← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!





Жирова дієта

версія для друку

Жирова дієта Кваснєвського

жирова дієтаДо недавнього часу споживати менше жирів здавалося логічним. Одна молекула жиру несе в собі 9 калорій, у той час як молекула вуглеводів - всього 4. Але раптом деякі «єретики» проголосили таку істину: жири допомагають худнути! Правда, для цього треба скоротити прийом вуглеводів. В цілому жирова дієта, розрахована на втрату ваги, виглядає так. Ви їсте менше вуглеводів, зате ніяк не обмежуєте себе в плані протеїнів ( мова йде про природні джерела протеїну, що містять високий відсоток жирів ). Більш того, жири ви споживаєте ще й додатково - головним чином ненасичені рослинні.

ЖИРОВА ДІЄТА запускає механізм утилізації підшкірних жирових накопичень. У результаті відбувається суттєва економія внутрішньом'язових енергетичних резервів - глікогену і так званого внутрішньом'язового жиру. «Якщо ви хочете бути здоровою людиною і мати ідеальну фігуру, - радить польський дієтолог Ян Кваснєвський, - забудьте про модних фруктово-кефірних дієт і починайте активно споживати жирну їжу».

Проблемою здорового харчування пан Кваснєвський займається вже більше 30 років. За цей час ним була створена система, що одержала назву «Оптимальне харчування», яку дієтолог пропонує не тільки в якості універсальної дієти ( він проголосив, що співвідношення основних компонентів харчування на столі має бути наступним: білки ( 1,0 ), жири ( 2,5-3,5 ) і вуглеводи ( 0,8 ) - це довічний вирок, інакше не схуднете ), але і, будучи практикуючим лікарем-терапевтом, з успіхом застосовує для лікування серцево-судинних, ниркових та інших захворювань. У чому ж секрет жирової дієти?

Насамперед, доктор Кваснєвський радить є в спокійній обстановці, розслабившись і ретельно пережовуючи їжу. Про справи, читанні, телевізорі на час обіду бажано забути. Після їжі слід відпочити хвилин 15, а до активної фізичної діяльності приступати не раніше, ніж через 2-3 години. Власне, в цьому більшість дієтологів повністю підтримують Кваснєвського. А ось від переліку продуктів, які він рекомендує вживати в їжу, у багатьох волосся стає дибки.



Суть жирової дієти Кваснєвського

жирова дієтаВ результаті багаторічних досліджень Кваснєвський прийшов до висновку, що є потрібно тільки таку їжу, яка легко засвоюється і при цьому дає багато енергії. На його думку, цим вимогам задовольняють виключно... тваринні білки і жири. Тобто м'ясо і сало. Все інше польський дієтолог радить з раціону виключити або хоча б суттєво обмежити споживання. Взяти, наприклад, овочі і фрукти. Навіщо їх є, - каже Кваснєвський, - якщо вони складаються в основному з води? Набагато простіше випити кілька склянок чистої води і не завантажувати свій шлунок зайвою роботою. Що стосується вітамінів, необхідних для нормальної життєдіяльності організму, то вони містять у достатній кількості і в м'ясі. Особливо в субпродуктах, якими ми часто нехтуємо: в печінці, серці, легенях, нирках... Зазвичай дієтологи радять споживати більше рослинних жирів. Зокрема, соняшникової або оливкової олії. Нічого вважати куди більш корисним жир тваринний, то сало, наприклад.

Категорично відмовитися польський дієтолог радить від клітковини, що міститься у висівках, зернах, хліб... Клітковину зазвичай рекомендують для поліпшення діяльності кишечника. Кваснєвський вважає це дурницею і пояснює: клітковина зовсім не засвоюється організмом, так навіщо її є?

Чому ж тоді, на його думку, слід харчуватися? Яйцями ( 5-8 штук в день! ), м'ясом, салом, субпродуктами і молоком ( особливо корисні вершки і сири ). І все це повинно бути не просто жирним, а дуже жирним!

При цьому доктор Кваснєвський все ж пропонує іноді додавати в раціон продукти, що містять мінімум вуглеводів - картопля, макарони, борошно, овочі. Але небагато: в день достатньо кілька картоплин або одного шматочка хліба.

Як стверджує дієтолог, цього цілком досить на цілий день, оскільки їжа дуже ситна. Але якщо виникає бажання ще й повечеряти, на здоров'я.

У ДІЄТІ КВАСНЄВСЬКОГО взагалі немає строго певного часу для прийому їжі, їсти треба тоді, коли захочеться. Захотілося ввечері? Будь ласка! Для вечері чудово підійдуть два сирника з маслом, ложечка несолодкого мармеладу і склянка жирних вершків.

Переходити на жирне харчування доктор Кваснєвський радить не поступово, а відразу. Вже незабаром, стверджує він, ви відчуєте прилив енергії, бадьорості і оптимізму. Покращиться загальний стан здоров'я. Але найголовніше, що повинно порадувати мучаться від супермодних дієт дам: вже через кілька місяців вага повертається в норму. Повні худнуть, а худі повніють. В подальшому, за умови дотримання дієти, організм сам зберігати для вас вагу.

І це не порожні слова і не рекламні обіцянки. У доктора Кваснєвського тільки в Польщі більше двох мільйонів послідовників, багато років практикують його систему живлення і прекрасно себе почувають. Багато з них об'єдналися в клуби, де збираються і обговорюють нові рецепти «жирних страв.



Критика жирової дієти Кваснєвського

жирова дієтаІснує і чимало критиків жирової дієти: Дієтологи рекомендують здоровій жінці зовсім інше співвідношення в раціоні білків, жирів і вуглеводів: 0,7-0,8 : 0,8-1,0 : 3,6-4,0 . В залежності від того, скільки ви рухаєтеся, додавайте 200-500 ккал у день. Якщо ж хочете схуднути, краще трохи або зовсім нічого не додавати. А позбавлення від ожиріння при збільшенні в 2-3 рази кількості жирів в їжі більше схоже на нонсенс...

Не секрет, що людям завжди хочеться дива, нового способу, який дозволив би різко схуднути. А вже якщо він не вимагає відмови від смачненького... Шанувальники не замислюються, що офіційна дієтологія працювала не один десяток років, вивчила і проаналізувала сотні тисяч ситуацій, а «чудова дієта» - від сили 200-300 випадків за 2-3 роки».

Що стосується білків, то вони необхідні нам постійно, оскільки є основним будівельним матеріалом для організму. Більшість медиків сходяться на думці, що в раціоні на частку білків має припадати 12-15%. Кваснєвський ж бореться за те, щоб білків було приблизно 19%, але не більше 1 г на 1 кг маси тіла - зайве перетвориться в жир! І вкрай важливо якість споживаних білків. Мається на увазі, що не будь протеїн містить всі незамінні амінокислоти ( якраз ті «цеглинки», з яких складається» будь-який орган ).

Самий повноцінний, з цієї точки зору, білок яєчний та молочний. Білок м'яса трохи гірше, але теж згодиться. А ось рослини... В кукурудзі немає незамінних амінокислот триптофану і лізину, у пшениці - лізину, в бобах - метіоніну. Якщо вже ніяк не хочете відмовлятися від рослинного протеїну, йде на поступку пан Кваснєвський, комбінуйте пшеницю і боби, хоч як-то наберете потрібні амінокислоти. Але все ж краще омлет ( яйця куди більш по душі Кваснєвському ).

«Що стосується повноцінності, - зазначає Юлія Дробашенко, - то люди вже давно прийшли до висновку, що найкраще доповнювати рослинні білки тваринами. Класичний приклад - пироги з м'ясом або з капустою і яйцем. З них отримуєш багату і дуже смачну аминокислотную суміш, доповнену клітковиною. Вона і допоможе шлунку і кишечнику спокійно переробити білки».



Вуглеводи в дієті Кваснєвського

На думку Кваснєвського, саме через проклятих вуглеводів всі біди з ожирінням! Недарма, вважає він, великий і дрібний рогатий худобу відгодовують рослинною їжею, адже рослини - основне джерело вуглеводів.

У нашому травному тракті більшість вуглеводів перетворюються в універсальне паливо - глюкозу. Але з жирів організм ще й будує клітинні мембрани, виробляє гормони тощо, а глюкоза - тільки паливо. Його можна або відразу спалити, або відкласти «засіки батьківщини», стверджує автор жирової дієти. Коли занадто багато глюкози, печінка запускає «жироперерабатывающий заводик», звертає вуглеводи в зайві кілограми на тілі. Ось чому саме вуглеводи - перший ворог тих, хто стежить за вагою. І все-таки їх ( вуглеводів ) потрібно споживати близько 50 г в день, погоджується Кваснєвський, інакше організму не вистачить сил, щоб повністю переробити жири. З'являться так звані кетонові тіла - «уламки» жирових молекул. Подібний стан називається кетоз. При ньому людина відчуває себе досить незатишно - млявий, сонливий, не може зосередитися, голова погано міркує... Крім того, під час кетозу організм починає розкладати білки, у тому числі необхідні для м'язів.



Схуднення за жировій дієті Кваснєвського

жирова дієтаСхудлі на жировій дієті дійсно є. Кваснєвський переконаний: в ожирінні винен тільки неправильне співвідношення жирів і вуглеводів. Так, він рекомендує, є дуже висококалорійні продукти. Але рідко - 2-3 рази на день, а частіше й не захочеш, адже жир і білок довго перетравлюються. І ніяких перекусів!

Приблизний добовий набір продуктів жирової дієти:

Сніданок: яєчня як мінімум з 3-х яєць зі шкварками, шматочок хліба ( обов'язково вмочити в жирі ), несолодкий чай.

Обід: 150 г жирного карбонаду, обсмаженого в яйці і сухарях, кілька картоплин, розтертих в жирі від смаження, і невеликий маринований огірок.



Користувальницький пошук








missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua