← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Пілатес. Вправи пілатес

версія для друку

Що таке пілатес?

пілатес, вправи пилитеса, пілатес і балетПІЛАТЕС - це сьогодні дуже і дуже модно. За системою Пілатеса тренуються голлівудські знаменитості. Уроки пілатесу є в солідних московських фітнес-клубах, причому, в деяких з них вимагається багатомісячна попередній запис.

Москва відкрила для себе пілатес порівняно недавно, а в США, на «другу батьківщину» автора методики Джозефа Пілатеса, ця нова для нас філософія тренінгу популярна вже кілька десятиліть. Сьогодні «класичний» пілатес практикують поряд з його новими різновидами, не менш ефективними. Так що ж таке пілатес?Пілатес & балет

З віком наше тіло стає все менш і менш слухняним. Суглоби звикають до сидячій роботі і втрачають рухливість. А як хочеться знову стати такою ж гнучкою і пластичною, якою ви були в дитинстві! Якщо б ми у віці 40 років прийшли в балетний клас, нічого путнього з цього не вийшло. А заняття за програмою «Пілатес + Балет» - як раз те, що нас може врятувати.

В цій програмі «Пілатес + Балет» використовується комбінація двох різнопланових рухів - одні змушують м'язи скорочуватися, інші, навпаки, націлені на їх розтяжку. На думку йогів, така методика викликає циркуляцію енергії в організмі і її накопичення. Ну а силові вправи змушують м'яз скорочуватися і на манер губки марно виділяти енергію в космос. Не знаю, як там щодо йогів, але після уроків ви справді відчуєте прилив гарного настрою, ніби за плечима не було довгого і важкого трудового дня. Важливим є і те, що багато вправи пілатес покращують поставу. Ваша спина стане прямою, пропадуть болі в попереку.

Спочатку ви під керівництвом тренера виконайте серію, що складається з простих пліє, тандю і рухів рук, спрямованих на розвиток рівноваги та координації. Потім ви перейдете до вправ, які виконуються на маті і зміцнюють ті м'язи, які зазвичай у фітнесі залишаються без уваги.

Вправи, опис якого ми тут наводимо, корисно кожному. Воно розтягує м'язи задньої поверхні стегон. Справа в тому, що всі ми сидимо, зігнувши коліна. А це означає, що довгі м'язи, що пролягають ззаду від сідниць до колін, проводять більшу частину дня укороченими. ( Випряміть коліно, й вони відразу натянутся! ). В результаті м'язи скорочують нормальну довжину і за рахунок цього створюють перекіс у роботі кульшових суглобів. «Жорсткі», короткі біцепси стегон стають причиною болю в попереку і навіть запальних процесів у черевній порожнині. Все це було добре відомо лікаря Пілатесу. Тому він і придумав дане вправу:

Вправа пілатес: підйом ніг

Сядьте на підлогу. Зігніть коліна, обхопіть гомілки і підтягує коліна до грудей. При цьому ваші ступні опиняться на вазі, і вам доведеться балансувати на своїй «п'ятій точці». Тримаючи спину прямою, повільно розпряміть ноги, утримуючи себе за гомілки. Складно? Ще б! Думаю, що спочатку ви не раз і не два «чебурахнетесь» на спину. Отже ваші прямі ноги утворюють з корпусом латинську літеру V. З цього положення широко розведіть прямі ноги в сторони! Знову з'єднаєте ноги, потім зігніть коліна і поверніться в стартову позицію. Ступні залишаються на вазі! Відразу ж починайте другий повтор.Пілатес і проблемні зони

Ця програма пілатес являє собою ударний курс, який швидко перетворить вас в Барбі. ( Маємо на увазі її ідеальну поставу красуні ). Цікаво, що дана методика була народжена нової подвенечной модою на відкриту спину. Сутула наречена, зрозуміло, в такому вбранні виглядає зовсім не апетитно. Ну а за допомогою цього екзотичного варіанту пілатесу пряму спину виконавиці фламенко можна отримати через місяць. А вже через тиждень ви будете ходити з гордо піднятим підборіддям, причому, так легко і граціозно, що вам здасться, що ви зовсім не торкаєтеся землі. Чарівне відчуття!

У цьому курсі поєднуються методичні елементи пілатесу, теквандо і балетної хореографії. І все в швидкому темпі! Завдяки цьому ви спалюєте ще й багато калорій. Важлива особливість класу - балетний верстат у стіни. На перший погляд він не здається таким страшним, як навантажена млинцями штанга, однак насправді це справжнє знаряддя тортур! Ця вправа зміцнює м'язи сідниць і ніг.

Вправа пілатес: пліє на шкарпетках

Встаньте прямо, однією рукою візьміться за балетний верстат, інша - на талії. Якщо у вас під рукою немає верстата, тримайтеся за спинку стільця. П'ятки разом, носки нарізно. Вдихніть і розгорніть плечі, статично напружте сідниці і прес, груди вперед. Підніміться на носки і починайте присідати як балерина - коліна нарізно. Приблизно на середині дистанції затримайтеся на 1-2 секунди. Увага! У цей момент ваша спина повинна бути ідеально прямій! Повільно опуститеся ще нижче. Поки не відчуєте, що більше тримати корпус прямим не виходить - він сам собою нахиляється вперед. З цієї нижній позиції підніміться до середини амплітуди і знову зробіть паузу. Потім знову опуститеся в присед. Знову підніміться до середини... Всього 8 таких приседов, і тільки потім можна випрямитися.

Пілатес: найкраще

Кожен божий день у світі фітнесу народжується якась нова програма, яка оголошується панацеєю від всіх недоліків фігури. Потім виявляється, що більшість цих методик на рідкість безглузді та непотрібні. Але ось до класу «все найкраще з пілатесу», який ми протестували на собі, варто поставитися серйозно. Це програма поєднує в собі елементи пілатесу, йоги, танцклассов і силового тренування.

Даний курс розроблений для жінок, які марять про модельну фігуру. Вони перепробували і силові вправи, і аеробіку, але ідеалу так і не досягли. Фахівці вбачають причину в тому, що сучасний фітнес ігнорує розтягнення м'язів. Коли ви робите вправу з гантелями, ваша м'яз напружується і коротшає. Найгірше те, що після повтору м'яз ніколи не повертає собі колишню довжину. Вона залишається трохи коротше, ніж до вправи і перебуває в такому стані від 2 до 3 діб. Саме це і заважає її росту! Якщо ж поєднувати напругу з розтягуванням, фігуру можна перетворити за лічені місяці!

Годинна програма включає найбільш ефективні елементи пілатесу та йоги. Причому ж тут йога? Багато асани - це складні силові вправи. Чергування асан і пілатесу як раз і дає ефект змінного напруги і розтягнення мускулатури. Тренування носить виключно прицільний характер. Вона вибірково коригує форму сідниць, ніг і підтягує прес. І так вправу:

Вправа пілатес: пліє з м'ячем

Отже, вам знадобиться палиця-бар, тобто гімнастична палиця, і гумовий м'яч. Вихідна позиція: п'ятки разом, носки нарізно. Затисніть м'яч між колін. Візьміться за самий верх боді-бару, підніміться на носках ( п'яти раніше разом ) і опуститеся в присед - ніби збираєтеся сісти на уявний стілець. Потім повільно підніміться. Зробіть 3 сети по 12 повторів в кожному.Традиційний пілатес

Головна фішка методики пілатес - це те, що вона «працює» з вашим тілом комплексно. Пілатес підвищує м'язовий тонус, робить ваші рухи такими пластичними, ніби ви народилися прямо в танцзалі. Замість того, щоб качати окремо спину, окремо прес, окремо ноги, ви тренуєте все тіло разом. Погодьтеся, це суттєва різниця.

У традиційному пілатесі є вправи, що виконуються на маті, і вправи, для яких потрібні тренажери. Зрозуміло, тренажери особливі, розроблені автором методики Джозефом Пілатесом майже сто років тому. До речі, вони чимось нагадують старовинні знаряддя тортур. Цікаво те, що поверхня цих тренажерів - нестабільна, тому вам доводиться постійно докладати зусилля, щоб зберігати рівновагу. Таким чином, в роботу включається маса дрібних м'язів, про яких ви в ході звичайних тренувань навіть не згадуєте. Найпростіше вправа на цих тренажерах вимагає від вас максимум концентрації. Це зовсім не те, що крутити педалі велоергометра і попутно переказувати новини подрузі.

Попотіти доведеться і на маті, під час так званої тренування «Mat Work». Тут дається опис лише одного вправи, яке напевно вам у нагоді. З вигляду воно виключно просте, проте деяким станова тяга дається набагато легше. Багато вважають, що заняття на тренажерах і на мате - дві зовсім різні методики. Але це зовсім не так. Те й інше треба практикувати як єдиної ціле. До речі, ось вам порада: якщо ви вирішили спробувати «Mat Work», попередньо дізнайтеся чисельність групи. У ній не повинно бути більше 10 чоловік. Якщо ж вам доведеться ділити увагу тренера з 30 колегами, нічого путнього з цього не вийде.

Ми настійно рекомендуємо поєднувати пілатес з вашими звичайними фітнес-тренуваннями. Наша мускулатура складається з двох шарів м'язів - поверхневих і внутрішніх. На тренажерах ви качаєте поверхневі. З допомогою пілатесу ви будете опрацьовувати так званий глибинний шар м'язів, до якого силові вправи, як правило, не «добираються». А це дуже і дуже корисно. До того ж ви подружитеся зі своїм тілом, навчитеся відчувати його, станете витонченою і граціозною.... Словом, справа того варта!

Вправа пілатес: підйом прямої ноги

Прийміть положення лежачи на спині. Підтягніть коліна до грудей і обхопіть себе за щиколотки. З цього вихідного вправи візьміться руками за гомілку однієї ноги і випрямити її верх. Іншу ногу теж розпряміть, але тримайте на вазі уздовж підлоги. Притягніть ногу до голови швидкими ривковимі рухами - раз! два! Поміняйте ноги і знову притягніть до голові - раз! два! Зробіть 5-10 «подвійних» повторень на кожну ногу.Пілатес: навіщо і як

Пілатес - ідеальне доповнення до ваших повсякденних тренувань. Уроки зроблять вас гнучкою і граціозною. До того ж уроки пілатесу мають великий омолоджуючий ефект, поки не объясненный наукою. До речі, йоги, практикуючі розтяжку, теж виглядають молодше. Завдяки пілатесу до вас знову повернеться запаморочливе відчуття легкості тіла, яке було у вас в юності. Пілатес - найбільш ефективна і безпечна методика розтяжки. Вона зупинила далеко позаду всі інші схожі методики, навіть ті, що прийшли до нас із стародавніх японських єдиноборств.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua