← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Сидите на дієті?

версія для друку

10 факторів, які шкодять дієті

сидите на дієтіЧасто доводиться стикатися з тим, що дієти не діють. Чи діють, але до певного моменту, а обіцяних «мінус п'яти - десяти - тридцяти» за зазначений термін домогтися не вдалося. Отже, що ж шкодить дієті?

1.Диета неправильно підібрана

Ніколи не вибирайте дієту «за компанію» або тому, що вона сподобалася, так як в ній є все, що ви «любите» або до чого звикли. Жінка, яка звикла їсти три рази в день котлети з сардельками, неодмінно вибере білкову дієту. Хоча білком цим організм дами «забитий» до межі! Їй би фруктів з овочами, але - «звичка понад нам дана». Так що перш ніж вибирати дієту ( якщо вже ви вирішили робити це самі, без медичної ради і контролю ), відстежуйте свій раціон. З'ясуйте, яких продуктів ви споживаєте багато, а будь - мало. І вибирайте дієту так, щоб ваше меню стало більш збалансованим, або за принципом компенсації відсутнього.

2.Вторичная вигода

Вторинної вигодою від зайвих кілограмів психологи іменують неусвідомлювані нами переваги, які ми отримуємо від існуючої проблеми. З одного боку, ми начебто щиро хочемо від неї позбутися, з іншого - проблема потрібна нам, оскільки тільки таким чином ми можемо отримати щось дуже важливе для себе. Накопичення кілограмів - це захисна реакція організму від якого-небудь дискомфорту, круто замішана на прагненні отримати їжу як насолоду, винагороду, з одного боку, і уникнути покарання - з іншого.

Ще в дитинстві дитина може почати відчувати тягу до солодкого, засвоївши, що воно заспокоює. Адже їжа - перше задоволення, доступне людині з народження. А заохочуваний бажанням батьків і бабусь бачити пухленького бутуза, маля неусвідомлено продовжує набирати вагу, щоб відповідати очікуванням. Вам відомо, що «хороші дівчатка і хлопчики їдять з апетитом і нічого не залишають на тарілці». Все, програма закладена, залишається тільки сумлінно, не сачкуя, виконувати її, а то станеш «поганою дівчинкою». Або «поганим хлопчиком». Ще й покарати можуть...

Деколи вага починає зростати у відповідь на жорсткий контроль з боку батьків, як внутрішній протест і спосіб заявити: «Я самостійна особистість, і можу дозволити собі бути не таким, яким ви хочете мене бачити». В даному випадку, чим більше батьки будуть акцентувати увагу дитини на його вагу і інших видимих їм ( але не завжди реально існуючих ) недоліки, тим сильніше виявиться протест.

У школі великий вплив надають однолітки. Якщо дитина потрапляє в ситуацію відторгнення колективом, виникнення зайвої ваги і його стрімке наростання також можуть бути своєрідним протестом. А іноді єдиним способом звернути на себе увагу - якщо не переваги, то хоч недоліками.

Ще раз повторимо, людина робить все це несвідомо, тобто не відчуваючи бажання повніти, а, навпаки, щиро роблячи спроби привести себе в норму. В юності у дівчат, які зазнали сексуального насильства, в результаті пережитого стресу і з метою захисту від подібних стресів і в майбутньому на підсвідомому рівні нерідко дозріває рішення: «Стану товстої і негарною, щоб жодним чином не привертати уваги чоловіків».

Напружена - і успішна! - навчання теж дає підсвідомості привід до включення програми набору зайвої ваги: «Я розумний, серйозний і відповідальний чоловік, зовсім не схожий на цих дурних пустушок з фігурами моделей». А чого вартий «заїдання» екзаменаційних стресів!

Я не закликаю до поганої успішності заради гарного здоров'я. Я звертаю увагу відмінників на необхідність свідомо стежити за собою, бо при усвідомленні проблеми, тобто при переведенні її з області несвідомого в область свідомого, ми робимо її такою складною.

Сам факт усвідомлення несвідомого причини своєї повноти - вже важіль зниження ваги, здатний позбавити від нав'язливого бажання постійно щось жувати.

З заміжжям додаються й інші причини: підсвідомість вважає себе зобов'язаним підігнати тіло під більш жіночний образ дружини і матері, тобто дами з яскраво вираженими формами.

У професійній сфері, як у жінок, так і у чоловіків однією з причин повноти може бути підсвідоме бажання володіти великим професійним або науковим ВАГОЮ серед досвідчених колег. В такому випадку велика маса тіла стає синонімом авторитету.

Підсвідомість може використовувати зайву вагу як спосіб утримати чоловіка біля себе: «Кому я така потрібна? Все найкраще я віддала тобі, і тепер ти просто зобов'язаний бути поруч».

3.Чувство провини

сидите на дієтіНе так важливо, що і скільки ви їсте, як те, ЯК ви ставитеся до съеденному, і самого процесу споживання їжі. Якщо ви з радістю і задоволенням з'їсте величезний торт, повірте, він не принесе великої шкоди.

А от якщо кожен малесенький шматочок шоколаду або копченої ковбаски ви супроводжуєте почуттям провини, докорами сумління і роздумами про те, як же огидно ви вчинили - шкода буде відчутним.

Вся інформація, якою ви супроводжуєте до столу, міцно записується в вашому організмі - тому обов'язково їжте із задоволенням і вдячністю, насолоджуючись повною мірою навіть самими забороненими плодами.

4.Нелюбовь до себе

Найбільше роздратування у період стресу, як ні парадоксально, викликаємо у себе ми самі. І фігура у нас не така, і очі не того кольору, і ніс занадто великий, і волосся погані, - загалом, все-все-все нам не подобається. Про що ми не втомлюємося нагадувати собі при кожному погляді в дзеркало. А це - додатковий стрес. Отже, замість того щоб безупинно себе критикувати, говорите собі компліменти, посміхайтеся своєму відображенню, а замість того, щоб вишукувати недоліки, шукайте гідності. Подивіться, які м'які і густі у вас волосся, або як досконала форма вашої грудей, яка ви м'яка округла або, навпаки, тендітна і мініатюрна... Було б бажання, а позитивні моменти знайдуться завжди. При такому підході ви будите дарувати собі любов, турботу і увагу, сприяючи додаткової виробленню ендорфінів і успішній боротьбі зі стресом.

5.Строгое дотримання дієти

Занадто суворе дотримання дієти створює додатковий стрес для організму. А під час стресу, замість того щоб розщеплювати надлишки жиру, організм, навпаки, спрямовує всі сили на їх накопичення - а раптом буде ще гірше? Тому обов'язково дозволяйте собі іноді ( приблизно раз в 5-7 днів ) розслабитися: сходити з подружками в кафе, з'їсти улюблену заборонену блюдо або просто потрійну порцію, випити каву з пиріжками або з'їсти хот-доги.

Майте на увазі, що в той момент, коли ви відчуваєте почуття голоду, жири не розщеплюються. Тому вся їжа повинна бути розподілена протягом дня таким чином, щоб їсти вам не хотілося.

6.Постоянные «послаблення»

сидите на дієтіЯк кажуть, взявся за гуж... Припиніть на час спілкуватися з подругами, сбивающими вас зі шляху істинного і уговаривающими: «Ну, з'їж шматочок, тільки спробуй, дуже смачно!», а що з'явилося використовуйте час для відвідування фітнес-центру або сауни.

7.Недостаток вітамінів

Для нормального функціонування наш організм повинен щодня отримувати певну дозу вітамінів, мікроелементів і інших корисних речовин, без яких він просто не зможе працювати. Так що, вибираючи і дотримуючись дієти, цей фактор необхідно враховувати самим ретельним чином. Інакше для чого-то організму просто не вистачить сил. В результаті замість користі буде один шкоди, а з'їдені «корисні» продукти перетворяться в шлаки.

8.Количество рідини

Щоб накопичені відкладення йшли з організму, необхідно велику кількість рідини. А рідина ми отримуємо тільки з води! Ви можете пити скільки завгодно чаю, кави, соків - рідини все одно буде не вистачати. Це найпоширеніша помилка: що все рідке, що надходить у наш організм, і є питво. Насправді все, окрім води, є їжею і вимагає перетравлення в шлунку і кишечнику. Тому пийте не менше 2-3 л води в день. Причому пити теж треба правильно: за 20 хвилин до їжі, і ні в якому разі не під час - тим самим ви розбавляєте шлунковий сік і ускладнюєте процес обробки їжі.

9.Установки

Чи слухаєте ви свій організм, збираючись поїсти або вирішуючи, наситилися ви чи ні? Або підміняєте його сигнали завченими з дитинства установками типу «обід повинен складатися з трьох страв», «без хліба їжі не їжа», «суп обов'язковий кожен день, інакше будеш ходити голодним» і т.д.? Особисто я зустрічала безліч людей, які саме на підставі цього стверджують, що краще вони з'їдять суп - «гарячу кружку», ніж пару фруктів, а якщо в обід у них буде тільки одне блюдо, вони просто не зможуть нічого робити і будуть страждати від голоду.

Вчіться розділяти ці речі - тоді ви завжди будете перебувати в гармонії зі своїм тілом.

10.Вера у миттєвий результат

Той факт, що різні «фігурні» добавки, препарати, таблетки та чаї далеко не завжди корисні і безпечні, як стверджує реклама, думаю, відомі всім. Але хто ж їх купує! Сподіваюся, не ви?

Якщо хочете використовувати подібні препарати, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем ( а не дилером компанії-розповсюджувача ) і приймайте їх під його суворим наглядом.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua