← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Застосування БАД

версія для друку

Необхідність і дія БАД

Дослідження, проведені інститутом харчування РАМН в різних регіонах Росії виявили суттєві відхилення раціону росіян від формули збалансованого харчування передусім за рівнем споживання нутрієнтів - вітамінів, мікроелементів, ненасичених жирних кислот, що мають важливе значення в регуляції процесу обміну речовин. В цілому основні порушення живлення характеризуються:

- недостатнім споживанням білків;

- надмірним споживанням жирів ( особливо тваринного походження );

- дефіцитом вітамінів С, В1, В2, В6, А, Е, фолиефой кислоти, бета-каротину та інших;

- дефіцитом макро - і мікроелементів ( кальцію, заліза, йоду, фтору, цинку, селену та ін );

- дефіцитом харчових волокон.

Важливу роль грає також відносно велике споживання рафінованих продуктів харчування. Виникла проблема: з одного боку необхідно зменшувати споживання їжі, оскільки існує дисбаланс між споживання енергії та її витратами, а з іншого боку необхідно ліквідувати дефіцит вітамінів, макро - і мікроелементів, що виникає з причини рафінованості і недостатності їжі ( щоб отримати всі необхідні вітаміни і макро - мікроелементи з сучасної їжі необхідно вживати її в кількості еквівалентній приблизно 5000 ккал, а большінсто з нас знаходяться на низькокалорійній дієті ). Рішення цієї проблеми призвело до розробки технологій одержання біологічно активних речовин у чистому вигляді з природних джерел їжі. За кордоном були випущені в продаж препарати, які дозволили заповнювати дефіцит тих чи інших нутрієнтів, а також надавати м'яке регулюючу дію на різні органи і системи організму людини. Такі препарати отримали назву биологичеси активні добавки до їжі ( БАД ), або food supplements. БАД отримують з рослинної, тваринного і мінерального сировини, а також хімічними або біотехнологічними способами. До них також відносяться ферментні та бактерійні препарати, які надають регулюючу дію на мікрофлору шлунково - кишкового тракту.Вживання БАД в інших країнах

В Японії БАД застосовують понад 50 років, в США - 20 років. БАД досить широко використовують у багатьох країнах: у Франції та Німеччині близько 60% населення щодня приймають БАД, у США - 80%, Японії - 90%, а в Росії тільки 3%.

В Австрії, наприклад, БАД вважають окремою категорією продуктів і розглядають їх як щось середнє між харчовими продуктами і ліками. У Бельгії, Голандії та Греції під БАД розуміють тільки вітаміни і мінеральні речовини і відносять їх до продуктів харчування, які підлягають суворому контролю щодо разових і добових доз. У Німеччині продукт, призначений для прийому всередину, може бути або тільки ліками, або продуктом харчування. У цій країні положення про аптеці передбачає, що в ній разом з лікарськими засобами можуть продаватися продукти, які є доповненнями до харчування. У рекламі БАД на території Німеччини допустимі такі сполучення слів, як "доповнює харчування", "для здорового харчування", "для покриття добової норми", "корисно для здоров'я" і т.п. На упаковці БАД і в рекламі про них неприпустимі рекомендації типу: "захищає від...", "зменшує вміст холестерину в крові", "призначається для нормалізації кров'яного тиску" і т.п. У Росії ж ситуація у сфері регулювання обігу БАД катастрофічна.Класифікація Бадів

Всі Бади поділяються на три класи:

Нутрицевтики -добавки у вигляді додаткових джерел вітамінів, макро - і мікроелементів, амінокислот, білків, жирів, вуглеводів і деяких інших речовин, необхідних для нашої життєдіяльності. Нутрицевтики покликані оптимізувати харчування здорової людини, ліквідувати дефіцит поживних речовин, а також задовольнити потреби хворої людини в необхідних компанентах.

Парафармацевтики ( лат."пара"-поруч, "фармацевтики"- лікарські засоби )- харчові добавки, здатні регулювати деякі процеси в нашому організмі і що застосовуються з метою профилактикеи певних захворювань або як вспомагательной терапії в комплексі з ліками. На відміну від нутрицевтиків парафармацетики набагато ближче до ліків, адже більшість містяться в них компанентов , присутні в складі лікарських препаратів. Але в парафармацевтиках ці речовини не перевищують терапевтичну дозу, тому при прийомі цього типу добавок повинні бути відсутні побічні реакції.

Пробіотики - живі корисні бактерії, які відновлюють природну мікрофлору в організмі.Застосування БАД

Неграмотне вживання або використання "не тих" Бадів може призвести до тяжких наслідків. Тому необхідно дуже серйозно підходити до вибору Бадів і контролювати їхній вплив на організм. Викладемо основні правила застосування БАД:

- Біологічна добавка до їжі - не ліки, а профілактичний засіб! жодне захворювання вони не вилікують. Вони допомагають запобігти хворобі, поки її ще немає. Якщо ж захворювання вже спіткало вас, то Бади можуть лише сприяти проведеного лікування, але ні в якому разі не замінювати його.

-Не приймайте біодобавки, не порадившись з лікарем. Особливо обережно слід ставитися до використання БАД людям похилого віку, дітям, вагітним, годуючим матерям.

-Не варто одночасно приймати два і більше парафармацевтика, так як в цьому випадку можуть бути і алергічна реакція, і несумісність речовин, що містяться в різних препаратах. Краще закінчити прийом одного з них, а потім перейти до іншого.

Навіть до вітамінних препаратів виникає звикання, внаслідок чого вони стають неефективними. Тому має сенс чергувати вітамінні комплекси. Що ж стосується парафармацевтиков, то після 15 - 20 днів прийому треба зробити перерву на такий же час - теж щоб уникнути звикання.

-Не слід застосовувати БАД, що містять молоизученные екзотичні плоди.

-Деякі Бади можуть викликати реакцію індивідуальної непереносимості, але це ніяк не пов'язано з якістю продукту. Припиніть прийом - і неприємні явища швидко і безслідно зникнуть. Можна з упевненістю сказати, що добавки, які застосовуються відповідно до інструкції, шкоди застосувати не можуть. Звичайно, мова йде тільки про ті препарати, які мають гігієнічний сертифікат і реєстраційне посвідчення.

-Преобретайте Бади тільки в перевірених ,"пристреляных" місцях - здоров'я важливіше сэкономленой копійки.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua