← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Фітнес для молодих дівчат

версія для друку

Повний фітнес - курс спеціально для тих, хто ще не встиг стати дорослим!

Фітнес можна відкрити для себе в будь-якому віці - ніхто не сперечається. Але чи знаєте ви, що у фітнесі діє закон «чим раніше, тим краще»? Якщо ваша дочка ще не встигла стати дорослою, не втрачайте часу дарма, допоможіть їй полюбити тренування! Вам потрібні аргументи? Будь ласка.

Молодість - це пік внутрішніх сил організму, це максимум витривалості. З кожним прожитим роком сили зменшуються. Якщо в 17 років працює тренування в тренажерному залі - раз плюнути, то в 27 вона зажадає прямо-таки героїзму. Стало бути, гріх не скористатися унікальними можливостями, які надає юний вік. Самі подумайте, більше вони не з'являться. Це раз.

Лікарі знають, що з часом проблема зайвої ваги у жінок тільки посилюється. Так чому б не почати боротися з нею якомога раніше? У 16 років реально скинути 2-5 кг за місяць не дуже-то потогінних тренувань. А вже до 25 років про таке залишається тільки мріяти. Левова частка жирових клітин формується в дитинстві, а у доросле життя ми вступаємо з тим, що накопичили в ніжному віці. Стало бути, основу стрункої фігури треба закладати в молодості. Це два.

Хороші звички - це те, що дозволяє на дотримуватися здорового способу життя не тому, що це треба, а тому, що це нам подобається. Тобто не тільки вести боротьбу за струнке, гарне тіло, але і отримувати від цього задоволення. Якщо почати займатися спортом вже в зрілому віці, неминуче доведеться ламати себе. Адже ніхто не народжується з тягою до хорошого! Стало бути, до здорового і правильного треба привчати себе ще на зорі життя. Це три.

У вас є помічник - мода. Останнім часом фітнес помітно помолодшав. Якщо на початку 80-х років аеробіка була прерогативою «тих, кому за тридцять», то сьогодні регулярні візити в тренажерний зал стали прерогативою молодих і красивих. Стало бути, тепер склалися прямо-таки історичні передумови для того, щоб нинішні підлітки вступали у доросле життя вже з порядним спортивним багажем. Це чотири. Ну як, достатньо приводів привчити дочку до фітнесу?


Плани на майбутнєНа старт
 • Перш ніж почати, заручитися схваленням лікаря. Фітнес може призвести до загострення у молодої дівчини уповільнених захворювань, про яких ви навіть не здогадувалися. Це приховані інфекції сечостатевого тракту, порушення серцевого ритму, шкірні висипання та інше. Погані зуби - теж привід, щоб почекати з фітнесом. Фізичні навантаження викликають посилений кровотік, так що інфекція з хворого зуба може запросто потрапити у найвіддаленіші куточки організму. Приміром, вразити нирки.

 • Здійсніть похід по магазинах, щоб екіпірувати своє чадо спортивною формою за останнім писком моди. Економити тут не можна: у старих шортах і футболці вона просто не зможе полюбити фітнес.

 • Візьміть на перших порах з дочки обіцянку, що вона не буде пропускати тренування. Потім вона втягнеться, і ваш контроль стане зайвим.

 • Простежте за режимом дочки: якщо вона буде спати не менше 8-9 годин, тренування не принесуть користі. Під час сну організм відновлюється після навантажень. Якщо сну не вистачає, поволі накопичується фізична перевтома. В подальшому воно призведе до перетренованості, а це небезпечний стан, майже хвороба.

 • Переконайте дочка вести щоденник харчування. Поясніть їй, що їжу треба приймати маленькими порціями 4-6 разів на день ( і це не чіпси! ). Заодно перевірте себе: чим ви годуєте свою родину? Чи достатньо у ваших сімейних трапезах білків, вуглеводів і жирів?
Тільки для дівчат

Дана тренувальна програма розділена на три місячних етапу. Перший етап - це ознайомлення з вправами і тренажерами, які є у вашому клубі. Ви будете три рази в тиждень проводити силові тренування для м'язів всього тіла і плюс до цього двічі на тиждень влаштовувати собі кардиосессии ( простіше кажучи, займатися аеробікою ). На другому етапі ви почнете займатися по окремих комплексів для різних м'язів, як і раніше три рази в тиждень. На цьому етапі ви підвищуєте інтенсивність: робите більше сетів і збільшуєте робочі ваги. Додається ще один сеанс кардионагрузок. На останньому етапі ви також будете займатися за окремою програмою ( для кожної м'язи - окремий комплекс вправ ). Але при цьому додасте ще по одній вправі на кожну м'яз. А кардіотренування доведеться проводити вже 4 рази в тиждень. Починаючи з другого етапу вправи будуть групуватися за таким принципом:

 • 1 тренування - ноги

 • 2 тренування - груди, трицепси, дельтовидні м'язи

 • 3 тренування - спина, біцепс, прес

Якщо у вас достатньо часу, то до 10-го тижня програми ( коли кількість занять досягне 4 рази в тиждень ) розводьте силові тренування і кардиосессии по різних днях. Але якщо хочете об'єднати силові й аеробні навантаження в інтересах економії часу - немає проблем. Однак тут треба дотримуватися такої черговості: спочатку - тренажери, потім - аеробіка. І нарешті, ще одна умова: не забудьте включити в свій тижневий розклад мінімум 2 дні повного відпочинку від спорту. Такі «перебивки» режиму життєво важливі для організму. Такі дні для нього все одно, що для перезавантаження комп'ютера.

Як не зійти з дистанції
 • Дотримуйтесь програмі з надзвичайною пунктуальністю! Не піддавайтеся спокусі збільшити вагу понад міру або ж топати по біговій доріжці з ранку до вечора. Цю програму для вас розробили кращі фахівці з фітнесу. Будь-які зміни тільки зашкодять кінцевого результату.

 • Заведіть щоденник тренувань в красивій обкладинці. Беріть його з собою в тренажерний зал і позначайте в ньому всі виконані вправи, число сетів, повторень і робочі ваги. Щоденник нагадає вам порядок вправ. І не пробуйте утримати комплекс в голові! Навіть професіоналки фітнесу ходять в тренажерний зал з щоденниками під пахвою.

 • У вас поболюють м'язи на наступний день після тренування? Нічого страшного! Поболят і перестануть! Інша справа - гостра травматична біль в суглобі. Тут вже не роздумуйте! Бігом до лікаря!
Розминка і розтяжка

Багато пропускають розминку - і роблять фатальну помилку. Навантаження на «холодні» м'язи гарантовано призводить до травмі. Перш ніж приступити до силовий тренуванні, виконайте невелику п'ятихвилинну зарядку. Походіть по біговій доріжці або покрутіть педалі велотренажера - це підсилить кровотік і розігріє м'язи. Крім того, до робітників сетів будь-якого вправи додають ще одні сет - розминки. Його роблять самим першим, а вага беруть приблизно наполовину менше звичайного.

Перед кардиотренировками теж потрібно робити розминку. Перші 5-7 хвилин треба витратити на те, щоб як слід розігріти м'язи. Час, витрачений на розминку. В залік самої аеробної сесії не йде. Після тренування не забудьте зробити розтяжку. Чому саме після, а не до? Тому що ваші м'язи як слід розігріті силовими вправами. У «холодних» м'язів зв'язки жорсткі. Спроба як слід розтягнутися може закінчитися травмою. Розтягуйте тільки ті м'язи, які ви навантажували на тренуванні.


Кардиосессии

Без аеробного тренінгу не обійтися: він не тільки спалює жир, але і підвищує витривалість серця. А вона вам придасться на силових тренуваннях. Зациклюватися на тій же степ-аеробіки, яку зазвичай пропонують у фітнес-клубах, не варто. Куди приємніше аеробіка на свіжому повітрі: ролики, біг, швидка ходьба, велосипед, плавання... Перший місяць тренуйтеся в полегшеному режимі, ну а потім потроху збільшуйте навантаження. Не випробовуйте себе! Запаморочення, задишка, подламывающиеся від втоми коліна - це неприпустимо!

Що далі?

А що робити, коли ви закінчите цю тримісячну програму? Відпочити від неї. Влаштуйте собі тиждень відпустки. Звичайно, це не означає, що всі сім днів доведеться валятися на дивані. Грайте в більярд, бадмінтон, теніс... Але про тренажерний зал забудьте!

Після тижня відпочинку ви знову почнете тренуватися, але... Займатися за старою схемою вже немає сенсу: за ці три місяці ви стали іншою, і значить, вам і навантаження потрібні нові. Ці поради допоможуть вам зрозуміти, як модифікувати тренувальну програму.

 • "Розведіть" по різних днях ті групи м'язів, над якими ви раніше працювали в одному блоці. Наприклад, об'єднайте тренінг біцепсів і трицепсів.

 • Беріть вага побільше і робіть повторів поменше: 10-12.

 • На пару занять найміть собі персонального тренера і попросите його показати вам нові вправи, щоб замінити ними старі вправи з комплексів.

 • Спробуйте з тренером такі методи, як суперсети, дроп-сети, об'єднані сети.

 • Замість звичайних аеробних вправ займайтеся інтервальним тренінгом ( тренер покаже вам, що це таке ).

 • Прочитайте книгу-бестселер «Фітнес-тренінг»! Вона зробить вас профі в світі вашого нового захоплення. Книга допоможе вам самостійно скласти наступну тримісячну програму!


на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua