← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Дієта Аткінса, кремлівська дієта, дієта Певзнера

версія для друку

Модні низьковуглеводні дієтикремлівська дієтаЧому одну з сучасних модних низьковуглеводних дієт називають «кремлівської»? Вважаємо, що до Московського кремля ця дієта ніякого відношення не має. Там під час трапез використовують рекомендації столичних дієтологів, перевірених десятиліттями в умовах Клініки лікувального харчування, і кулінарне мистецтво, пронесшее через століття свої кращі рецепти. Але справа не в назві. «Кремлівська дієта», як і низкоуглеводная дієта Певзнера, як і дієта Аткінса ( у світі дієтології існують і інші низьковуглеводні дієти ) являє собою модифікований варіант низьковуглеводних дієт.Огляд низьковуглеводних дієт

Існує легенда про те, що в Стародавньому Китаї застосовувався спосіб страти, при якому засудженого годували тільки вареним м'ясом. При цьому нирки не справлялися з виведенням з організму продуктів обміну білків, і внаслідок отруєння організму азотистими сполуками через 1-2 місяці злочинець гинув.

Далеко не байдуже для організму кількість в раціоні вуглеводів. Видатний дієтолог, засновник Клініки лікувального харчування, професор М. І. Певзнер ( 1872 - 1952 ) у 1949 році писав: «Встановлено, що дієта, багата жиром, але бідна вуглеводами, викликає дегідратацію ( зменшення вмісту води в організмі ). Цим, мабуть, пояснюється той факт, що у деяких гладких хворих під впливом харчового раціону з нормальною кількістю жиру ( до 100 г в день ) і з різким обмеженням вуглеводів, а також внаслідок дегідратації тканин вага поступово знижується. У деяких дуже огрядних хворих така дієта сприяла втраті ваги при хорошому самопочутті».

М.І. Певзнер застосовував дієти зі зниженим кількістю вуглеводів ( 125-150 г вуглеводи, білки - до 100 г, жирів 100-120 г ) при лікуванні хворих, що проходили курс дієтичного лікування в Клініці лікувального харчування при ожирінні, ревматизмі, алергічних захворюваннях. Таким чином, першим вченим-дієтологом, який розробив низкоуглеводную дієту і застосував її в умовах Клініки лікувального харчування, є професор М.І. Певзнер.

Дієта доктора Роберта Аткінса ( 1930-2003 ) - кардіолога, дієтолога, який очолював медичний центр в Нью-Йорку - більш жорстка порівняно з низкоуглеводной дієти Певзнера.

кремлівська дієтаНа дієті доктора Аткінса ми зупинимося більш докладно з тієї причини, що на наш погляд, її концепція дуже близька концепції «кремлівської» дієти. Основне положення теорії Аткінса: вуглеводи стимулюють секрецію інсуліну, що в свою чергу сприяє підвищенню апетиту. Автор вважає, що, обмеживши споживання вуглеводів до 20 і навіть 10 г на добу, може домогтися розвитку доброякісного кетозу, при якому відчуття голоду і апетит знижуються. Кетоз, по Аткінсу, не можна плутати з катоацидозом. При доброякісному кетозі кетонові тіла, які утворюються при розщепленні жиру, виділяються з сечею, а іноді і з видихуваним повітрям. У цьому причина неприємного запаху з рота у пацієнтів доктора Аткінса.

По Аткінсу, схуднення можливо на тлі споживання достатньо великої кількості жиру і білка та досить високої калорійності раціону, причому в підрахунку калорій немає необхідності. Суть дієти Аткінса - споживання вкрай малу кількість вуглеводів і великої кількості жирів і білка. Типове меню початковій стадії дієти Аткінса містить 1200-2000 ккал, і лише 20 г вуглеводів на добу. Крім вимоги різко обмежити ( майже повністю виключити ) споживання вуглеводів, інших обмежень у дієті немає, підрахунок калорій не потрібно.

Низкоуглеводная дієта забезпечує надходження в організм великої кількості білків і жирів, часто з високим вмістом насичених жирів і холестерину.

На думку професора Д.Г. Бессесена, директора клініки ендокринології Університету Колорадо ( 2004 р ) «швидке зниження маси тіла на початковому етапі дієти Аткінса доведено; воно обумовлено, головним чином, мобілізацією глікогену з депо і швидким розвитком почуття насичення.. не Можна виключити, що в деяких випадках ця дієта дійсно оптимальна для зниження маси тіла». Д.Г. Бессесен пояснює швидке, але короткочасне зниження ваги ( маси ) тіла помірним обмеженням калорійності раціону і підвищеним виведенням води при витрачанні запасів глікогену.

У крові дещо знижується концентрація атерогенних ліпідів, що можна пояснити обмеженням калорійності їжі і схудненням ( зниження маси тіла практично завжди покращує ліпідний обмін ). Кількість вітамінів і мінеральних речовин під час вступної фази дієти Аткінса може бути недостатнім.

Низкоуглеводную дієту Аткінса не так легко дотримуватися тривалий час. Нагадаємо, що при цьому з раціону виключають цукор, хліб, картопля, каші, макарони і багато звичні для росіян продукти і страви. Треба віддати належне докторові Аткінсону, мав найбільший досвід застосування низкоуглеводной дієти. Він пише, що його дієта протипоказана при деяких захворюваннях, у тому числі при проблемах з нирками. А також вагітним і годуючим. Аткінс пише: «Перш за все, вам необхідно відвідати свого лікаря, пройти повний медичний огляд і здати необхідні аналізи... Я хочу, щоб ви зрозуміли: ретельний медогляд перед початком низкоуглеводной дієти Аткінса надзвичайно важливий...»

Отже, якщо в низкоуглеводной дієті Певзнера кількість вуглеводів в добовому раціоні скорочують до 125 р, в дієті Аткінса - до 20 м, в «кремлівської дієти пропонується скоротити вуглеводи в добовому раціоні до 40 р.

низкоуглеводная кремлівська дієтаНагадаємо, що потреба дорослої людини у вуглеводах значною мірою залежить від характеру виконуваної роботи і рухової активності і становить в середньому 400-500 г на добу. Таким чином, в «кремлівськоїдієти і дієти Аткінса кількість вуглеводів в добовому раціоні скорочується більш ніж в 10 і навіть у 20 разів! Байдуже чи це для здоров'я людини, для його обміну речовин? Вважаємо, що ні.

Лікарі-дієтологи, які використовували у своїй практиці низкоуглеводную дієту Аткінса - найбільш «круту» щодо скорочення вуглеводів, відзначають побічні ефекти цієї дієти, серед яких - запори, пов'язані з нестачею в раціоні клітковини, неприємний запах з рота, пов'язаний з появою підвищеної кількості кетонових тіл в крові. При більш тривалому застосуванні дієти Аткінса можливе загострення таких недуг, як подагра ( із-за надлишку м'ясних продуктів, багатих пуринами ), захворювань серцево-судинної системи ( з-за значної кількості насичених жирів у раціоні ).

Можна погодитися з тими американськими дієтологами, які вважають, що лікар повинен повідомити пацієнта про можливі побічні ефекти дієти, а пацієнт письмово підтвердити згоду на лікування дієтою з різко обмеженою кількістю вуглеводів в раціоні. А взагалі тривалий час дієти Аткінса краще не застосовувати.

На наш погляд, низьковуглеводні дієти, в тому числі дієта Аткінса і «кремлівська дієта», мають право на існування. Але не забувайте про однобічність цих низьковуглеводних дієт. Коли людина починає обмежувати себе в одних продуктах ( в даному випадку містять вуглеводи ) і віддавати перевагу іншим ( багатою жирами і білками ), можуть наступити несприятливі зміни в обміні речовин. Тому подібні дієти не можна використовувати постійно, робити їх основою харчування. Але вони цілком прийнятні на короткий термін.

Варіанти дієт з різким обмеженням вуглеводів можна використовувати для швидкого зниження ваги за медичними показаннями або в зв'язку з життєвими обставинами. Дієтологи вважають, що подібні низьковуглеводні дієти «підходять досить молодим і практично здоровим людям, яким треба швидко скинути кілька зайвих кілограмів, наприклад, перед поїздкою у відпустку або після новорічних свят і застіль». 1-2 тижні такої дієти - цілком достатній термін.

Кремлівська дієта"Кремлівська дієта" - компромісна. В ній вуглеводів менше, ніж у низкоуглеводной дієті Певзнера, але значно більше ( в 2 рази! ), ніж у дієті Аткінса. Перш ніж ця дієта отримає путівку в життя, у практику дієтичного лікування, необхідно провести клінічні дослідження. Дієтичне лікування повинно проводитися тільки за призначенням лікаря і під його постійним наглядом. Перед початком дієтотерапії низкоуглеводными дієтами, лікар, який має сертифікат дієтолога і, що дуже важливо, відповідний досвід, збирає анамнез, проводить ретельне клінічне обстеження, лабораторні дослідження ( загальний аналіз крові, біохімічне дослідження крові - такі показники як холестерин, тригліцериди, сечова кислота, цукор та ін. і сечі, ЕКГ ).

Дієти з низьким вмістом вуглеводів (безуглеводные або низьковуглеводні дієти) - не для всіх. Незалежно від того, як вони називаються - дієта Аткінса, дієта Певзнера або «кремлівська», вони мають показання та протипоказання. Особисто ми б рекомендували всім, хто хоче скинути вагу за допомогою даних низьковуглеводних дієт, почати з консультації фахівця-дієтолога.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх

КРЕМЛІВСЬКА ДІЄТА - відгуки, результати:

Коментарі:
06.04.2010 14:48 | Олена | Re: низкоуглеводная кремлівська дієта відгуки
Сиджу на кремлів ці вже 7 днів,мінус 4,5кг.Я рада,дієта не напружує,їм поки на 20у.е.Обьемы просто тануть.


04.04.2010 21:18 | Натяжкою | Re: низкоуглеводная кремлівська дієта відгуки
Марина,у мене теж така ж ситуація. теж 20 лет.рост 169 і вага 78.тоже не можу сидіти долго.но завтра сідаю на диету.тоже раніше сиділа на английской.не особливо помогло.так що може в цей раз получится.пиши як у тебе все продвигается.мне дуже цікаво.


29.03.2010 22:18 | Людмила | Re: низкоуглеводная кремлівська дієта відгуки
Я сиділа на кремлівській дієті,а тепер у мене знаходять безліч кіст в почке.Связано це з дієтою чи ні?


04.03.2010 13:27 | настя | Re: низкоуглеводная кремлівська дієта відгуки
Я худну,вже 2 тижні схудла на 7 кг (кремлівська дієта), скажіть як за 3 дні схуднути на 5 кг


02.03.2010 13:56 | Марина | Re: низкоуглеводная кремлівська дієта відгуки
Коли читаєш відгук на зразок"Мені 18 років. Зріст 165,вага 50 кг. Хочу важити 46.",то стає смешно.Что за маячня,з такою вагою худнути ще більше!?От я розумію мені 20,мій зріст 167,а вага 79 кг(!).Худеть треба срочно.сегодня почну кд.Когда-то вже пробувала,не пам'ятаю,щоб сильно схудла,але я і не довго тоді сидела.Может днів 5.Думаю в цей раз протриматися довше


25.02.2010 22:14 | Катерина | Re: низкоуглеводная кремлівська дієта відгуки
Я сиділа на кремлівській дієті 1 рік, результат приголомшливий. Протягом року схудла на 20 кг. Зараз їм практично все, але все одно намагаюся не їсти солодке. Після дієти пройшло вже 2 роки. Так що дієта відмінна.


08.02.2010 14:29 | Туся | Re: низкоуглеводная кремлівська дієта відгуки
Витяг зі статті: Без обмежень можна вживати: ... - сири. Більшість сирів можна вживати без обмежень. Але є сорти, що містять вуглеводи у великій кількості, наприклад, "солодкі" плавлені сирки. Відповідно, або уникайте їх, або враховуйте вміст вуглеводів; ...


05.08.2009 16:14 | Лена | Re: низкоуглеводная кремлівська дієта відгуки
Рік тому сиділа на КД схудла за 2,5 місяці на 14 кг, але після других пологів вага знову набрався, намагаюся знову сидіти на КД, але чому то вага більше 2 кг. не скидається, хоча вуглеводів в день з'їдаю не більше 20 гр. Я чула, що хороших результатів досягаєш, коли сидиш на КД в перший раз, а надалі вона вже так добре не діє.


21.07.2009 13:14 | кирочка | Re: низкоуглеводная кремлівська дієта відгуки
...а я-то думаю, що мені так нерадісно(( півтора місяця не їм цукор(навіть опосередковано, завжди читаю склад), крохмалевмісні прод, все борошняне природно(але це в мене вже давно таке табу) і т.п. запори замучили( без трав не можу сходити в туалет(( АЛЕ їм овочі на гарнір завжди і фрукти теж. але ідеї все роблю правильно - це ж клітковина!! але вже днів 5 відчуваю себе не дуже(( на тренуваннях голова болить..( в чому причина??


14.07.2009 22:24 | костянтин | Re: низкоуглеводная кремлівська дієта відгуки
якщо у кого-нибужь є проблеми з хапорами,то сходіть в аптеку і запитайте там так сказати"проносні" трави,я п'ю,і на ранок бігу першим ділом в туалет=))


14.07.2009 02:41 | Петро | Re: низкоуглеводная кремлівська дієта відгуки
06.07.2009 17:46 | маша | Re: низкоуглеводная кремлівська дієта відгуки Привіт всім, я вже третій день сяжу на КД але не як не можу відмовитись від фруктів, якщо я буду їх їсти я набрешемо чи схудну? Як ви думаєте? Думаю немає. Там же є вуглеводи. Хоча якщо триматися в рамках 20 у.о. все буде гут.


14.07.2009 02:38 | Петро | Re: низкоуглеводная кремлівська дієта відгуки
бабоньки, все буде гут. У цій справі головне витримка. І не треба голодувати, морити себе. Меню широке. Але, для результатів, краще мінімум 2-3 тижні. А інакше, і сенсу немає... Так що, дерзайте.


10.07.2009 14:46 | Ірена | Re: низкоуглеводная кремлівська дієта відгуки
А я спочатку вирішила підготувати організм - білкової дієти ( двотижневої з графіком їжі). От сьогодні у мене 10-ий день,сподіваюся дотримати, адже залишилося всього-на-всього 4 дні!!!!!!!!!!! Було важко в шостий день, коли поїхала до тата на день народження, а всі їли барбекю...((( але я суворо витримала - ПИШАЮСЯ СОБОЮ!!! Скинула приблизно вже п'ять кг, ( дуже зменшуються обсяги), а потім хочу плавно перейти до кремлів ці, вже дуже у неї меню захоплює!!!


09.07.2009 16:31 | ірина | Re: низкоуглеводная кремлівська дієта відгуки
Сиджу на кд 5 днів після 6 годин не їм схудла всього на 1 кг.Хочу ще запитати при жовчнокам'яній хворобі можна сидіти на кд чи ні пліч іноді ниє.


06.07.2009 17:46 | маша | Re: низкоуглеводная кремлівська дієта відгуки
Привіт всім, я вже третій день сяжу на КД але не як не можу відмовитись від фруктів, якщо я буду їх їсти я набрешемо чи схудну? Як ви думаєте?


05.07.2009 12:22 | лена | Re: низкоуглеводная кремлівська дієта відгуки
я пам'ятаю важила, 74 при зрості 172, за 2 місяці сбросла до 65, порушила рази 3-4. Головне з розумом, якщо м'ясо з помідори, тоді (вибачте) і запорів не буде , обов'язково овочі фрукти, просто все треба звешивать, і тоді жодних проблем з нирками і печінкою не буде)))


03.07.2009 07:28 | наташа | Re: низкоуглеводная кремлівська дієта відгуки
сиділа на Кд 3 роки тому після пологів, сбросиа 15 кг за 6 місяців, причому 1 місяць результат був нульовим, з 2-го місяця став йти вагу. зараз народила 2 дитини і знову треба сідати на дієту, сподіваюся і на цей раз схуднути на стільки-ж, а бажано навіть більше.


24.06.2009 10:11 | Олена | Re: низкоуглеводная кремлівська дієта відгуки
Всім привіт,я сьогодні перший день на КД.Надеюсь допоможе:-))


22.06.2009 00:36 | B@by | Re: низкоуглеводная кремлівська дієта відгуки
Мені 18 років. Зріст 165,вага 50 кг. Хочу важити 46. Останнім часом сиджу на дієті. Не їм хліб і хлібобулочні вироби,солодке і все що до нього відноситься( шоколад,варення,зефір,торти,печиво), так само не їм картоплю і макарони. Намагаюся вживати низкокаллорийную їжу. При такій дієті дуже добре худнеться,АЛЕ іноді крутиться голова, темніє в очах,нудить... Але краса вимагає жертв.И коли хочеться бути худою,доводиться жертвувати своїм самопочуттям і нерідко своїм здоров'ям.


22.06.2009 00:26 | B@by | Re: низкоуглеводная кремлівська дієта відгуки
Мені 18 лет.Рост у мене 165,важу 50 кг,хочу важити 46.В даний момент сиджу на диете.Не їм хліб і хлібобулочні вироби,повністю викреслила зі свого раціону солодке і що з ним пов'язано( шоколад,варення,печиво,зефір і т.д)картоплю,макарони теж не їм. Намагаюся вживати низкокаллорийные продукты.От такої дієти худнеться дуже добре,АЛЕ іноді крутиться голова і різко темніє в очах,слабкість,може навіть трохи нудити... Тут вже,як кажуть, "хочеш бути красивою,умій терпіти". Якщо хочеш бути худим,то доводиться жертвовать.Жертвовать своїм самопочуттям і десь,в глибині душі,здоробьем.


18.06.2009 13:16 | Ксенія | Re: низкоуглеводная кремлівська дієта відгуки
Сиділа на кремлівській дієті! Результат був просто чудовим, але є одне але почалися проблеми з кишечником (від надлишку білків), постійна важкість...


17.06.2009 12:44 | Олена | Re: низкоуглеводная кремлівська дієта відгуки
Перепробувала всі дієти. Кремлівка виявилася найбільш ефективною. Причому вона не голодна як інші дієти. Ось тільки страшенно хочеться фруктів. За 4 місяці схудла на 20 кг. Навіть фрукти їла. Тепер Кремлівка мій спосіб життя!


15.06.2009 19:18 | Анютка | Re: низкоуглеводная кремлівська дієта відгуки
я сиджу на кремлів ці вже 2 тижні,з самого початку не зважувалася,і навіть незнаю схудла чи ні. З боку люди помічають,а мені не віриться,підкажіть чи можливо таке що я за два тижні не скинула нічого?


09.06.2009 18:31 | Тетяна | Re: низкоуглеводная кремлівська дієта відгуки
А у мене просто нещасна любов і за 2 тижні я схудла на 4 кг


12 3
Ваше ім'я:
Ваш коментар:
Введіть текст, вказаний на картинці, у полі праворуч:
   


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua