← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Частота пульсу

версія для друку

Головне питання кардіо

Одним з головних питань кардиотренинга є- « який пульс є жиросжигающие? », тобто яка повинна бути інтенсивність аеробного тренінгу, щоб спалити максимальну кількість жиру. Питання насправді не пусте. І відповідь на нього не такий однозначний, як напрошується на перший погляд. Отже, тут зіткнулися дві взаємовиключні теорії, тому доведеться розібратися з кожної з них по черзі.Низький пульс - самий жиросжигающие ! ( ? )

Апологетами такого підходу є дієтологи. І, дійсно, існує науковий доказ, що на низькому пульсі організм черпає енергію переважно з жирів. Є навіть табличка, наочно ілюструє цей факт:

Частота пульсВикористовуються вуглеводи,% Використовуються жири,%
70 - 8015 - 2575 - 85
1246535
1427426
1599010


Отже, при пульсі 70 - 80 ударів/хв. до 85% енергії береться з жирів, а при 159 - всього лише 10%- з жирів і решта 90%- відповідно з вуглеводів. І на цій підставі робиться цілком логічний висновок про недоцільність тренування на підвищеному або високому пульсі. Саме з цієї причини зараз є « модним » тренінг при низькій інтенсивності частоти серцевих скорочень ЧСС, тобто при низькому пульсі. А як же знаменита формула: ( 220 - вік )х70? З нею робити? Або вона застаріла, або обонкротилась?Як заповідав великий Карвонен

Відома формула Карвонена, по якій прийнято розраховувати максимальний пульс у фітнесі має насправді три варіанти.

Простий: ( 220 мінус вік ) - максимальна частота пульс

З урахуванням статі:

  • ( 220 мінус вік ) - максимальна частота пульсу для чоловіків

  • ( 220 мінус вік мінус 6 ) - максимальна частота пульсу для жінок

Складний: ( 220 мінус вік мінус вік мінус пульс у спокої ).

" Жиросжигающие " вважається частота пульсу становить 60 - 80% від максимальної. Тобто для найбільшого спалювання жиру необхідно тримати пульс в інтервалі: від ( 220 мінус вік )х 0,6 до ( 220 мінус вік )х 0,8. Таким чином, виходить, що для жінки 30 років частота серцевих скорочень ( найбільш підходяща для жіросжіганія ):

  • ( 220 - 30 )х 0,6= 114

  • ( 220 - 30 )х 0,8= 152

Або в середньому пульс під час аеробної жиросжигающие тренування повинен складати приблизно 135 уд./хв. Аналогічні результати дає і інша формула частоти серцевих скорочень жиросжигающего тренінгу: 160 мінус вік, що в нашому випадку призведе до цифри 160 - 30 = 130 уд./хвНеув'язочка виходить

Розрахунок за формулою Карвонена показав результат, що найкраще жиросжигание буде відбуватися при частоті пульсу до 130 уд./хв, а на табличці “ дієтологів » виходить, що при такому пульсі лише 30% енергії буде черпати з жирів, а левова частка ( 70% )- з вуглеводів. Неув'язочка виходить - зібралися спалювати жир, а "горіти" будуть вуглеводи.. Кому ж вірити?

Насправді вірити ні тим, ні іншим не можна. І ось чому. Дієтологи, коли говорять про те, жир краще "горить " на низькому пульсі лукавлять, забуваючи про кількість цього згорілого жиру, а воно - мізерно. Пам'ятаєте наш приклад про те, скільки потрібно пройти пішки ( зі швидкістю 3,2 км/год ), щоб позбутися від 0,5 кг жиру? Во - Во відстань 232 км. Можливо, для молодих мам піші прогулянки з коляскою - кращий варіант аеробної жиросжигающие навантаження . Але, щоб отримати реальну віддачу необхідно, щоб ці прогулянки були дуже енергійні і досить тривалі за часом - лише тоді вони принесуть користь, як жиросжигающие елемент.

А, що стосується формули Карвонена, то сам автор неодноразово згадував про її умовності і антинаучности. Але, тим не менш формула прижилася і використовується для розрахунку максимуму частоти пульсу, хоча абсолютно ясно, що максимум пульсу - похідна не від віку, а від тренованості. І якщо Ви є прихильницею наукового підходу, то для розрахунку особистого максимуму частоти пульсу, необхідна не формула, а спеціальні кардиотесты, які і встановлять саме Ваш максимум пульсу. Але пам'ятайте, що максимум частоти пульсу - не є константою, а буде змінюватися в залежності від Вашої тренованості або « розтренованості ». Тому його доведеться « уточнювати » через деякий час.Максимум частоти пульсу знайдено. І що ?

Отже, жаданий максимум частоти пульсу у нас в руках. Що ж нам тепер з ним робити? Читайте далі Кардіотренінг Частина 2

и.добрынинна головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua