← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Фітнес для вагітних

версія для друку

Фітнес для вагітних жінок

фітнес для вагітнихВсім добре відомо, яку жарт може зіграти з фігурою материнство. Зайва вага, що втратив тонус м'язи живота, розтягнуті м'язи грудей, слабка спина, ниє поперек, варикозне розширення вен - з допомогою фітнесу всіх цих неприємностей можна уникнути або, принаймні, звести їх до мінімуму. Лікарі не втомлюються повторювати: те, наскільки швидко після пологів вам вдасться прийти в колишню форму, залежить від того, як ви провели 9 місяців очікування дитини - лежачи на дивані або в більш - менш активному режимі. Більш того, сам процес пологів у спортивних мам проходить легше, ніж у ледачих - по - перше, тому, що натреновані серце, легені і відповідні м'язи в цей відповідальний момент допомагають і жінці, і дитині. А по - друге, у відповідь на фізичне навантаження в організмі накопичується гормон ендорфін, який згодом діє як своєрідне знеболювальне.

Враховуй зміни вагітної

І все ж закривати очі на те, що ваше тіло змінилося і вимагає до себе особливого підходу, не можна. Навіть самим досвідченим і компетентним відвідувачкам фітнес центру належить дізнатися про своєму тілі багато нового. В сутності, тренувальна фітнес- програма для вагітних повинна мало схожим на ваші звичайні заняття. Пам'ятайте, тепер ви не одна, тепер вас двоє, і саме це друге істота буде диктувати ваш фітнес- стиль на найближчі кілька місяців.

Отже, тренуватися можна і потрібно, якщо дотримуватися кількох важливих правил. По - перше, інтенсивність занять повинна бути помірною. Майте на увазі: під час вагітності у вас пульс прискорений і без фізичного навантаження. Під час занять ви посилено дихайте і потієте, тому можете не відчувати перегріву, але насправді плід сильно перегрівається, а допускати цього не можна. На фізичне навантаження плід реагує почастішанням пульсу на 10 - 30 ударів на хвилину. Крім того, інтенсивна робота м'язів вимагає підвищеної припливу до них крові - а це означає, що надходить з кров'ю кисню може не вистачити внутрішнім органам. Напружені тренування можуть мати сумні і далекосяжні наслідки, наприклад, зниження маси тіла плода, передчасні пологи і навіть викидень. Загальні правила тут такі: підвищувати частоту пульсу разрешаетя не довше, ніж на півгодини, і не більше, ніж до 125 ударів у хвилину. І не забувайте про повноцінний відпочинок між сетами ( а то і повторами ).Чорний список фітнес вправ для вагітних

Фітнес програму і аеробних і силових для вагітних доведеться переглянути. У чорний список потрапляють скручування, а також різноманітні нахили, що може призвести матку в стан гіпертонусу і спровокувати викидень. Починаючи з другого триместру, треба буде відмовитися від вправ, які виконуються лежачи на спині - в такому положенні існує ризик виникнення кисневої недостатності плода, а також може погіршитися кровопостачання мозку вагітної. Від вертикального положення теж краще відмовитися, замінивши його стійкою на колінах з упором на руки. У плаванні заборонені різкі рухи і махи ( стало бути кроль залишається за кадром ), а також сильний вигин спини. В йоги для вагітних протипоказані асани в перевернутої позі, коли ноги виявляються вище голови, і сильна розтяжка, здатна стати причиною викидня. У третьому триместрі вагітної бути вкрай обережною під час вправ на розтяжку треба ось з якої причини: в цей період організм починає виробляти особливий гормон релаксин, який робить суглоби більш податливими, щоб полегшити проходження дитини по родових шляхах. Втратили почуття міри гарантований вивих.

Нарешті, повністю виключаються травмонебезпечні рухи - стрибки, біг, махи, глибокі присідання. З цієї причини вагітним доведеться відмовитися від тенісу, верхової їзди, сквошу, велосипеда, роликів... Словом, багато від чого.Аеробіка для вагітних

фітнес для вагітнихА що ж тоді залишається? Наприклад, помірні аеробні навантаження на зразок ходьби. Здавалося б, нічого особливого, а скільки користі - ви зміцнюєте серцево - судинну систему, розвиває гнучкість і витривалість. Все це вам дуже знадобиться: активно працює серце збільшує подачу кисню до м'язів, і до плоду; поліпшується цируляция крові, а значить можна розпрощатися з набряками і страхами з приводу варикозного розширення вен. Сучасні лікарі кажуть, що ті мами, які вагітність провели лежачи на дивані, набагато частіше стикаються з необхідністю кесаревого розтину, ніж активні. Ну а те, що грамотно підібрані фізичні навантаження допомагають зберегти фігуру під час вагітності, ви знаєте,- тому ми і говорити про це не будемо.

Крім того, фитнесисткам в положенні більше, ніж коли б то не було, показано зміцнення м'язів спини - під час вагітності центр тяжіння змінюється, тому для того, щоб утримувати вагу плоду, сильна спинна мускулатура просто необхідна. А також плавання, яке під час вагітності перетворюється на вид спорту номер 1. Вправи у воді хороші тим, що не дають навантаження на хребет і вметсе з тим ефективно зміцнюють м'язи спини і грудей. Вода покращує кровообіг, масажує і зміцнює тканини, тому ризик появи розтяжок вдається звести до мінімуму. Та й перегрітися у воді дивно...Заняття для вагітних

фітнес для вагітнихГоловний принцип, яким треба керуватися на заняттях вагітної- здоровий глузд і облік тих изменнений, які протікають у вашому організмі. Повторимо ще раз, що треба враховувати:

  • Слабкість суглобів, обумовлена дією релаксину. Тому тренувальні ваги вагітним необхідно знижувати. А вправи не повинні викликати перевантаження суглобів, зокрема виконуються сидячи, з опорою спини.

  • Зниження інтенсивності тренінгу. Не можна зловживати комплексними вправами, такими як присідання і станова тяга. Особливо в другій третині вагітності.

  • Регулярність тренувань. Займайтеся 3 - 4 рази в тиждень, головне - регулярно. Вагітній не можна тренуватися від випадку до випадку. А якщо ви взагалі не займалися атлетичними вправами до вагітності, то не варто й починати в цей час.

  • Правильне дихання. Не затримуйте дихання при виконанні упранений. Це правило треба дотримуватися завжди, але особливо важливо не забувати про нього під час вагітності. Затримка дихання може привести до кисневого голодування плоду.

  • Положення тіла. Уникайте вправ лежачи і стоячи. Переваги віддаються вправ в положенні сидячи з опорою спини і на колінах з опорою на руки.

  • Температура тіла. Не допускайте перегріву під час тренування. Це може загрожувати здоров'ю ембріона.

  • Аеробіка вагітної. Не допускайте перевищення частоти пульсу понад 125 ударів у хвилину ( за деякими даними 140 ). Крім того, рекомендується обмежити тривалість заняття 15 хвилинами, включаючи розминку і заминку.

  • Зневоднення. Пийте воду до, під час і після тренування без всяких обмежень.


на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua