← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Поради для тих, хто вирішив зайнятися фітнесом

версія для друку

10 корисних порад для тих, хто вирішив зайнятися фітнесомфітнес порадиМабуть, найскладніше у фітнесі - знайти на нього час. У самому справі, як відшукати в добі місце для такого серйозного заняття як спорт? Ми дитинно обіцяємо собі почати нове життя з найближчого понеділка. Але потім благе бажання мало - помалу сходить нанівець, і ми залишаємося з тим же вантажем зайвих кілограмів. Невже так буде все життя, а?

Взагалі-то справа тут зовсім не у відсутності вільного часу, а ( чесно зізнаємося ) в нашій ліні і невмінні планувати свій життєвий графік. Адже саме по собі час на заняття спортом ні звідки не з'явиться. Його доведеться знаходити, а то й навмисно «створити», розсовуючи інші справи. Ми пропонуємо вам 10 перевірених порад щодо того, як вписати фітнес в ваш і без того перевантажений спосіб життя. Але кінцевий результат буде залежати тільки від вас.Рада: 1 - це не хобі!

Чого ви хочете від фітнесу? Трошки схуднути? Або ви розраховуєте перетворити себе в розкішну еротичну модель? У будь-якому випадку тренуватися вам доведеться за планом. Це треба знати заздалегідь, щоб потім не пред'являти фітнесу претензій. Запам'ятайте, успіх приносять регулярні послідовні тренування! Інакше кажучи, фітнес - це не хобі, яким займаються під настрій. Пропущена тренування - це крок назад.

Як би добре ви не виклалися в якийсь день, кінцевий результат складається чисто статично з числа проведених вами тренувань. Той, хто тренувався 100 разів, виглядає краще, ніж той, хто подужав тільки 50 тренувань.

Арифметичний набір тренувань вимагає твердого плану, адже робити перерви довше одного - півтора тижнів не можна ( інакше потім відлік доведеться починати спочатку ). У фітнесі немає вікових та інших обмежень, тому ставте перед собою найсміливіші завдання. Пам'ятаєте, тут вам не треба ні в чому сумніватися, вам потрібно тільки одне - хотіти! По-справжньому! До прискореного серцебиття! До грудки в горлі! Знайте, у фітнесі будь-яка мета досяжна, і з кожним тренуванням вона стає ближче!

На стартовому етапі ідеально буде «проговоритися» про свої плани своїм друзям. Це закреслить всі шляхи назад. Здатися раніше терміну вам буде соромно. У самому справі, як вас після цього поважати?Порада: 2 - на помилках вчаться

Поставити перед собою завдання - це ще не значить її вирішити. Можливо, ви вже не раз і не два безуспішно намагалися почати нову спортивну життя. Що ж вам перешкодило? Так - так, чому ви кинули фітнес? Спробуйте розібратися. Інакше у вас є всі шанси вдруге наступити на ті ж самі граблі. Причин, швидше за все, набереться кілька. Спробуйте обговорити з подругою, яка вже давно займається фітнесом. Як вона вирішила схожі проблеми?Порада: 3 - справа майстра боїться

Ви чули, ніби на фітнес треба витрачати багато часу, а у вас його просто немає. Якщо так, то і приступати до занять немає ніякого сенсу. Насправді ж так звані підтримують тренування з ефектом оздоровлення віднімають приблизно 3 години на тиждень по годині на тренування. Якщо вам треба перетворити фігуру, то тренуватися належить 4 рази в тиждень. Хвилин 40-45 піде на аеробіку і ще півгодини на тренажери. До речі, аеробіку можна замінити ранкової пробіжкою і тоді денний похід в тренажерний зал вкладеться в годину ( з перевдяганням і душем ). Як бачите, не так і багато.

Варто сказати, що фітнес не стоїть на місці. Сьогодні створені принципово нові «времясберегающие» технології, що об'єднують аеробіку і силовий тренінг. Такі тренування ще більш ефективні і займають не більше 25 - 30 хвилин довше ви просто не витримаєте темпу. На думку спортивних психологів, розмови про брак часу - не більше, ніж відмовка. А раз так, сміливо купуйте клубну карту і за справу!Порада: 4 - разом весело

фітнес порадиПропустити похід в тренажерний зал на самоті - простіше простого. Нікому не треба нічого пояснювати і ні перед ким не треба виправдовуватися. Так що краще всього ходити в клуб з друзями - однодумцями. Тут вже безкарно «прогуляти» вам не дадуть. Друзі гарні ще тим, що разом з ними можна обговорювати свої фітнес - проблеми, спільно шукати причини невдач або радіти перемогам. Можна придбати клубну картку і пошукати таких друзів у себе в клубі, проте спортивні психологи радять інше - влитися в сформовану компанію любительок фітнесу, а вже вони самі підкажуть вам клуб, де спільно тренуватися. Пораспрашивайте своїх колег і подруг. У кого - то напевно знайдеться знайома фанатка фітнесу, яка вже багато чого досягла. Залишилося тільки познайомитися і записатися в її тренажерний зал.Порада: 5 - порядок, перш за все!

Дефіцит часу часто трапляється тому, що ми не намагаємося навести в житті порядок. Між тим, час, як і гроші, вимагає управління, та ще залізною рукою. Інакше воно непомітно витече крізь пальці ( точно як це відбувається з грошима ). Менеджмент свого вільного часу треба почати з докладних записів своїх справ після роботи протягом тижня. У п'ятницю вам треба сісти за письмовий стіл і зайнятися аналізом. Погодьтеся, якщо вам не вистачає, значить, десь ви його перетратили. Де? В магазинах? А що якщо делегувати закупівлю продуктів чоловіку чи дітям? Думайте, думайте, думайте! Вам у що б то не стало треба викроїти час на фітнес, інакше ви постарієте раніше терміну, располнеете і станете негарною!

Здавалося б, можна поступити і по-іншому. Наприклад, сказати собі: по понеділках, середах і п'ятницях я ходжу у фітнес - клуб, і крапка! Однак ускладнені домашні справи ніхто за вас не зробить. Вони будуть збільшуватись, і все закінчиться неприємними сімейними розбірками. Ні, вам потрібен ретельний моніторинг свого часу з метою пошуку прихованих ресурсів. Цікавий серіал по телевізору? Подруга напрошується в гості? Без усього цього в день тренування запросто можна обійтися - фітнес дорожче!Порада: 6 - докучливий телефон

Ви тренуєтеся, і раптом чуєте дзвінок стільникового телефону. Як не відповісти, адже дзвонить! Ви кидаєте вправи на середині і пускаються в довгі відволікаючі переговори. Можливо, розмова і справді важливий, проте він ламає ритм тренінгу. Неприємні наслідки будуть не менш серйозними, ніж у телефонного дзвінка посеред ночі. Там вранці ви встанете невиспаний і розбитою, а тут охолодіть розпалені м'язи ( ризик травми! ), розгубите весь драйв і концентрацію. «Результат справи вирішують дрібниці» - говорив Наполеон.

Задумайтеся, які дрібниці найбільше заважають вашому фітнесу? Дзвінки по телефону? Невинна балаканина з подругами? А може бути, ви «підсіли» на Інтернет? Якщо так, то встановіть правильну черговість: спочатку фітнес, а вже потім все інше. Спочатку це зажадає волі, але зовсім скоро стане звичкою. Що ж стосується мобільного телефону, то його варто залишати в шафці для переодягання. Коли вийдете з фітнес - клубу, відповісте на всі надійшли дзвінки.Порада: 7 - планове господарство

Планувати своє життя - звучить гидко. Але подітися нікуди: якщо ви завчасно не зарезервуєте в своєму житті місця для чогось важливого, на це важливе може просто не вистачити часу. Так що без коливання заводите щоденник і пишіть в ньому: «Вівторок, 19.00, провести аеробне тренування ( 40 хвилин ) і покачатися на тренажерах ( 30 хвилин )». І ніяких спокус!

Разом з тим, у плануванні треба враховувати і стихійні обставини. Один день тижня завжди відводите під зайву тренування - замість тієї, яку, можливо, доведеться пропустити. Якщо збій не станеться, полежіть перед телевізором. Величезну допомогу, на думку психологів, надає розклад життя, на кшталт шкільного, повішене на стінку. Вільний час розбийте на часові інтервали і заздалегідь впишіть в графи свої тренування на пару тижнів вперед. Впишіть усі свої звичайні справи, начебто прання-прибирання. До речі, при всій вашій зайнятості багато граф все одно залишаться порожніми. Заплануйте на цей час похід в кіно, на якийсь гучний фільм ( хоч через тиждень ), прогулянку по бутіках або зустріч з забутої подругою. Такий «розклад життя» поступово навчить вас дивитися в майбутнє, і не тільки в тому, що стосується фітнесу.Порада: 8 - за порадою до профі

фітнес порадиВикроїти час для занять фітнесом - це тільки півсправи. Інша половина успіху - правильно скласти тренувальну програму. Новачкові зробити це самостійно, чесно скажемо, не під силу. Фітнес - ціла наука, і вирішити, які вправи робити і в якому режимі, зможе тільки професійний тренер. Інакше ви, діючи методом тику, будете витрачати даремно ті самі три години на тиждень, які ви з таким трудом викроїли на фітнес!

На зустріч з тренером прихопіть з собою свій щоденник, чітко викладіть завдання, які ви збираєтеся вирішити за допомогою тренувань. І не забудьте розповісти йому, чому провалилися ваші попередні спроби зайнятися фітнесом. Послуги персонального тренера коштують дорого, проте в даному випадку вам потрібно всього одне заняття. До речі, як раз одне заняття з персональним тренером багато клуби надають новачкам безкоштовно.Порада: 9 - ти заслужила!

Обов'язково нагороджуйте себе за кожен етап виконаної роботи! Наприклад, цілий місяць поспіль ви ходили в клуб регулярно, три - чотири рази на тиждень. Значить, ви маєте повне право на олимпийку з останньої колекції Adidas. Вдалося підвищити свій результат у присіданнях на 2 кілограми? Отримуєш нові карколомні кросівки від Dolce&Gabbana. І так далі.

Ви можете думати, що як раз вам такого роду стимули не потрібні. Помиляєтеся! Фітнес - справа не проста. Видимих змін в дзеркалі чекати довго. Щоб ваша психіка не здала на півдорозі, підстрахуйтеся подарунками самій собі. І тримайте їх на видному місці. Приблизно через рік необхідність у такого роду заохочення відпадає. Зі всіх сторін ви будете чути добрі компліменти!Порада: 10 - спробуйте - вам сподобається!

У будь-якій справі найважче - це почати. На думку вчених, період гострих стресових реакцій у новачка триває близько 3 тижнів. Потім симптоми стресу згладжуються, ви починаєте відчувати себе впевненіше. Вправи виходять все краще. А через півтора - два місяці вони почнуть приносити вам справжнє задоволення. Секрет у тому, що потужне прискорене дихання стимулює секрецію мозком ендорфінів - особливих з'єднань, які ще називають «гормонами радості». Уявіть, ви починаєте тренування і через 5 - 10 хвилин відчуваєте прилив нестримного захоплення! Не поспішайте кидати фітнес, зачекайте! Це дивовижне відчуття прив'язує до тренувань сильніше всяких домовленостей. Так що не бійтеся за себе, за силу свого характеру. Просто трошки потерпіть!

До того ж, у міру занять фітнесом зміниться не тільки ваше тіло, але і ваш характер. Успіхи підвищать самооцінку. Ви станете на подив цілеспрямованою. Як будь-яка людина, який знає, що робить для себе щось дуже важливе.

Поради з гігієни фітнесуна головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua