← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Міфи фітнес дієти

версія для друку

Ненаукова фантастикаОбговорюємо міфологію здорового харчування

Земля, як кажуть, чутками повниться. А вже в області так званого здорового харчування чуток хоч відбавляй. Вони поширюються під виглядом останньої наукової сенсації, передаються з уст в уста у професійній фітнес-середовищі, бомбардують нас через рекламу. Час від часу той чи інший продукт оголошується панацеєю, а вже через півроку звучить відбій: виявляється, цей самий продукт насправді страшно шкідливий! Критиці наших експертів піддалися найбільш поширені чутки.Міф: щоб схуднути, треба кинути є жири і вуглеводи

Фатальна помилка! Як тільки ви ставите якісь продукти забороненими для себе, ваше харчування перестає бути здоровим. Недолік жирів згубно позначається на стані шкіри, волосся і нігтів, а дефіцит вуглеводів перетворює нас на дратівливих, швидко устающих і вічно голодних неврастеничек.

Відмова від жирів і вуглеводів - це просто катастрофа для організму. Рятує лише те, що на такій дієті ніхто довше тижня всидіти не може. З іншого боку, за тиждень схуднути неможливо. Куди логічніше скласти для себе ієрархію продуктів: якісь, найкорисніші, є основою вашого раціону, а які-то тільки іноді виникають на вашій тарілці як необхідне доповнення до базового харчування, а якісь ( улюблені, але «шкідливі» ласощі ) з'являються в полі вашого зору зовсім зрідка - не частіше разу на 2-3 тижні. Ось тоді дієта не буде для вас стресом. Ви ж знаєте, що не зобов'язані все життя ігнорувати торти або жирну баранину.Міф: натуральне м'ясо цілком можна замінити протеїновим порошком

Ніхто не сперечається, протеїнові плитки і протеїнові коктейлі, дійсно, здорово виручають в такій ситуації, коли пора поїсти, а під руками нічого їстівного, крім пакета чіпсів, немає. Однак не можна ставитися до них як до повноцінного харчування. Вони не в змозі замінити натуральні м'ясні продукти. Єдина перевага протеїнових концентратів - їх зручність.

А взагалі-то, вони відносяться до розряду рафінованих, тобто очищених від інших домішок продуктів. Іншими словами, представляють собою протеїн в чистому вигляді, ну а таким він ніколи не зустрічається в природі. Сьогодні виробники додають в протеїнові концентрати корисні вітаміни і мінеральні речовини. Однак у наші дні наука тільки приступила до вивчення молекулярного складу їжі. З кожним днем вчені відкривають щось нове у відомих на всіх продуктах, то і справа знаходять в них біологічно активні речовини, про існування яких ми і не підозрювали. Так що з продуктами спортивного харчування ми можемо отримати далеко не всі наявні в природі корисні елементи, а тільки ті, які вивчені наукою.

Як вважають спортивні дієтологи, натуральні білкові продукти можна повністю замінювати концентратами не частіше 2 разів у тиждень. Ну а приймати білкові концентрати на постійній основі можна тільки за умови, що ви щодня їсте і натуральний білок. Інша справа, що наука спортивного харчування не стоїть на місці. Створені так звані «пищезаменители». Їх склад максимально наближений до природних продуктів.

Дієтологи поставили 2-місячний експеримент на групі жінок, що активно займаються фітнесом. Учасниці досвіду «сиділи» на одних «пищезаменителях» і пили чисту воду. За підсумками експерименту всіх фитнесисток піддали серйозному медичному обстеженню. Ні в одній медики не виявили жодних відхилень у здоров'ї. Дієтологи рекомендують приймати «пищезаменители» на етапі передзмагаьної або предпляжной сгонки ваги. Зазвичай тут доводиться точно вираховувати калорійність раціону за допомогою калькулятора, ретельно відбирати продукти і точні розміри порцій. Всі ці незручності легко вирішити за допомогою «пищезаменителей».

Особливий плюс «пищезаменителей» в тому, що вони містять повні добові норми вітамінів і дрібних мінеральних речовин. А це важливо, адже скорочення харчового раціону в цілях схуднення висловлюється і скороченням прийому мікронутрієнтів. Тим не менш, дієтологи не радять приймати «пищезаменители» довше 2 місяців.Міф: силове тренування треба проводити на тощак

Вельми популярна у фітнес-колах легенда свідчить: тренуватися треба на порожній шлунок, так ви швидше схуднете. Логічно? Тільки на перший погляд. Відразу після силового тренування організму гостро потрібні білки і вуглеводи, інакше процес відновлення сил здорово затягнеться, та й сама віддача тренінгу сильно знизиться. Припустимо, ви прямо в роздягальні відкрили пластиковий бокс і з'їли трохи курки і рису. Однак щоб съеденному перетвориться в глікоген і амінокислоти, потрібно кілька годин. Таким чином, найрозумніше поїсти заздалегідь, щоб в термін забезпечити організм необхідними поживними речовинами. Інша справа - не можна об'їдатися перед походом в тренажерний зал. В цьому випадку їжа викличе прилив крові до органів травлення, а зовсім не до працюючих м'язів. Десь за 20-30 хвилин до тренування влаштуйте легкий перекус калорій на 200, не більше. Підійде сир або невелика порція білкового напою.

Легкий перекус перед тренуванням корисний ще й тому, що він підвищує рівень вільних амінокислот у крові. При інтенсивному тренуванні тривалістю більше 45 хвилин організм виснажує внутрішні запаси вуглеводів і починає використовувати в якості палива білки м'язової тканини. Але якщо в крові циркулює досить амінокислот, організм не буде зазіхати на запаси білка в м'язах.Міф: професійні фитнесистки круглий рік сидять на жорсткій дієті

Ні, це не так. На жорстку дієту вони сідають за 10-12 тижнів до змагань. Цього вистачає, щоб укупі з аеробікою і високоінтенсивної силовий програмою «спалити» жировий прошарок до мінімуму, коли шкіра спортсменки нагадує тонкий пергамент. Коли медалі роздані, і світло рампи гасне, фитнесистки повертаються до своєї звичайної моделі харчування. Вона передбачає контроль за вагою тіла, коли спортсменка з калькулятором стежить за низькою калорійністю раціону.

Якщо на змаганнях можна зустріти учасниць, які знизили питома вага жирової прошарку до 10 і навіть 5-6 відсотків, то в період т.зв. «міжсезоння» цей показник зазвичай становить 15-25 відсотків. Фігури фитнесисток знаходять жіночні округлі форми і роблять їх схожими на стриптизерок. ( Планка жиру в елітних паризьких вар'єте встановлена на рівні 15-20 відсотків ). Ніякі суворі обмеження в харчуванні тут не потрібні. Високою тренувального навантаження вистачає, щоб спортсменка не набирала вагу.

Хоча, звичайно, із загального правила бувають винятки. Інші спортсменки після змагань починають об'їдатися і гладшають на 10-15 кг. Зрозуміло, що потім їм куди важче повернути змагальну форму. Ту ж схему можна порекомендувати і простим любителькам фітнесу. Протягом року слідуйте принципам здорового харчування і слідкуйте за станом жирового прошарку. Не дозволяйте їй збільшуватися понад 25-30 %. За 3 місяці до літньої відпустки або студентських канікул скоротіть калорійність раціону на 5-10%, залишивши без змін рівень інтенсивності тренувань. Це повинно привести до втрати мінімум 3-5 кг ваги при повному збереженні високого м'язового тонусу. Так що літній сезон ви зустрінете на піку форми - з промальованими квадратиками на животі, як ніби ви з кордебалету Рікі Мартіна.Міф: новини з області харчування завжди заслуговують довіри

Апельсини уповільнюють процес старіння? Ура! Їмо апельсини. Червоне вино смертельно шкідливо? Жах! Негайно перестаємо пити улюблене каберне... Фахівці, на відміну від нас, профанів, вкрай скептично ставляться до такого гора «науковим» сенсацій. Простіше кажучи, вважають їх обдурюванням. Ну а причина загальної віри в такі «продуктові» сенсації, мабуть, полягає в тому, що всі ми любимо прості шляхи.

У самому справі, як зручно: перестаєш є яєчні жовтки, і відразу оздоровляешь своє харчування. Насправді, треба ще й вівсянку вранці варити, і витрачатися на хороше пісне м'ясо, і відмовити собі в сирокопченої ковбаси, жирних молочних продуктах, здоби і солодощів. Коротше, марудна це справа - «правильне» харчування. Одними жовтками тут не відбудешся. Тим більше, що нещодавно пронісся новий слух, ніби жовтки, мовляв, навпаки, дуже корисні.

А взагалі-то, правильна відповідь тут ось який: немає «хороших» і «поганих» продуктів. Здоровий раціон - це як костюм, зшитий під ваше замовлення. Припустимо, ви багато займаєтеся аеробікою. Тоді вам потрібно жирів більше середньої норми. Ну а якщо ви робите акцент на силові вправи, то більше треба вуглеводів. Спільними залишаються лише базові принципи. По-перше, треба пам'ятати про правильне співвідношення у вашому раціоні вуглеводів, білків і жирів. По-друге, треба віддавати перевагу цілісним продуктів в їх первозданному, непереробленому вигляді. Ось і весь секрет здорового харчування - без «продуктових» сенсацій.

Дієти можуть бути різними, але в будь-якому випадку ніяких заборонених продуктів бути не повинно. Їсти можна все, але щось-часто, щось-рідко. Тільки так і можна дотримуватися принципів здорового харчування досить довго. Єдиного для всіх секрету схуднення не існує. Кожному з нас доведеться складати індивідуальну дієту з урахуванням особливостей і потреб свого організму.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua