати тугу-печаль?

 • Дуже важлива психологічна підтримка фахівця, компанія однодумців, підтримка родичів.

 • Значущі позитивні результати в перші кілька тижнів здатні відкрити друге дихання.

 • Не можна терпіти сильний голод ( харчуватися треба 4 рази в день, причому останній раз - за 2 години до сну ).

 • Не слід ходити за продуктами ( це реальний шанс накупити зайвого, а то і незаплановано перекусити на ходу ).

 • Система заохочень - робіть собі подарунки за кожну маленьку перемогу.

 • Їжте за сервірованим столом ( на тарілці повинна лежати строго певна порція - і не більше ).

 • Їжте повільно.

 • Ретельно пережовуйте їжу ( робіть не менше 20 жувальних рухів ).

 • Сидіть прямо.

 • Дивитися телевізор під час їжі категорично забороняється.

 • Хотіти пити і хотіти їсти - зовсім не одне і те ж.

 • Плануйте своє меню і намагайтеся не вибиватися з рамок.

 • Не провокуйте ситуації, коли важко буде втриматися від спокуси з'їсти улюблену страву.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua