← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Наслідки дієт. "Не їсти після"

версія для друку

Подиетимся?У нашій свідомості зміцнилася думка, що короткочасним обмеженням в кількості їжі або перекосом на користь якихось одних продуктів ( монодієти ) або обмеженням якогось виду макронутрієнтів ( наприклад вуглеводів в дієті Аткінса, "кремлів ці" ), можна домогтися реальних і стійких результатів у зниженні ваги. Це м'яко кажучи не так. Якщо б результати закріплювалися, то і не треба було б вигадувати більше 28 000 дієт, було б достатньо 3 - 5 на будь-який смак і колір. Але справа в тому, що після "успішного" завершення дієти людина повертається до "нормального" харчування, а разом з цим повертається його "нормальну вагу"- адекватний цього раціону. Мало того, що вага повертається він ще й "полонених приводить". А що ми робимо? Правильно. Шукаємо нову, більш жорстку, більш ефективну дієту, наслідки якої будуть ще більш сумні. І так поки не перепробуем і чи не почнемо звертати увагу на правильне харчування. Ми свідомо уникаємо слів "збалансоване харчування" тому що поняття збалансованості для кожного досить суб'єктивне. Більш підходить слова "адекватний", тобто відповідне вашим віком, статтю, фізичної активності, і тих цілей, які ви перед собою ставите. Цілком очевидно, що худне людина повинна харчуватися правильно , але не так як це робить той, хто просто підтримує вагу або, навпаки, нарощує мускулатуру. А нав'язувати всім підряд "збалансоване харчування" це неправильний підхід. До того ж цифри цього балансу по білках, жирах і вуглеводах чомусь у всіх різняться.Правильна дієта

Правильна дієта та, якою можна дотримуватися все життя-це стверджував Г.Шелтон. Ми з ним абсолютно згодні. А тепер питання. Можна дотримуватися все життя "Кремлівки"? Відповідь очевидна- "навряд чи". Якщо тільки ви не збираєтеся переїхати на ПМЖ до чукчам. Вони все життя сидять на "малоуглеводке". Але для них це нормальний режим харчування, за тисячі років їх організм адаптувався до такого раціону. До того ж у чукчі купа "секретів". Все літо вони збирають дикороси - головний постачальник так необхідної для організму клітковини. П'ють величезна кількість чаїв з трав, що сприяє виведенню з організму кетонів ( шкідливих продуктів розпаду жирів і білків). А головне споживають - сире м'ясо і рибу (строганину) ,що забезпечує організм необхідними вітамінами. Хіба прихильники "Кремлівки" знають всі секрети чукчі? Тому перебудова енергетичного балансу на резервний жирової ( замість вуглеводного ) шлях споживання енергії річ досить складна і вимагає спеціальних знань. Придумана журналістами "Кремлівка"- це не секретна зброя мешканців Кремля, а виключно шкідлива для організму дієта з купою всіляких побічної дії включаючи гормональний збій (не таке вже рідкісне явище при цьому). В арсеналі бодібілдерів є білково - жирова дієта, але вона нічого загального з "Кремлівської" не має. Вона розумна, виважена й короткострокова. Результат - зниження жирової маси при мінімальній втраті м'язової. Конкретно як її проводити ми відповімо в інших розділах журналу. Але вона не панацея і використовується тільки всередині довічної дієти, іменованої правильне адекватне харчування.

Наслідки монодієт

Особливо одіозні монодієти, коли доводиться "сидіти" на якомусь одному продукті - рис, гречку, кава з шоколадом і т.д. Бідний організм відчуває колосальний дефіцит макро - і мікроелементів, а також вітамінів, незамінних амінокислот і жирів. За все це доводиться розплачуватися, причому власним здоров'ям. Організм таких знущань над собою не прощає. Природа не передбачила того, що хтось буде штучно обмежувати себе в якихось нутриентах, особливо важливих для життєдіяльності. І тому у неї немає захисних механізмів ( типу "захист від дурня" ). В результаті організм сприймає монодієту як голодування в прихованій формі. Відповіддю на це є задіяння всіх внутрішніх резервів, розміри яких не безмежні. Людина дійсно втрачає вагу. І в даному випадку слово вага увазі - м'язову масу, воду, жир і навіть кальцій з кісток. І в результаті виходить "хвора худоба" з купою внутрішніх побічної дії і проблем, замість здорової стрункості і краси. До речі, краса від монодієт страждає в першу чергу. Круги під очима, ламкі нігті, посічене волосся, суха, в'яла шкіра - ось лише невеликий список супутнього монодієти. Але ми ще не згадали про головну проблему, яка виникає при швидкому скиданні ваги. Це можливість дістати інфаркт та інсульт через відкладення холестерину в судинах, в які він ( холестерол ) потрапляє при лавиноподібний розщепленні жиру. Адже Вам же ніхто не говорить про проблему утилізації розщеплюються жирів, а вона, насправді, стоїть дуже актуально. Особливо це важливо при "жироразлагательных процедури типу мезотерапія, коли підшкірна клітковина під дією ліків розчиняється і прямує прямо в кровотік. Виходить така собі ліпосакція навпаки, коли жир не виводиться з організму, а вводиться в нього. Тільки тепер він буде залежуватися не під шкірою, а в судинах!!!!!Не їсти після

Ми не могли оминути своєю увагою таку популярну "дієтичну" міру, як "не їсти після 6 годин." Особливо завзяті в боротьбі з власною вагою йдуть далі - "не їсти після 5 або навіть 4 годин". Повністю розділяємо точку зору тих, хто стверджує, що це можуть порадити тільки шарлатани від дієтології, які абсолютно не розбираються в питаннях харчування та метаболізму. Також не стикується "не їсти після..." з головним і самим правильним принципом здорового харчування - дрібність прийомів їжі ( не менше 5 - 6, а краще - більше ) . Наше одностайну думку, "не їсти після..." - захід виключно шкідлива і не має нічого спільного з правильним здоровим харчуванням. А є завуальованою формою голодування, яке призводить до уповільнення обміну речовин, втрати м'язової маси і, як наслідок, збільшенню відсотка жирової тканини. Для ілюстрації, правда в дещо абсурдною формі, ми наводимо Вам меню чемпіона з бодібілдінгу Джея Катлера - наша відповідь тим, хто радить "не їсти після..."Є хороші дієти?

Звичайно ж є. Це так звана "середземноморська дієта найбільш близька до рекомендацій ВООЗ. Не маємо нічого проти "роздільного харчування", з якого здорове харчування запозичило дуже багато. Також хороша палеодієта ( дієта "пищерного людини" ), яка несе в собі багато раціонального. Дієта бодібілдера, тільки не в екстремальній її формі прояву. І, навіть, вегетаріанство, яке ми не поділяємо, але вважаємо, що вдумливе і грамотне застосування принесе більше користі, ніж шкоди. Власне кажучи, це навіть не дієти в їх звичному значенні слова, а довічні системи живлення. П О Ж И З Н Е Н Н И Е - звучить як вирок. А це і є вирок зайвій вазі і "хвороб цивілізацій". Тренуйся і харчуйся правильно і тоді ти забудеш, що таке напівголодна дієта, а твоє тіло з вдячністю відплатить тобі за твою турботу про нього.

на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua