← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Болять суглоби? Профілактика болю в суглобах

версія для друку

Легше попередити!

І на сонці є плями, дівчата! Про що це я? Про нашому улюбленому фітнесі! Взагалі-то, у кожного спорту є своя небезпечна специфіка. У тенісистів болить лікоть «ударної» руки, футболісти зазвичай травмують коліна, гімнастки - поперек... Ну а у фітнесі у вас можуть хворіти і коліна і лікті, і поперек разом! І все тому, що у вправах у нас багато повторів. Всі суглоби працюють в стресовому режимі, а це підвищений ризик всяких болячок. Як же бути? Задуматися про профілактику. На цей рахунок медицина багато чого навигадувала.Якщо болять суглоби від фізичного перевантаження, аспірин та анальгетики - це не єдиний ваш порятунок! Ці препарати з гарантією вбережуть ваші суглоби.

Глюкозамін і хондроїтин

Спочатку трохи теорії. Суглоби являють собою подобу механічного шарніра. Елементи суглоба труться один об одного, так що хрящові і суглобові тканини суглоба поступово зношуються. Організм сам же їх «лагодить» за допомогою особливих речовин під назвою «глікозаміноглікани». А тепер увага! Коли ви робите вправи, зношування суглобових тканин прискорюється, ну а глікозаміноглікани організм виробляє колишнім неспішним темпом. В результаті виникає дефіцит природного «ліки» з усіма зрозумілими негативними наслідками.

Організм робить, або по-науковому, синтезує глікозаміноглікани з двох речовин - хондроітину та глюкозаміну. На наше щастя, те й інше широко продається в аптеках і магазинах спортивного харчування. Якщо у вас захворіли лікоть, плече або коліно, бігом за препаратом! Як довела практика фітнесу, препарат має неабияку лікувальну ефективність!

Ефект від прийому препарату миттєвим не буває - потрібно від 2 до 6 місяців, щоб пройшли болі. Дозування лікарі рекомендують таку: по 500мг глюкозаміна і 400 мг хондроїтину тричі на день. Зазвичай те й інше об'єднують в одній капсулі під загальною торговою назвою.

Самий перевірений препарат називається Joint Fuel. Робить його компанія TwinLab. Цю добавку треба шукати в магазинах спортивного харчування. В аптеках ви зможете знайти Инолтру.

Як засобу профілактики, препарату взагалі немає ціни! Регулярний прийом препарату на тлі важких фанатичних тренувань з гарантією уберігає від травм! Ну а після сорока препарат взагалі повинен стати для вас обов'язковим. Навіть якщо ніякі суглобові болі вас не турбують, раз на рік приймайте по упаковці заради душевного спокою.


Жири Омега-3

Наші суглоби відчайдушно потребують в жирах. По-перше, жири просочують» суглобні тканини, і за рахунок цього роблять їх більш еластичними. У результаті тканини «тягнуться», але не «рвуться». По-друге, жири - це слизька суглобова «мастило». Вона покриває поверхні хрящові поверхні кісток і знижує їх знос на кшталт машинного масла. При всьому тому, жири потрібні суглобам не аби які, а особливі. Мова про жири омега-3. Народи, які живуть біля моря, хворобами суглобів не страждають. І все тому, що харчуються рибою. А в ній жирів омега-3 ого-го скільки! Якщо суглоб у вас вже болить, риб'ячий жир треба приймати в комплексі з знеболюючими і протизапальними препаратами. Одужання настане швидше.

Що стосується цілей профілактики, то лосось, тунець і форель треба їсти мінімум двічі в тиждень. Якщо возитися з приготуванням риби вам не хочеться, приймайте риб'ячий жир. Смак у нього малоприємний. Однак сьогодні в аптеках продають риб'ячий жир в желатинових капсулах. Ви проковтуєте капсулу і не відчуваєте ні смаку риби, ні запаху.

Можна заперечити, що, мовляв, лляна олія корисніша риб'ячого жиру - жирів омега-3 в нього в два рази більше. Однак мова йде про цілу родину жирів під однією назвою. У рибі містяться одні жири омега-3, а в льняному маслі зовсім інші. Так от, вашим суглобам потрібні жири з риби.

Риб'ячий жир в чистому вигляді в наші дні не продається. Мова йде про препарати на його основі. Найчастіше зустрічаються препарати з 30-процентым вмістом риб'ячого жиру. В цьому випадку вам треба брати до 6 грамів препарату на день. Величезна рідкість, навіть за кордоном, препарати з 90-відсотковою консистенцією. Якщо вам пощастить купити такий препарат під час зарубіжної поїздки, приймайте тільки 2 грами.


SAMe

Якщо глюкозамін з хондроїтином та риб'ячий жир в Росії можна купити без проблем, то цю добавку у нас в країні ви навряд чи знайдете. Тому радимо звернутися до часто виїжджають за кордон друзям - нехай скоріше привезуть вам з-за кордону цей дефіцит.

SAMe ( S-аденозилметионин ) діє на ваші мізки, змушуючи їх секретувати т.зв. «гормони гарного настрою», в даному випадку, допамін. Це дивна речовина не тільки підвищує нам настрій, але і якимось поки невідомим нам способом може лікувати різні хвороби. Так що, SAMe в рівній мірі підходить для позбавлення від депресії і суглобових болів. Дія препарату схоже на диво. Ви поприймали препарат, і рентгенівський знімок показує повне зникнення запалення в суглобі!

Якщо у вас непогано з грошима, препарат варто вживати на етапі особливо важких тренувань без всякої лікувальної мети. Настрій злетить до небес, додасться сил, не буде болю у м'язах...

Звичайна доза при болях у суглобах: 800-1 .200 мг щодня, приймати натщесерце два або три рази в день ( вранці і ввечері ) по 400 мг разом з вітамінами групи В. Навіщо з вітамінами? А це допоможе уникнути можливих побічних ефектів - сухості в роті, здуття живота. Врахуйте, що під впливом світла SAMe руйнується, так що дорогоцінний придбання краще додатково запакувати у фольгу.


Бетаїн

Ще одна корисна для суглобів, але дефіцитна в Росії добавка - бетаїн ( інакше - тріметілгліцін ). До речі, це добавка рослинного походження: отримують бетаїн з цукрових буряків. По своїй дії він схожий з SAMe. Більш того, бетаїн посилює його дію. Якраз з цієї причини обидва препарату рекомендують приймати спільно. До речі, у бетаїну і без того повно «побічних ефектів» позитивного властивості. Наприклад, разом з вітамінами В6, В12 і фолієвої кислотою він знижує рівень гомоцистеїну в крові ( чим його більше, тим вище ризик інфаркту ). А ще бетаїн зменшує ризик захворювання кишечника.

Бетаїн приймають по 300-500 мг щодня ( разом з SAMe ). Ніяких побічних ефектів при рекомендованих дозах відзначено не було.

Єдине «але»: бетаїн не можна вживати з ліками від інфекцій сечовивідних шляхів. Бетаїн з ними не сумісний.


Думай про суглобах!

Ця комбінація препаратів рекомендована лікарями як засіб профілактики травм суглобів під дією великих фізичних навантажень. Курс прийому - не довше 3 місяців. Отже, щоденно необхідно отримувати:

 • 6 р 30-відсоткового екстракту риб'ячого жиру, 2 г 90-відсоткового екстракту
 • 1500 мг глюкозаміну та 1200 мг хондроїтину

Дані препарати як повітря потрібні жінкам, які практикують аеробіку частіше 4 разів на тиждень.

Взагалі-то, біль і ломота в суглобах можуть бути спровоковані не тільки надлишком навантаження, але і нестачею в дієті деяких життєво важливих мікроелементів і вітамінів. Не поспішайте приймати анальгетики або аспірин. Спочатку спробуйте наступне доповнення до дієти:

 • 1-2 рр кальцію ( по 500 мг за прийом )
 • 450 мг магнію ( краще перед сном )
 • 250 мг вітаміну С
 • 400 МО вітаміну Е

А ось «забійна» щоденна комбінація у разі суглобової травми: 300-500 мг бетаїну, 800-1200 мг SAMe плюс вітаміни групи В ( В6, В12 і фолієва кислота ).


Азбучні терміни

Буває, що лікар так і сипле незрозумілими словами і виразами. А розуміти, що з вами відбувається, все-таки треба. Щоб допомогти вам розібратися у своїй анатомії, ми проводимо короткий словник медичної термінології.

 • Бурса: Суглоби герметично «запаковані» в т.зв. суглобову сумку. Вона складається з двох шарів. Верхній - грубий і міцний, а внутрішній утворений особливими синовіальними клітинами, які виробляють синовіальну рідину - «мастило».
 • Зв'язки: Це внутрішній підтримуючий елемент суглобової конструкції. Зв'язки «сочленяют» кістки суглоба, інакше він би просто розпався під навантаженням. Найчастіше травмуються при фізичних вправах. У них виникають микрорастяжения і микроразрывы. У теорії вони повинні лікуватися самі собою, але нові навантаження заважають цьому, і в місці мікротравм часто виникають вогнища запалень.
 • Хрящова тканина: Вона покриває тертьові поверхні суглобів. З роками стирається, оголюючи кістка. У підсумку робота суглоба стає дуже болючою, а то й просто неможливим.
 • Сухожилля: М'яз схоже на веретено. На кінцях «веретена» м'язова тканина переходить в жорстку сполучну - сухожилля. Ними м'яз прикріплюється до кісток. При сильному і різкому м'язовому скороченні сухожилля може надірватися, а то й повністю відірватися від кістки. Щоб цього не сталося, треба ретельно розминатися.
 • Фасція: М'яз «одягнена» в захисний «чохол» зі сполучної тканини. Цей чохол і називається фасцією. Вважається, що фасція заважає м'язі збільшуватися. Багаторазові повторення покликані розтягнути фасцію, а слідом за нею збільшиться м'яз.

Швидка допомога

Болі в суглобах у фитнесисток рідко пов'язані із захворюваннями кісток і сполучної тканини. Мова частіше йде про знос хрящів в суглобах, запаленнях кісткових з'єднань або суглобової сумки ( як ви вже знаєте, на медичному мовою - «бурси» ).

Тут головне - стримати свій спортивний фанатизм і при перших ознаках травми взяти тайм-аут хоча б на кілька днів.

Лікарі радять: травмованої частини тіла протягом 2-3 днів треба забезпечити повну нерухомість. А після цього доведеться ще від 3 до 6 тижнів уникати рухів, що заподіюють біль - щоб пошкоджену ділянку повністю «прийшов до тями».

Рекомендується на область травми прикладати пакети з льодом 2-3 рази в день на 10 хвилин. І це потрібно робити хоча б перші два-три дні після травми.

Цих заходів буде достатньо, щоб залікувати невеликі травми. Набряки та запалення - це ознака серйозної травми. З нею жарти погані - треба йти до лікаря. І швидше!на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua