← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Роздільне харчування

версія для друку

Система роздільного харчуванняроздільне харчуванняРОЗДІЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ - це окрема, несмешиваемая страви різних за хімічним складом продуктів, іншими словами, це вживання деяких продуктів у різні прийоми їжі і через певні проміжки часу. Особливим варіантом роздільного харчування є споживання різних груп продуктів ( м'ясних, молочних, овочевих та ін ) в різні дні.

Роздільне харчування грунтується на уявленнях про сумісності і несумісності продуктів та шкідливості для здоров'я вживання сполучень деяких продуктів. Поняття про сумісність продуктів засноване на уявленнях про особливості травлення в харчовому каналі різних продуктів і несприятливий вплив на травлення і здоров'я людини змішаної їжі.

Основоположниками діючих в даний час підходів до роздільного харчування можна вважати Н.Р. Хея і Р. Шелтона, хоча їх рекомендації багато в чому не збігаються.Харчування за Хею

Вільям Хей вважав, що не можна їсти одночасно білки і вуглеводи, тому що для їх перетравлення потрібні різні умови: кисле середовище для білків і лужна для вуглеводів. Тим самим він недооцінював універсальність травної системи людини.

Н.Р. Хей рекомендував, щоб кількість продуктів, що підвищують рівень кислотності в крові ( овочі, салати, більшість фруктів, молоко ), в раціоні харчування у 4 рази перевищувала масу їжі, збільшує кислотність шлункового соку ( всі тваринні білки, більшість видів горіхів, всі вуглеводи і цитрусові ). Така пропорція відповідає співвідношенню кислотних і лужних компонентів у рідинах, що виділяються організмом. Проте він не брав до уваги той факт, що організм має власну регулюючу систему.Правила харчування по Хею

 • Вуглеводи не можна їсти разом з білками і кислими фруктами.
 • Овочі, салати і фрукти - основа харчування.
 • Білки, вуглеводи і жири необхідно їсти тільки в малих кількостях, а від рафінованої їжі, такої як сосиски і ковбаса, треба взагалі відмовитися.
 • Між прийомами різних видів їжі повинен бути інтервал 4-5 годин.

Продукти, багаті білками : м'ясо, риба, субпродукти, яйця, нежирні продукти, бобові, горіхи та ін.

Продукти багаті на вуглеводи - хліб, борошно, крупи, макаронні вироби, картопля, цукор і ін

Особливу групу становлять так звані «нейтральні продукти»: тваринні жири, вершкове масло, сметана, вершки, жирний сир, жирні сорти сиру ( жирністю більше 45% ), сухофрукти, зелень, свіжі овочі і фрукти.

Характерною особливістю «нейтральних» продуктів є те, що вони сумісні і з продуктами, багатими білками, і з продуктами, багатими вуглеводами. Причому бажано, щоб свіжі овочі і фрукти становили більше половини продуктів денного раціону.

Рекомендації щодо складання денного раціону:
 • Сніданок - фрукти, фруктовий салат, сир, сметана, бутерброд з хліба з висівками з вершковим маслом або сиром, сир.
 • Обід бажано готувати з продуктів, багатих білками. Причому традиційні м'ясні або рибні страви - без звичного гарнір з картоплі або макаронів, їх можна доповнити великою порцією салату, овочами, фруктами. З перших страв - овочевий суп або овочевий бульйон, на десерт - несолодкі фрукти.
 • Вечерю готувати з продуктів, багатих вуглеводами, так як вони швидко засвоюються організмом. Це може бути картопляна або морквяна запіканка, макарони з сиром, солодкі фрукти і ін.


Правила харчування по р. Шелтону:Роздільне харчування по Шелтону1.Никогда не їжте вуглеводну, і кислу їжу в один прийом.

Хліб, картопля, горох, боби, банани, фініки та інші вуглеводні продукти не можна їсти з лимоном, апельсином, грейпфрутом, ананасом, журавлиною, помідорами та іншими кислими фруктами.

2.ніколи не їжте концентрований білок, і концентрований вуглевод в один прийом їжі.

Це означає не їсти горіхи, м'ясо, яйця, сир та іншу білкову їжу разом з хлібом, злаками, тістечками, солодкими фруктами. В один прийом треба їсти яйця, рибу, молоко, сир, в іншій - хліб, каші, локшину.

3.Никогда не їжте два концентрованих білка в один прийом їжі.

Два білка різного виду і різного складу вимагають різних травних соків і різною їх концентрації. Ці соки виділяються в шлунок не в один і той же час. Тому завжди треба дотримуватися правило: один білок в один прийом їжі.

4.Не їжте жири з білками.

Вершки, вершкове масло, сметану, рослинне масло не слід їсти з м'ясом, яйцями, сиром, горіхами іншими білками. Жир пригнічує дію шлункових залоз і гальмує виділення шлункових соків при вживанні м'яса, яєць, горіхів.

5.Не їжте кислі фрукти з білками.

Апельсини, лимони, помідори, ананаси, вишню, кислу сливу, кислі яблука можна їсти з м'ясом, горіхами, яйцями. Чим менш складні харчові суміші, чим простіше наші страви, тим більш ефективно наше травлення.

6.Не їжте крохмалі, і цукор в один прийом їжі.

Желе, джеми, фруктове вершкове масло, цукор меляси, сиропи на хлібі або в один прийом з кашами, картоплею, цукор зі злаками - все це викликає бродіння, а потім і отруєння організму.

7.Ешьте лише один концентрований крохмаль в один прийом їжі.

Якщо два види крохмалю ( картопля або каша з хлібом ) вживається в один прийом, то один з них йде на засвоєння, а інший залишається недоторканим у шлунку, як вантаж, не проходить кишечник, затримує засвоєння іншої їжі, що викликає бродіння, підвищення кислотності шлункового соку, відрижку.

8.Не їжте диню з якою-небудь іншою їжею.

Кавун, медову, мускусний та інші види динь завжди треба їсти окремо.

9.Молоко краще приймати окремо або не приймати взагалі.

Жир молока деякий час перешкоджає виділенню шлункового соку. Молоко засвоюється не в шлунку, а в дванадцятипалій кишці, тому на присутність молока шлунок не реагує секрецією, що заважає засвоєнню іншої їжі.

Строго наукових доказів на підтримку роздільного харчування немає. Харчування одним продуктом за один прийом їжі не принесе великої шкоди. Однак тривале роздільне харчування може несприятливо позначитися на кінцевому засвоєнні перевареної їжі.

У літературі можна зустріти твердження, що дієта роздільного харчування Хея - хороший спосіб схуднути, однак втрата ваги в даному випадку пов'язана з зменшенням споживання жирів і обмеженням їжі одним основним видом їжі. Дієту Хея можна рекомендувати тим, хто з її допомогою намагається змінити звички в їжі і відмовитися від переїдання.Шкода роздільного харчування

Далеко не всі фахівці-дієтологи визнають незаперечну користь роздільного харчування. Головний аргумент «проти» - штучність даної системи, і, як наслідок, порушення нормального, природного травлення.

Вся історія кулінарії свідчить про те, що людина пристосований харчуватися різноманітною, змішаною їжею. А якщо довго дотримуватися правил роздільного харчування, травна система розучиться справлятися з «стравами», зберігши лише здатність перетравлювати окремі продукти.

Крім того, в природі не існує продуктів, які складаються тільки з білків, жирів і вуглеводів. Як правило, продукти харчування містять велику кількість поживних речовин. Дана обставина визначає той факт, що концепція роздільного харчування носить теоретичний характер і може розглядатися лише як «книга», а не як керівництво для здорового способу життя.

Зазначимо також, що дієта, пов'язана з роздільним харчуванням, погано узгоджується з звичками і традиціями харчування. Нас з дитинства вчать, як будувати трапезу: як накривати на стіл, чим сервірувати, які спеції подавати. І ми привчилися не просто робити саме так, але і отримувати задоволення від такого споживання їжі.

У зв'язку з цим людина, яка звикла з'їдати за обідом шматочок хліба, може зіткнутися з серйозними перешкодами на шляху дотримання дієти. З одного боку, ця людина може їсти тільки допустимі продукти, з іншого - його організм буде наполегливо вимагати «забороненого» хліба. Досягти почуття ситості буде неймовірно важко. Результатом такого порушення звички може стати переїдання, що загрожує негативними наслідками для здоров'я, і для фігури.

Як показує практика, звикнути до дієти роздільного харчування непросто, і хоча організм отримує всі речовини, необхідні для нормального функціонування, багато відчувають почуття голоду. Яке вже тут задоволення від їжі?!Переваги роздільного харчування

роздільне харчування перевагиПопулярність системи роздільного харчування була б неможлива, якби не переваги цього методу перед іншими.

 • Завдяки швидкому походженням сумісних продуктів по травному тракту, не відбувається процесів бродіння і гниття, що значно зменшує інтоксикацію організму. Самопочуття при переході на роздільне харчування покращується, крім того, ви позбавляєтеся від зайвої ваги. Результат такого способу схуднення, як правило, буває досить стійким, особливо якщо використовувати його постійно.

 • Роздільне харчування корисно при шлунково-кишкових розладах і серцево-судинних захворюваннях, бо дана система дозволяє знизити навантаження на організм.

 • Метод роздільного харчування є «недирективной дієтою». Це суворе обмеження і розподіл усіх продуктів, однак таке, яке надає альтернативу і, відповідно, дозволяє урізноманітнити меню.

 • Незважаючи на те, що за довгі роки практики даного напрямку з'явилося чимало авторів, які переглянули ідею роздільного харчування і редуцировали це поняття до дієти, спочатку роздільне харчування направлено все-таки на здоровий спосіб життя. Тому до правил роздільного харчування відноситься не тільки поєднання продуктів, але і їх помірна кількість.

В цілому до втілення в життя концепція роздільного харчування підходить принцип «розділяй і володарюй». «Розділяй» продукти по їх природі, почуття голоду і апетит!

І «володарюй», керуй, усвідомлювати свої бажання, а також їжу, яка потрапляє організм!Вважаємо калорії при роздільному харчуванні

Дотримуючись правила роздільного харчування, не варто забувати про підрахунок калорій. Якщо ви прагнете схуднути, калорійність вашого щоденного раціону не повинна перевищувати 1200-1700 ккал ( в залежності від фізичного навантаження ). Для підтримки фігури добову кількість калорій повинно коливатися в межах 1700-2000 ккал. Для розрахунку свого метаболізму і добової потреби в калорійності, скористайтесь нашим калькулятором калорій.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх
Коментарі:
10.04.2010 19:40 | Гала | Re: роздільне харчування
Згодна з Іриною, але баланс можна також харчуючись роздільно.


14.03.2010 19:08 | марина | Re: роздільне харчування
я вже 6 тижнів перебуваю на р.п. втратила 7 кг відчуваю себе чудово раджу кожному так харчуватися


15.02.2010 17:12 | Натала | Re: роздільне харчування
Привет.хочу перейти на РП.Надо перед цим чистити організм? якщо так,то як?


12.02.2010 18:41 | Любов | Re: роздільне харчування
Вирішила скористатися вашою методикою з підбору дієти, і що ви думаєте люди добрі, пройшла тест, відправила СМС, гроші зняло некволі, а виявляється це повне кидалово, пишуть посилання не існує, так що будьте пильні громадяни


06.02.2010 21:33 | ельміра | Re: роздільне харчування
привіт девченки.проблема всіх дівчаток як похудеть.пробовала напевно всі результатів нет.уже 6 днів сиджу наяпонке але результату 0.живот як мяч.хочу перейти на роздільне питание.посоветуйте як мені бути.


05.02.2010 10:43 | akoros08 | Re: роздільне харчування
Я тільки вчора вирішила питат по Шелтону,а ось такі коментарі збивають з пантелику (вся історія кулінарії свідчить про те, що людина пристосований харчуватися різноманітною, змішаною їжею. А якщо довго дотримуватися правил роздільного харчування, травна система розучиться справлятися з «стравами», зберігши лише здатність перетравлювати окремі продукти)! А може і правда,раніше ніхто таких досліджень не проводив і харчувалися як даремно! І всякі дурні дієти для схуднення стояли на першому місці,адже ніхто не замислювався про пищеварит.системе!!


04.02.2010 17:43 | Лариса Шарова | Re: роздільне харчування
Шелтон - першим провів величезну дослідницьку роботу по впливу роздільного харчування на здоров'я. І довів, що це здорово, вилікувавши безліч неилечимых хворих тільки правильним харчуванням. Та й сам він є прикладом - він помер у 101 рік, та й то трагічно, будучи в повному порядку, здоровим і працюючим людиною. Я 4 роки на роздільному, чого й іншим бажаю. Читайте праці Г.Шелтона, а не коментарі до його праць.


20.07.2009 21:46 | Ананимка | Re: роздільне харчування
всім привітик))Я на роздільному харчуванні "сиділа" місяць результатом давольна 6 кг!!(взагалі у мене немає проблем з вагою) як не бывало.Потом поїхала у відпустку і стала їсти все як попало..і тепер не можу увійти в колію..терь не знаю що робити..проблеми з шлунком (надувся як повітряна куля!!)


19.07.2009 09:32 | дАшКа | Re: роздільне харчування
сьогодні перший день,як я намагаюся дотримуватися принцепов роздільного питания.Скажу вам відверто оч складно звикнути і принцеты досить складні.. сподіваюсь що у мене все вийде :-)


18.07.2009 21:40 | данка | Re: роздільне харчування
всім привіт!Рп-це единственнная дієта при якій дозволяється все тільки треба враховувати сумісність певних продуктов.Я перепробывала безліч дієт,то скидала,то набирала ненависные килограмы.На рп я "сиділа" місяць результат мене приголомшливий 6КГ! (поїхала у відпустку і стала харчуватися "змішаною їжею"..)і тепер не вистачає терпіння вернуться.Очень сподіваюся,що у мене все вийде:)всім початківцям УДАЧІ!!


19.06.2009 09:00 | Аліса | Re: роздільне харчування
принцип роздільного живлення використовую вже 13 тиждень....важила 78 кг при зрості 163 см, розмір 50.... зараз я важу 64 кг, розмір 46. перший тиждень було складно звикнути до такого у принципом, але пройшло 10 днів і все в порядку.... зараз буває і порушую,але на наступний день - все як за розкладом, і , головне, вага тримається, а обсяги зменшуються...


11.06.2009 21:48 | Ольга | Re: роздільне харчування
З лютого по квітень сиділа на 90 денний дієті вона теж за принципом роздільного харчування, схудла на 18 кг , зараз 2 місяці підтримую але ще втратила 6 кг як йдеться на автоматі. До харчування дуже швидко звикла, почуття голоду особисто я не ощущала.Очень складно для мене зараз з одягом ,весь час топаю до 52 розміром(зараз 44-46) ,продавці віднімають кажучи, що мені це дуже велико.Для моїх вух це музика.


31.05.2009 09:30 | Ксенія | Re: роздільне харчування
Сиджу на роздільне харчування 5 років. Схудла одразу на 8 кг. Своєю вагою задоволена, але кажуть худовата. Вага більше не повертався! На відміну від інших дієт. Живу і радію життю, тому що їм все, але роздільно


31.05.2009 05:27 | В'ячеслав | Re: роздільне харчування
Що робити далі? Очистити організм, вести тверезий спосіб життя і займатися спортом (біг, зарядка)


27.02.2009 15:42 | Ола | Re: роздільне харчування
Знайома на роздільному харчуванні змогла скинути 35 кг(!!!!) за рік. І це реальність!!! При цьому вона не напружувала себе ніякими фізичними вправами.. Необхідна величезна сила волі і бажання схуднути. У мене за місяць вага знизився на 7 кг, а тепер теж став на одному місці. Кажуть, що це нормально. А що робити далі просто не знаю. Продовжувати?


13.02.2009 11:24 | ангед | Re: роздільне харчування
Сиджу на роздільному харчуванні 3 тижні, схудла на 5 кг, але зараз вага встал.что робити


03.02.2009 14:12 | Ен | Re: роздільне харчування
Харчувалася роздільно в цілях оздоровлення, а не схуднення, і хочу зауважити, що при роздільному харчуванні апетит посилюється(!), так як їжа швидко засвоюється. У даний момент хочу спробувати поєднати харчування по групі крові з роздільним харчуванням(?) посморим, виживу?? :))


14.01.2009 16:32 | Ігор | Re: роздільне харчування
Я дотримувався роздільного харчування, але скажу відверто, що звикати до цього не так просто. Особливо в початковий період. Зараз, пом'якшив суворість "роздільного харчування", просто не поєдную "швидкі" вуглеводи з білковою їжею. Взагалі, роздільне харчування - саме фізіологічне, а якщо ще вживати правильні продукти, ще й саме здорове.


1
Ваше ім'я:
Ваш коментар:
Введіть текст, вказаний на картинці, у полі праворуч:
   


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua